News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: bellingcat VYPNOUT FILTR

2022-08-11 20:34:11  zdroj: idnes.cz
Nechovejte se k našim dětem jako ke psům, stěžují si Rusové armádě - iDNES.cz
Rusové ve velkém posílají stížnosti na ruskou vojenskou prokuraturu kvůli válce na Ukrajině. Vojáci jsou podle informací vrháni do bojů pod nátlakem, není jim poskytována řádná strava a lékařská péče. Rodiče navíc nemohou dostávat žádné informace o svých potomcích.
2022-08-11 18:18:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
S explozemi na Krymu začala rozhodující fáze války — ČT24 — Česká televize
Výbuchy, které v úterý otřásly ruským vojenským letištěm na anektovaném Krymu, signalizují začátek ukrajinské protiofenzívy na jihu a novou, kritickou fázi války, která může ovlivnit její konečný výsledek, uvedli pro server Politico pod podmínkou anonymity dva ukrajinští představitelé. Příčina výbuchů zatím není jasná, ukrajinská strana oficiálně jakoukoliv odpovědnost za ně odmítá. Satelitní snímky ukazují několik zničených stíhacích letounů a naznačují cílený útok, což odporuje ruské verzi, že na základně explodovala skladovaná munice.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-08-01 12:46:16  zdroj: idnes.cz
Ruští vojáci vykastrovali ukrajinského zajatce, tělo pak vláčeli ulicí - iDNES.cz
Sociální sítě o víkendu obletěla šokující videa, na nichž ruské síly vykastrují a následně zavraždí zajatého ukrajinského vojáka. Ukrajinská vláda v reakci slíbila identifikaci a dopadení pachatelů. Čin odsoudili také představitelé EU a lidskoprávních organizací. „Naši snipeři si jdou pro vás, neschováte se,“ slíbila ruským útočníkům jedna z ukrajinských jednotek.
2022-07-31 15:32:12  zdroj: idnes.cz
V Bulharsku vybuchl sklad munice, jeho majitele spojují s Vrběticemi - iDNES.cz
V neděli ráno došlo v bulharském městě Karnobat k výbuchu skladu s municí. Jde o stejnou společnost, pro kterou byly určeny zásoby z výbuchu ve Vrběticích před osmi lety. Bulharská média proto spekulují, zda i tentokrát mohly za výbuchem stát ruské tajné služby.
2022-07-31 15:04:31  zdroj: blesk.cz
Zbrojaři, který měl munici ve Vrběticích, vybuchl další sklad! Útočili znovu Rusové? | Blesk.cz
V Bulharsku explodoval muniční sklad firmy, kterou vlastní zbrojař Emilijan Gebrev. Informije o tom investigativní novinář Christo Grozev. Gebrevovi podle dřívějších informací patřila i část zbraní ve skladu ve Vrběticích, který vyhodila do povětří ruská GRU. Jeho sklady v Bulharsku byly už dříve opakovaně terčem útoku, vláda z nich viní Rusko. V roce 2015 e podnikatele pokusili otrávit novičokem.
2022-07-15 10:18:13  zdroj: idnes.cz
Bellingcat na indexu. Ruská prokuratura rozšířila seznam nežádoucích organizací - iDNES.cz
Generální prokuratura Ruské federace označila za nežádoucí skupinu investigativců Bellingcat a nezávislý portál The Insider. Ruští občané mají od nynějška zakázáno s těmito organizacemi spolupracovat, což prakticky znamená konec jejich působení na území Ruska. Na seznam nežádoucích organizací se dostal rovněž institut CEELI, nevládní organizace sídlící v Praze, která se zasazuje o právní stát.
2022-06-17 17:16:11  zdroj: idnes.cz
Ruský agent se pokusil infiltrovat do Haagu. Falešnou identitu budoval léta - iDNES.cz
Nizozemské tajné služby odhalily ruského agenta, který se snažil proniknout do kuloárů Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu. Tam už od března prošetřují důkazy o ruských válečných zločinech. A pokud by se muži infiltrace podařila, měl by k nim volný přístup. Rus Sergej Vladimirovič Čerkasov si krycí identitu brazilského studenta budoval víc než dekádu.
2022-05-30 17:48:09  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policie v kauze Vrbětice podezřívá ruského obchodníka a jeho manželku ze špionáže — ČT24 — Česká televize
Policie hlásí posun ve vyšetřování kauzy výbuchu muničních skladů ve Vrběticích z roku 2014. Kriminalisté podle dvou zdrojů obeznámených s vyšetřováním začali vyšetřovat obchodníka a bývalého ruského vojáka s českým pasem Nikolaje Šapošnikova a jeho manželku Elenu ze špionáže. Informoval o tom server iRozhlas.cz s odkazem na zjištění Radiožurnálu a časopisu Respekt.
2022-05-19 22:48:14  zdroj: idnes.cz
Smrt palestinské reportérky nebude Izrael vyšetřovat, není pro to důvod - iDNES.cz
Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra. Podle prokuratury k tomu není důvod. Zpravodajka přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Izraelská armáda vražednou zbraň identifikovala. Bez spolupráce Palestinců je ale výsledek analýzy nejistý.
2022-05-07 12:32:38  zdroj: blesk.cz
Christo Grozev: Expert se domnívá, že ruští generálové by neuposlechli rozkaz užít jaderné zbraně | Blesk.cz
Nebezpečí jaderného útoku na Ukrajině je asi největší hrozba, kterou ruský prezident Vladimir Putin má a rozhodně se nebojí to Západu připomínat. Expert na Rusko s vazbami na investigativní skupinu Bellingcat se však domnívá, že kdyby došlo na pomyslné lámání chleba a Putin vydal rozkaz k užití jaderných zbraní, jeho armádní ani političtí šéfové by neposlechli. Oligarchové, politikové i generálové nechtějí riskovat, obávají se válečného tribunálu.
2022-04-25 05:08:29  zdroj: blesk.cz
Wagnerovci na Ukrajině: Ruští vrazi mají prsty nejen v masakru v Buče | Blesk.cz
Rusko na Ukrajinu poslalo tisíce žoldnéřů z obávané Wagnerovy skupiny, ani těmto zkušeným vrahům se ale na bojišti nedaří tak, jak bylo původně očekáváno. Ukrajinské obranné složky dosud údajně zabily tři tisíce z osmi tisíc členů skupiny, informoval výkonný ředitel nizozemského investigativního portálu Bellingcat Christo Grozev. Podle něj se do invaze zapojilo překvapivé množství „nevojáků“, ruskou ofenzivu podporují bojovníci ze Sýrie, Libye i ze soukromých armád prezidenta Vladimira Putina.
2022-04-19 18:02:21  zdroj: iprima.cz
Jste bastardi: Otec ruského vojáka se pustil do armády své země - CNN Prima NEWS
Otec jednoho z vojáků, který byl údajně na palubě křižníku Moskva, zveřejnil na sociálních sítích ostrý vzkaz cílený na velitele ruské armády.
2022-04-01 11:14:07  zdroj: idnes.cz
Další doklad amatérismu ruské armády. Techniku maskuje koberci a senem - iDNES.cz
Ruské síly na Ukrajině svým počínáním nadále udivují svět, v negativním smyslu. Fotografie a videa ukazují, že se pokoušejí zamaskovat svou vojenskou techniku pomocí větví, slámy a dokonce i koberců. Podle analytiků je to další doklad nekompetentnosti ruské armády. Ukrajinci používají mnohem modernější taktiky kamufláže.
2022-04-01 08:46:07  zdroj: aktualne.cz
Animace: Jak Putinovi \"jestřábi\" údajně otrávili Abramoviče - Aktuálně.cz
O možné otravě několika účastníků vyjednávání v pondělí informoval americký deník The Wall Street Journal.
2022-03-28 21:16:11  zdroj: aktualne.cz
Zarudnutí očí, slzení, dočasná slepota. Abramovič a vyjednavači měli příznaky otravy - Aktuálně.cz
Abramovič a další účastníci ukrajinsko-ruských rozhovorů měli po jednání příznaky jako při otravě.
2022-03-28 14:20:23  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Němcova před vraždou sledoval agent FSB spojovaný i s otravou Navalného, píše Bellingcat — ČT24 — Česká televize
Ruského opozičního politika Borise Němcova, který byl v roce 2015 zastřelen v Moskvě, téměř rok před smrtí sledoval agent ruské tajné služby FSB. Zjistili to investigativní novináři serverů Bellingcat, BBC a The Insider. Zavražděného opozičníka podle nich sledoval agent patřící ke stejnému oddělení FSB, které Bellingcat už dříve spojil s otravou dalších výrazných opozičních postav, včetně Alexeje Navalného. Úřady zapojení odmítají.
2022-03-28 14:02:08  zdroj: aktualne.cz
Byl mu v patách. Borise Němcova před vraždou sledoval agent FSB, zjistili novináři - Aktuálně.cz
Zavražděného politika sledoval agent spojovaný s otravami jiných ruských opozičníků včetně Alexeje Navalného.
2022-03-28 13:36:08  zdroj: idnes.cz
Němcova před smrtí sledoval agent FSB spojovaný s otravami, uvedl Bellingcat - iDNES.cz
Ruského opozičního politika Borise Němcova téměř rok před jeho smrtí sledoval agent ruské tajné služby FSB. Zjistili to investigativní novináři serverů Bellingcat, BBC a The Insider. Němcov byl zastřelen v Moskvě v roce 2015. Zavražděného opozičníka podle serverů sledoval agent patřící ke stejnému oddělení FSB, které Bellingcat už dříve spojil s otravou dalších výrazných opozičních postav včetně Alexeje Navalného.
2022-03-24 12:18:17  zdroj: idnes.cz
Slyším hřmění, psala. Ruská novinářka zemřela na Ukrajině rukou krajanů - iDNES.cz
Ruská invaze na Ukrajinu si vyžádala život dalšího reportéra. Obětí ruského ostřelování se ve středu stala ruská novinářka Oksana Baulinová, která zemřela při natáčení destrukce v ukrajinské metropoli. Podle kolegů byla velmi odvážná, obětavá a profesionální. „Je další nevinnou obětí tohoto hrozného nesmyslného zmatku,“ uvedl jeden z nich.
2022-03-23 15:18:05  zdroj: idnes.cz
Rusko ztrácí se vzpurným Chersonem trpělivost. Začne teror, varuje zdroj z FSB - iDNES.cz
Kreml hodlá rozpoutat v ukrajinském Chersonu „velký teror“ s cílem přimět místní obyvatele k poslušnosti. V novém dopise to píše údajný insider z ruské Federální služby bezpečnosti (FSB), podle kterého je součástí plánu i unášení „potížistů“ přes ruské hranice. Obyvatelé Chersonu se již řadu dní odmítají okupantům podvolit a denně vyrážejí demonstrovat do ulic.
2022-03-23 12:16:05  zdroj: idnes.cz
Ruští generálové riskují v první linii. USA tápou, kdo chaotickou invazi řídí - iDNES.cz
USA nevědí, kdo velí ruské invazi na Ukrajině. Podle analytiků dosavadní pomalý a chaotický postup naznačuje, že ruská armáda nemá žádného hlavního velitele, který by koordinoval postup jednotlivých složek. Aby zajistili vykonání příkazů, jsou generálové přítomni v první linii, kvůli čemuž ale umírají.
2022-03-18 07:16:22  zdroj: blesk.cz
Roman Gavrilov: Putinova „garda pretoriánů“ ztratila zástupce šéfa. Úniky zpráv, nebo šmelina s naftou? | Blesk.cz
„Putinovi pretoriáni“, Národní garda Ruské federace, přišla o zástupce ředitele. Podle některých zdrojů byl generál Roman Gavrilov zatčen, podle jiných dostal padáka. Garda má zajišťovat vnitřní bezpečnost, potažmo boj s terorismem, nyní ji ale Vladimir Putin poslal na „speciální vojenskou operaci“ na Ukrajinu.
2022-03-17 21:18:23  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Tady všude Rusové pálí do civilistů: Mapa ukazuje, jaká zvěrstva Putin na Ukrajině vykonal | Blesk.cz
Výbuch v Mariupolu, ostřelování Oděsy, ničení domů v Charkově… bojových zón je aktuálně na Ukrajině hodně. Není jednoduché se v nich vyznat, zvlášť pokud je člověk z daleka. Investigativní skupina Belligcat se proto rozhodla vytvořit interaktivní mapu, kde každý může vidět, kde právě došlo k jakému útoku, ke každému záznamu jsou navíc připojené záběry z místa. Na mapě je výjimečné především to, že se zaměřuje na civilní objekty.
2022-03-17 18:16:25  zdroj: blesk.cz
Roman Gavrilov: Putinova „garda pretoriánů“ ztratila zástupce šéfa. Úniky zpráv, nebo šmelina s naftou? | Blesk.cz
„Putinovi pretoriáni“, Národní garda Ruské federace, přišla o zástupce ředitele. Podle některých zdrojů byl generál Roman Gavrilov zatčen, podle jiných dostal padáka. Garda má zajišťovat vnitřní bezpečnost, potažmo boj s terorismem, nyní ji ale Vladimir Putin poslal na „speciální vojenskou operaci“ na Ukrajinu.
2022-03-09 21:48:24  zdroj: iprima.cz
Grozev: Putin se rozzuřil kvůli použití drahých raket - CNN Prima NEWS
Putin je naštvaný, že armáda použila na ostřelování letiště Vinnycja drahé rakety, kterých má Rusko málo, tvrdí šéf Bellingcatu Christo Grozev.
2022-03-08 22:04:06  zdroj: iprima.cz
Ruská armáda na Ukrajině nemůže šifrovat hovory, tvrdí Grozev - CNN Prima NEWS
Zachycené hovory ukázaly, že Rusové nejsou schopni využívat své moderní šifrovací zařízení. Riziku odposlechu svých hovorů se navíc prý vystavili svými chybami.
2022-03-08 05:24:15  zdroj: blesk.cz
Unikla údajná analýza agentů Putinovy tajné služby FSB: Triumf Ruska neexistuje?! | Blesk.cz
álka zuří 13. den, Ukrajinci i navzdory zbabělým útokům okupantů na civilisty odolávají. Stále z více stran se zároveň objevují důkazy, jak se Rusko přepočítalo. Kromě desítek zmasakrovaných strojů rudé armády a jejích vojáků je jedním z nich i údajná zpráva, která unikla tajné ruské službě FSB.
2022-03-07 20:18:10  zdroj: idnes.cz
Fenomén OSINT. Mlhu války na Ukrajině rozhánějí amatérští zpravodajci - iDNES.cz
Lokalizují zničenou vojenskou techniku. Ověřují pravost nahrávek. Sledují tryskáče ruských oligarchů. Řadu informací o vývoji války na Ukrajině dnes zprostředkovávají internetové komunity zpravodajců amatérů využívajících otevřené zdroje. Na jejich zprávy spoléhají i profesionálové v západních tajných službách.
2022-03-07 14:34:04  zdroj: idnes.cz
Rusko žádá uznání Krymu a Donbasu. Vyviňte tlak na Kyjev, vyzval Putin EU - iDNES.cz
Ruský prezident Vladimir Putin diskutoval o situaci na Ukrajině s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Vyzval jej, aby EU zatlačila na Kyjev a donutila jej „respektovat humanitární právo“. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov mezitím oznámil seznam ruských požadavků nutných pro ukončení bojů. Kyjev podle něj musí mimo jiné uznat, že Krym se ruský a donbaské republiky jsou samostatné.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.