News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: alexandr vondra VYPNOUT FILTR

2022-08-08 08:38:05  zdroj: iprima.cz
Zdechovský: Snížení cen benzinu a nafty? Přestaňme je kupovat u těch, kteří nás okrádají - CNN Prima NEWS
Přestaňme nakupovat pohonné hmoty u těch, kteří nás okrádají, apeloval v Partii Plus televize CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
2022-08-07 22:34:05  zdroj: iprima.cz
Ať si sbalí fidlátka a odstěhuje se zpět na Slovensko. Vondra kritizuje Babiše za kampaň - CNN Prima NEWS
Andreje Babiše už bylo dost, ať si sbalí fidlátka a odstěhuje se i s karavanem zpět na Slovensko, pustil se do expermiéra europoslanec Alexandr Vondra (ODS).
2022-08-07 18:18:30  zdroj: iprima.cz
Obrovská tragédie, zdražení energií je nelidské. Europoslanci tepou Síkelu za úsporný tarif - CNN Prima NEWS
Opoziční, ale ani vládní europoslanci v Partii televize CNN Prima NEWS Jozefa Síkelu kvůli úspornému tarifu nešetřili.
2022-08-06 18:36:33  zdroj: iprima.cz
Sledujte ŽIVĚ Partii PLUS: Co poradí europoslanci lidem i vládě v době zdražování? - CNN Prima NEWS
Jaký vliv má české předsednictví EU na rozhodování o energetické a uprchlické krizi? Sledujte nedělní Partii PLUS.
2022-08-04 12:02:22  zdroj: aktualne.cz
Orbánův projev o mísení ras bude mít důsledky, urychlí trest vůči Maďarsku, říká Bek - Aktuálně.cz
České předsednictví EU se poprvé vyjádřilo k proslovu Viktora Orbána, který odmítl "národy smíšené rasy".
2022-07-21 20:34:31  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Nákup amerických stíhaček zvýší podle Vondry zájem USA bránit Česko. Podle opozice jsou stroje předražené a zbytečné — ČT24 — Česká televize
Nákup amerických stíhaček F-35 Lightning vyvoval spory mezi politiky. Podle zastánců má obchod zvýšit ochotu Spojených státu bránit v případě krize jak Českou republiku, tak i evropské státy NATO. Část sněmovní opozice namítá, že americké stroje jsou příliš drahé na pořízení i provoz a že česká armáda jejich potenciál zdaleka nevyužije.
2022-07-21 00:46:19  zdroj: idnes.cz
Analytik: Skvělá kvalita letounů F-35 je bohužel vykoupena extrémními náklady - iDNES.cz
Letouny F-35 jsou bezesporu modernějšími a komplexnějšími stroji než gripeny, které v tuto chvíli používá česká armáda. „Otázkou za milion je, zda je naše letectvo plně využije. Dosud totiž nevyužilo ani možnosti švédských strojů,“ řekl v Rozstřelu k oznámení nákupu amerických stíhaček F-35 Lightning vojenský analytik a publicista Jiří Vojáček.
2022-07-13 16:36:16  zdroj: blesk.cz
Europoslanec Vondra varuje před cestou do chudoby. Inflace se vymkla kontrole, říká | Blesk.cz
Jednou z priorit českého předsednictví v Radě EU je i posilování strategické odolnosti evropské ekonomiky. Přestože je Česká republika v extrémní inflaci a zároveň nepatří mezi členy eurozóny, podle europoslance ODS Alexandra Vondry nejde o frázi. „Nejsme členy eura, ale nehrňme se tam. Uvidíme, jestli euro přežije krizi, která se nepochybně ukáže,“ řekl v pořadu Blesk Zpráv Epicentrum.
2022-07-13 14:32:36  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Europoslanec Vondra o předsednictví. Neskončíme v čele Evropy bez plynu? | Blesk.cz
Tento týden odstartovala první série slyšení, na nichž české předsednictví v Radě Evropské unie představilo europarlamentu své priority. Tou největší z nich je energetická bezpečnost. Vedle toho začala také odstávka Nord Stream 1 a evropské země se připravují na možné ukončení dodávek ruského plynu. Jak se nejen s tím české předsednictví vypořádá? Začíná Epicentrum s europoslancem Alexandrem Vondrou (ODS).
2022-07-06 13:50:13  zdroj: idnes.cz
Europoslanci podpořili jádro a plyn jako zelené investice, jak apeloval Fiala - iDNES.cz
Poslanci Evropského parlamentu podpořili dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice, což má motivovat investory k podpoře energií nahrazujících ropu či uhlí. V hlasování odmítli námitku prosazovanou zvláště levicovými frakcemi. „Výsledek dopadl výborně, tak jak jsme potřebovali,“ reagoval ve Štrasburku potěšeně český premiér Petr Fiala.
2022-07-06 12:36:29  zdroj: iprima.cz
Gregorová: Češi mrznout nebudou, máme plné zásobníky. Jen na dva měsíce, varuje Konečná - CNN Prima NEWS
Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová je přesvědčena, že české domácnosti budou mít v zimě čím topit.
2022-07-06 12:18:15  zdroj: idnes.cz
Fiala neřeší v europarlamentu sociální dopady na občany, vadí Schillerové - iDNES.cz
Z dnešního projevu premiéra Petra Fialy (ODS) v Evropském parlamentu nevyplynulo, jaké kroky bude ČR během svého předsednictví prosazovat a ani to, co má být jeho cílem. ČTK to v reakci na projev řekla předsedkyně poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová. Premiér podle ní téměř vůbec neřešil sociální dopady krize na občany.
2022-07-06 08:32:07  zdroj: idnes.cz
Fiala promluví v Evropském parlamentu před hlasováním o podpoře jádra - iDNES.cz
Poslanci Evropského parlamentu si dopoledne vyslechnou projev českého premiéra Petra Fialy před důležitým hlasováním o takzvané taxonomii, která počítá se zařazením jádra a plynu mezi zelené investice. Fiala bude prezentovat priority začínajícího českého předsednictví v Radě EU, ale očekává se, že se ještě pokusí ovlivnit europoslance i k podpoře jádra, která je zatím nejednoznačná.
2022-07-05 21:32:08  zdroj: idnes.cz
Přiměje Fiala europoslance k podpoře jádra? Očekává se těsné hlasování - iDNES.cz
Europoslanci jsou vpředvečer hlasování o podpoře přidání jádra a zemního plynu na seznam zelených investic rozděleni na dva podobně velké tábory a očekává se velmi těsný výsledek. Ovlivnit poslance a prosadit české zájmy bude mít těsně před čtvrtečním hlasování ještě premiér Petr Fiala, který bude mít projev k prioritám českého předsednictví.
2022-07-05 14:04:06  zdroj: iprima.cz
Sledujte ŽIVĚ speciál ze Štrasburku: Co očekávají europoslanci od Česka v čele EU? - CNN Prima NEWS
Dokážeme zastavit extrémní zdražování a zajistit pro občany energie za přijatelnou cenu? Sledujte Speciál Česko v čele EU živě ze Štrasburku.
2022-07-01 00:36:10  zdroj: idnes.cz
EU mění obchod s emisemi. Je od začátku špatně, říká Alexandr Vondra - iDNES.cz
Evropský parlament prohlasoval po historicky nejvyhrocenější debatě posledních let zpřísnění části klimatického balíčku Fit for 55. Europoslanec a stínový zpravodaj z výboru pro životní prostředí Alexandr Vondra (ODS) v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že považuje přijatý kompromis za špatný.
2022-06-30 10:34:39  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Výsledky summitu NATO vítá vláda i opoziční ANO. České předsednictví EU musí řešit energetiku, shodují se politici — ČT24 — Česká televize
Spokojenost dávají po madridském summitu NATO najevo politici většiny politických stran, včetně opozičního ANO. Europoslanec SPD Ivan David však míní, že Západ dohodou mezi Tureckem, Finskem a Švédskem „hodil přes palubu“ Kurdy. Zástupci vládních i opozičních stran diskutovali o bezpečnostní i hospodářské situaci v Evropě před začátkem českého předsednictví, v Událostech, komentářích.
2022-06-30 00:26:09  zdroj: idnes.cz
Spoj Praha-Brusel stačit nebude, vláda měla dělat víc, vzkazují europoslanci - iDNES.cz
Již v pátek Česká republika převezme otěže předsednictví v Radě EU a na půl roku se stane centrem vrcholových politických návštěv a delegací tisíců evropských úředníků a diplomatů. Letecká doprava je však značně osekaná i kvůli pandemii. Vláda podle českých europoslanců proto měla přijít například s řešením v podobně přímého vlaku do Bruselu.
2022-06-28 19:04:16  zdroj: iprima.cz
Dvojí přístup opozice. Volá po odchodu Rakušana, ale Babiš se držel jako klíště, míní Vondra - CNN Prima NEWS
Kvůli korupční kauze Dozimetr se dohazují politici napříč politickým spektrem. Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) reagoval na slova opozice, aby Rakušan odstoupil.
2022-06-23 13:22:11  zdroj: idnes.cz
Dita Charanzová: Brusel se obává, aby znovu nepadla vláda - iDNES.cz
Kauza kolem vládního hnutí STAN rezonuje i na půdě Evropské unie, kde Česko za pár dní převezme předsednické křeslo. Unijní politici se podle místopředsedkyně Evropského parlamentu Dity Charanzové (za ANO) obávají, aby se kvůli kauze neopakoval scénář z roku 2009. Tehdy během prvního českého předsednictví padla vláda.
2022-06-23 09:34:16  zdroj: idnes.cz
Charanzová: Projev Fialy měl zastřít kauzu. Vondra připomněl obviněného Babiše - iDNES.cz
Podle europoslankyně hnutí ANO Dity Charanzové vrhá kauza Hlubuček špatné světlo na české předsednictví EU, které pomalu blíží. Projev Petra Fialy vidí jako zastírací manévr kvůli současným problémům. Europoslanec Alexandr Vondra s ní v pořadu 360° CNN Prima News nesouhlasil a ocenil, že všichni spojení s kauzou se vzdali svých funkcí. Připomněl také problémy předsedy ANO Andreje Babiše.
2022-06-23 06:38:03  zdroj: iprima.cz
Charanzová: Fiala jen zakrývá problémy STAN. Nemáte co mistrovat, opřel se do ní Vondra - CNN Prima NEWS
Čeští europoslanci se pohádali ve speciálu 360° v Bruselu ohledně projevu premiéra Petra Fialy (ODS).
2022-06-23 05:18:26  zdroj: iprima.cz
Elektromobilita je slepá cesta, řekl Zdechovský. Blaško mluvil o zeleném blouznění - CNN Prima NEWS
Europoslanci se v debatě ve speciálu 360° z Bruselu střetli na téma zákazu výroby aut se spalovacími motory.
2022-06-20 22:04:05  zdroj: iprima.cz
Sledujte 360° z Bruselu s Vondrou, Pospíšilem i Charanzovou: Jak ustát zdražování? - CNN Prima NEWS
Sledujte Speciál: Česko v čele Evropské unie na CNN Prima NEWS. Jak zajistit bezpečnost a jak se postav zdražování? Hosty vysílání budou europoslanci i dva bývalí premiéři.
2022-06-12 12:02:13  zdroj: idnes.cz
Nepoměrně dlouhé čekání. Česko nemá víc než rok amerického velvyslance - iDNES.cz
Více než rok nemá Česko „svého“ amerického diplomata s velvyslaneckým titulem. Ministerstvo zahraničních věcí připouští, že jde o nepoměrně dlouhou dobu. Do Česka je obvykle vysílán člověk blízký prezidentovi nebo jeho týmu. Právě to může komplikovat schvalování nominace v americkém Senátu. Absence velvyslance tak nutně neznamená ochlazení vztahů mezi zeměmi.
2022-06-10 09:16:13  zdroj: idnes.cz
Čeští europoslanci byli proti, přesto už zákaz spalovacích motorů nikdo nezvrátí - iDNES.cz
Evropský parlament ve středu schválil návrh, který má od roku 2035 zakázat prodej nových aut se spalovacími motory. Z 21 českých europoslanců pro něj zvedli ruku jen tři zástupci Pirátů a jeden z TOP 09, dva Češi se zdrželi, jeden nehlasoval a zbylých 14 bylo proti. Nestačilo to. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) to Česko ještě nevzdává. Ale má nějakou šanci?
2022-06-09 18:46:16  zdroj: idnes.cz
Brusel zavádí nové náboženství, komentoval Vondra konec spalovacích motorů - iDNES.cz
Evropský parlament schválil návrh Evropské komise na zákaz spalovacích motorů do roku 2035. Evropa se sama vzdává oblasti, kde je ještě konkurenceschopná, komentuje nařízení europoslanec Alexandr Vondra z ODS. Dodává, že Asie má v oblasti autobaterií velký náskok a že národní státy ještě mohou sestavit dostatečnou blokační menšinu.
2022-06-09 15:48:36  zdroj: iprima.cz
Konec aut se spalovacími motory? Zhoubná zelená ideologie poráží rozum, zuří Skopeček - CNN Prima NEWS
Zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory od roku 2035 je podle ekonomického experta ODS Jana Skopečka špatnou zprávou pro obyvatele Evropské unie.
2022-06-07 06:46:13  zdroj: aktualne.cz
Na Hrad chce i Fischer a Pavel. Zatím ale shánějí podporu a čekají na správný moment - Aktuálně.cz
Pro úspěch jsou důležité dobrý plán, strategie a taktika, a k tomu patří i dobré načasování, říká Pavel na dotaz, proč ještě neoznámil kandidaturu.
2022-05-26 14:54:17  zdroj: idnes.cz
POLITICKÝ DIÁŘ: O prezidentském Fialovi z mobilní aplikace Wish - iDNES.cz
Občanští demokraté pokračují v hledání prezidentského kandidáta. Dle přání premiéra Petra Fialy nejlépe takového, na kterém by se shodla celá koalice SPOLU, když už ne všechny vládní strany. Paradoxně by tuto představu asi nejlépe splňoval sám Petr Fiala, kterého ke kandidatuře přemlouvá část spolustraníků i prezident Miloš Zeman. Jenže ten všechny pobídky s odkazem na premiérskou funkci odmítá.
SPORT
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
2022-08-14 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Komise rozhodčích se postavila za Klímu. Hradecká penalta se správně nepískala - iDNES.cz
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí fotbalisty Hradce Králové v sobotním utkání třetího ligového kola s Plzní nepoškodili. Komise je přesvědčena, že hlavní Tomáš Klíma správně nenařídil v prvním poločase penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou, neboť záložník „Votroků“ nejprve fauloval hostujícího středopolaře.
2022-08-14 13:02:10  zdroj: aktualne.cz
Sudí Klíma nechyboval. Podle komise rozhodčích penaltu proti Plzni nenařídil správně - Aktuálně.cz
Podle komise rozhodčích sudí Klíma fotbalisty Hradce Králové nepoškodil a správně nenařídil po souboji domácího Ryneše se Sýkorou z Plzně penaltu.
2022-08-14 12:50:19  zdroj: blesk.cz
Češi vyměnili gólovou písničku: Ať žije Gott! | Blesk sport
Maxim Turbulenc dostali pořádnou dělovku! Místo na jejich song Ať žijí duchové, čeští hokejoví junioři na MS po vstřeleném gólu skotačí na hit Karla Gotta (†80).
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.