News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: buča VYPNOUT FILTR

2022-08-11 14:18:14  zdroj: idnes.cz
Bělorusové na Ukrajině si stěžují na vyhoštění. Tlak roste po zapojení Minsku do války - iDNES.cz
Bělorusové na Ukrajině čelí stále větším byrokratickým i finančním potížím a dobrovolně, někdy však i nuceně, zemi opouštějí. Vyhoštění se nevyhnou ani lidé, kteří se aktivně zapojují do pomoci v regionech. Tlak roste zejména po zapojení Minsku do války, který Rusům poskytuje mimo jiné i své základny.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 14:04:36  zdroj: iprima.cz
Ukrajinský důchodce s granátometem zaútočil na ruský konvoj: Ukázal jsem jim, jak se to dělá - CNN Prima NEWS
Ukrajinský důchodce vyzbrojen granátometem se postavil ruskému vojenskému konvoji mířícímu do města Buča.
2022-08-08 17:22:24  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Ukrajinská pomsta a pokuta pro ČT za scénu s hranolkem - iDNES.cz
Ukrajinci zlikvidovali příslušníky 64. brigády, pachatele zvěrstev v Buči. Policejní prezident Vondrášek má ministrovi vysvětlit zakleknutí školáka. Pokuta pro ČT za scénku s hranolkem platí, rozhodl definitivně soud. Zeman vetoval snížení plateb státu do zdravotnictví, obává se o kvalitu péče. Zpřístupněte záporožskou elektrárnu, apeluje šéf OSN na Rusy. Přinášíme přehled pondělních zpráv.
2022-08-08 14:48:20  zdroj: idnes.cz
Ukrajinci zlikvidovali příslušníky 64. brigády, pachatele zvěrstev v Buči - iDNES.cz
Ukrajinské síly zlikvidovaly příslušníky 64. samostatné motostřelecké brigády, kteří jsou považováni za viníky mučení, znásilňování a zabíjení civilistů v Buči. Uvedlo to oddělení strategické komunikace ozbrojených sil Ukrajiny. Zvěrstva v Buči vyvolala světový šok.
2022-08-08 12:46:43  zdroj: aktualne.cz
Ukrajinský \"Rambo\" z Buči. Okupanty podpálil granátometem, zkázu pak natočil na mobil - Aktuálně.cz
Důchodce z Ukrajiny žil poklidným životem. Po ruské invazi na Ukrajinu ale granátometem odpálil nákladní vůz s palivem.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-08-03 16:32:13  zdroj: idnes.cz
Ukrajinci „loví“ válečné trofeje, chtějí mít důkaz o hrdinství svého národa - iDNES.cz
Ukrajinští sběratelé hledají na místech ruských úderů kousky granátů, střel nebo uniformy nepřátel. Někteří válečné artefakty sbírají, aby se mohli na vlastní kůži dotknout historického okamžiku své země, jiní předměty prodávají s cílem získat peníze pro ukrajinské muže na bojištích. Další pak z trosek tvoří umělecká díla coby memento příštím generacím.
2022-08-01 18:46:18  zdroj: idnes.cz
Totální devastace. Z osvobozených obcí na Ukrajině nezbývá skoro vůbec nic - iDNES.cz
Rusové v posledních dnech pokračovaly ve snaze o „taktické útoky“ směrem na ukrajinský Bachmut a dařilo se jim postupovat, ovšem pouze pomalu. Rusové tak pravděpodobně mění strategii ofenzívy na Donbase poté, co ta stávající nepřinesla „rozhodující průlom“, tvrdí britské ministerstvo obrany. V Cherstonské oblasti se Ukrajincům podařilo osvobodit zatím 46 obcí, které ale zůstávají pod nepřátelskou palbou.
2022-07-31 00:26:12  zdroj: idnes.cz
Nechceme být tváří války. „Ruský svět“ je Burjatům cizí. Bojovat za něj nechtějí - iDNES.cz
Dálněvýchodní Burjatsko je region, odkud Rusko hojně čerpá lidského zdroje pro válku na Ukrajině. Z čísel z otevřených zdrojů lze soudit, že jeho obyvatelé patří mezi ty, kdo na frontě také nejvíc umírají. Ruská propaganda se snaží udělat z Burjatů tvář ruské agrese na Ukrajině už od roku 2015, říká v rozhovoru šéfka fondu Svobodné Burjatsko Alexandra Garmažopovová.
2022-07-20 09:19:04  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Lipavský přijel do Kyjeva. Plánuje navštívit zničená města Irpiň, Buču a Hostomel — ČT24 — Česká televize
Ve středu dopoledne dorazil český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) společně se svým rakouským protějškem Alexanderem Schallenbergem na návštěvu Kyjeva. Dvojice politiků chce během jednání s vrcholnými představiteli země ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí. Lipavský má na programu i návštěvu měst zničených ruskou okupací jako Hostomel, Buču nebo Irpiň.
2022-07-20 09:02:13  zdroj: idnes.cz
Nesmíte padnout. Lipavský přijel vlakem do Kyjeva, aby ukázal podporu - iDNES.cz
Český ministr zahraničí Jan Lipavský přijel společně s šéfem rakouské diplomacie Alexanderem Schallenbergem do Kyjeva, kde budou jednat s vrcholnými ukrajinskými představiteli. Dvojice středoevropských ministrů chce návštěvou ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí. Lipavský plánuje navštívit Rusy zničená města Hostomel, Buču a Irpiň.
2022-07-18 14:18:08  zdroj: aktualne.cz
JUDr. Jiří Vyvadil si není vědom, že lhal o ruském vraždění v Buči? Hanebná blbost - Aktuálně.cz
Stát se jeví jako naprosto bezzubý a bezbranný, jako ubohý slaboch, který jen přihlíží, zákony má hlavně na papíře.
2022-07-17 06:18:39  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Teritoriální obrana je jedním z pilířů ukrajinské obrany. Štáb ČT natáčel její cvičení — ČT24 — Česká televize
Důležitou součástí ukrajinské obrany proti ruské invazi jsou jednotky teritoriální obrany. Slouží v nich obyčejní lidé z civilních povolání, kteří z různých důvodů pocítili povinnost zapojit se do boje. Někteří pokračují do pravidelné armády. Jejich cvičení u Kyjeva natáčel štáb ČT s Andreasem Papadopulosem.
2022-07-15 18:48:19  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté odložili případ týkající se výroků Vyvadila. Tvrdil, že za masakrem v Buče stojí Ukrajinci — ČT24 — Česká televize
Policie odložila případ výroků bývalého poslance a senátora Jiřího Vyvadila. Na dotaz České televize to uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Muž v dubnu uvedl, že podle něj za masakrem v ukrajinském městě Buča stojí samotní Ukrajinci. Na Vyvadilův výrok upozornilo i ministerstvo vnitra ve své analýze kremelských dezinformací o Buče. Podle policie se Vyvadil nedopustil protiprávního jednání.
2022-07-11 15:02:16  zdroj: aktualne.cz
Kde vznikla brutalita ruských vojáků? Analytici odpovídají - Aktuálně.cz
Rusko se během své historie zřídka těšilo svobodě a úctě k lidským životům.
2022-07-11 14:50:16  zdroj: idnes.cz
Deník Ukrajinky: Jsme ve střehu a stále silnější, pomáhá nám hněv - iDNES.cz
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve čtrnáctém díle oslovuje svět a vyznává se z hrdosti na nezdolnost své země.
2022-07-08 12:06:18  zdroj: idnes.cz
Únik z policejního spisu zachránil snímek o vraždě novináře Kuciaka - iDNES.cz
Tísnivě dojemné momenty nabídla na karlovarském festivalu úterní premiéra dokumentu Kuciak: Vražda novináře. Na uvedení do karlovarského divadla totiž vedle tvůrců dorazili i rodiče obou snoubenců, tedy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Ti se v únoru 2018 stali ve slovenské Veľké Mači oběťmi objednaného útočníka.
2022-07-07 00:30:10  zdroj: idnes.cz
Raněné sochy, zničené domy a vraky. Po stopách ruských tanků do Kyjeva - iDNES.cz
Cesty zmaru do Kyjeva začíná v Irpini a končí u ­mrtvého tanku v ­místě, kam Rusové dojeli nejdál. Kromě něj narazíte na desítky dalších vraků válečných strojů nebo také na stromy, skrz něž je vidět, píše spolupracovník MF DNES na Ukrajině Tomáš Kolařík.
2022-07-03 20:20:14  zdroj: idnes.cz
Otočíte kohoutkem a teče žlutá voda. Na frontě ji nemají vůbec, říká Čech - iDNES.cz
Na Ukrajině stále chybějí i základní věci – pitná voda, potraviny, hygienické pomůcky. Musíme už také myslet na zimu, říká v rozhovoru pro iDNES.cz Petr Štefan z organizace Člověk v tísni. Uprchlíci podle něj často stojí před úkolem vybalit pomyslný batoh a zvyknout si na možnost, že se domů už nevrátí. A pomoc potřebují i děti, přestože na nich traumata zatím nejsou vidět.
2022-06-29 19:46:14  zdroj: idnes.cz
Kremenčuk se v ruském státním vysílání neobjevil, média čekala na Kreml - iDNES.cz
Hrůza, která se rozpoutala po ruském zásahu obchodního centra v ukrajinském Kremenčuku, v pondělí obletěla světová média. Ti, kteří sledovali ruskou státní televizi, se o něm ale nedozvěděli nic. Její zaměstnanci se zprávou totiž čekali až na pokyn Kremlu. Ruská státní média v posledních týdnech opět posílila kontrolu nad zpravodajstvím, sáhla také ke zvýšení platů.
2022-06-29 13:18:41  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Spor o ruský film: Ukrajinský velvyslanec ho označuje za propagandu, festival ve Varech za kritiku Putinova režimu — ČT24 — Česká televize
V Buči, v Mariupolu, v Černihivu jsme mohli vidět „kulturu“ ruských vojáků, kteří byli vychováni na propagandistických snímcích, napsal ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis v otevřeném dopise. Adresoval ho prezidentovi filmového festivalu v Karlových Varech. Kritizuje, že přehlídka do programu zařadila drama Kapitán Volkonogov uprchl, natočené s ruskou státní podporou. Zástupci festivalu ale snímek považují naopak za kritiku stávajícího ruského režimu.
2022-06-28 12:50:14  zdroj: idnes.cz
Zařadit ruský film na karlovarský festival je nehumánní, protestuje Perebyjnis - iDNES.cz
Ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis v otevřeném dopise protestuje proti zařazení ruského filmu Kapitán Volkonogov uprchl do programu filmového festivalu v Karlových Varech. Otevřený dopis dnes ambasador zaslal prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi.
2022-06-27 20:16:13  zdroj: idnes.cz
Ukrajina bojuje naši válku, další na řadě jsme my, říká polský poradce - iDNES.cz
Největšími jestřáby v postoji vůči Rusku jsou dnes Poláci. Ukrajinu mohutně vyzbrojují a připravují se na možný konflikt se svým odvěkým nepřítelem. „V Polsku panuje vůči Ukrajincům obrovská empatie. Jsou ve stejné pozici jako my během uplynulých tří set let,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz politolog a vlivný zahraničněpolitický poradce Przemysław Żurawski vel Grajewski.
2022-06-27 18:16:10  zdroj: idnes.cz
Elitní tým Mozart zachraňuje civilisty. Rusové jsou horší než IS, říká Američan - iDNES.cz
Evakuace civilistů z blízkosti frontové linie na ukrajinském Donbasu patří k těm nejnáročnějším úkolům. K lidem, kteří riskují vlastní život a vyrážejí do Ruskem nonstop ostřelovaných zón, patří také skupina Mozart, již tvoří převážně zahraniční veteráni. Riziko si dobře uvědomují. „Žene nás morální čistota, kterou jsme postrádali v Afghánistánu nebo Iráku,“ líčí její členové.
2022-06-27 06:34:14  zdroj: idnes.cz
Deník Ukrajinky: Včelařství sice nevyšlo, ale budu pracovat jako učitelka - iDNES.cz
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve třináctém dílu popisuje, jak si našla práci a poznávala Česko včetně Prahy.
2022-06-19 15:20:26  zdroj: iprima.cz
Nikdy se nevzdáme. Ukrajinský velitel vypráví o bojích v Kyjevě, o Buči i o sabotérech - CNN Prima NEWS
Ruslan Kahanec vede ve své zemi proti Rusům jednotku dobrovolníků. O svých zážitcích z fronty promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.
2022-06-19 11:34:14  zdroj: idnes.cz
Virtuální muzeum války. Ukrajina nabízí pohled do Buče či Irpině - iDNES.cz
Ukrajina nabízí možnost virtuálně nahlédnout do měst, které těžce zasáhla ruská vojenská agrese. On-line muzeum lze najít na turistickém portálu Kyjevské oblasti, která ho před časem spustila s projektem Válka je blízko. Na webu je možné si ve 3D prohlédnout důsledky války ve městech Buča, Irpiň, Hostomel, Boroďanka, Stojanka a Horenka.
2022-06-17 13:48:16  zdroj: idnes.cz
Nebezpečí pod hladinou. Ukrajinci chtějí dostat munici z vody, než začne léto - iDNES.cz
Ukrajinští pyrotechnici se s příchodem teplého počasí zaměřili na likvidaci nebezpečí, které se skrývá ve vodních plochách Kyjevské oblasti. V mnoha z nich totiž zůstala po těžkých bojích a ostřelování nevybuchlá munice, kterou je třeba odstranit, než přijde léto a lidé se budou chtít ve vodě koupat. Čluny specialistů brázdí také místní řeky, jejich cílem jsou však sabotéři.
2022-06-16 08:26:04  zdroj: aktualne.cz
Tenista viděl zvěrstva v Buči: Vím, co udělám, když potkám ruského vojáka - Aktuálně.cz
Ukrajinský tenista Serhij Stachovskij plní stránky novin spíš svými svědectvími z armády než výkony na kurtu.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.