News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: ipsos VYPNOUT FILTR

2022-08-06 21:18:04  zdroj: aktualne.cz
Čeští \"mamánci\" jsou pragmatici, ukázal průzkum. Chtějí ušetřit a neřešit domácnost - Aktuálně.cz
Aktuální průzkum banky ČSOB popsal, kolik mladých Čechů v současnosti stále bydlí se svými rodiči a jaké hlavní výhody z toho mají.
2022-08-05 16:52:14  zdroj: idnes.cz
Turci kvůli vysoké inflaci mění preference. Auta nahradila veřejná doprava - iDNES.cz
Čím dál více Turků nechává své vozy doma. Nemohou si totiž dovolit načerpat plnou nádrž. Mezi všemi kategoriemi produktů je doprava s meziročním nárůstem o 119 procent odvětvím, kde se v Turecku nejvíce zvýšily ceny. Způsobil to vývoj cen paliv, který se odvíjí od růstu cen na světových trzích a propadu turecké měny.
2022-07-31 08:04:29  zdroj: iprima.cz
Českem obchází nový strašák. Dle průzkumu předčí obavy z války, nemoci i ztráty práce - CNN Prima NEWS
Největší obavou domácností je zdražování energií. Říká to aktuální průzkum společnosti Ipsos. Deset procent domácností uvádí, že se kvůli tomu musí omezit.
2022-07-27 22:02:13  zdroj: idnes.cz
Česko má nejméně IT specialistek v EU, jejich podpora je ale na vzestupu - iDNES.cz
V poslední dekádě se počet žen v oboru ICT těší v České republice největšímu růstu z celé EU. Přesto ale spolu s Maďarskem a Slovenskem patříme mezi země s největším zastoupením mužů v tomto odvětví. Podle nejnovějších dat Eurostatu loni tvořili muži celých 90 % celkového počtu zaměstnanců v odvětví technologií, což ČR vyzdvihlo na nechvalný vrchol evropské statistiky. Na vině jsou především genderové stereotypy, s nimiž se ženy potýkají při studiu a následně i v povolání.
2022-07-27 13:08:14  zdroj: idnes.cz
I domácnosti utáhnou kohouty. Šetřit se rozhodli téměř všichni, říká průzkum - iDNES.cz
Rekordní ceny energií tlačí domácnosti k mnoha podobám úsporných řešení. Podle nejnovějších průzkumů agentury Ipsos plánuje šetřit osm z deseti domácností. Od letošního dubna vzrostly obavy Čechů z růstu cen energií, vytápění, pohonných hmot a také potravin. Devět z deseti domácností musí čelit rostoucím cenám potravin, zvýšeným nákladům na bydlení včetně energií i cenám stravování.
2022-07-22 16:06:15  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Kalouskovi by vadil prominentní spratek na Hradě. Pod úroveň, opáčil mu Pavel - iDNES.cz
Bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se nevybíravě pustil do dvou mužů, kteří jsou momentálně podle průzkumů veřejného mínění favority příští volby prezidenta. Bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Petra Pavla, který působil i ve funkci předsedy vojenského výboru NATO, i expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše označil za „prominentní spratky“.
2022-07-22 14:48:33  zdroj: iprima.cz
První kolo prezidentských voleb by ovládl Babiš. Náskok na Pavla má osm procentních bodů - CNN Prima NEWS
První kolo prezidentských voleb by podle volebního modelu Ipsosu vyhrál expremiér Andrej Babiš (ANO).
2022-07-22 13:32:12  zdroj: aktualne.cz
První kolo prezidentských voleb by vyhrál Babiš, druhý by byl Pavel, ukázal průzkum - Aktuálně.cz
Expremiér Babiš čerpá podporu nejvíce od lidí ve věku nad 60 let, od kterých by v prvním kole dostal přes 40 procent hlasů.
2022-07-22 13:04:19  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | V boji o Hrad vítězí Babiš, druhý je Pavel. Černým koněm Nerudová, říká průzkum - iDNES.cz
V prvním kole prezidentských voleb, které se budou konat začátkem příštího roku, zvítězil expremiér Andrej Babiš. Předseda hnutí ANO by získal 31,7 procent hlasů. Na druhém místě by skončil generál Petr Pavel s 23,8 procenty. Oba kandidáti by tak postoupili do druhého kola. Na třetím místě by podle volebního modelu Ipsos se ziskem 10,8 procent byla Danuše Nerudová.
2022-07-20 06:32:15  zdroj: idnes.cz
Bidenova podpora klesla. Vyrovnala se minimu, kdy nastoupil do Bílého domu - iDNES.cz
Působení amerického prezidenta Joea Bidena v úřadu schvaluje 36 procent Američanů. Jeho popularita proti minulému týdnu klesla a vyrovnala se rekordnímu minimu od jeho nástupu do Bílého domu. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos.
2022-07-15 13:00:09  zdroj: idnes.cz
Němci hledají, jak zachovat levnou jízdenku na vlaky a ukončit tarifní džungli - iDNES.cz
Měsíční lístek za devět eur (220 Kč) na regionální a městskou dopravu slaví v Německu velký úspěch, na konci srpna ale výhodná nabídka dotovaná spolkovou vládou skončí. Stále častěji se tak z řad veřejnosti a také politiků ozývají hlasy na pokračování této jízdenky, případně na zavedení jiné podoby levného celoněmeckého jízdného.
2022-07-13 06:26:14  zdroj: idnes.cz
Eurobarometr: Obyvatelé Evropské unie nejvíce důvěřují tradičním médiím - iDNES.cz
Nejnovější bleskový průzkum Eurobarometru, který zkoumal návyky občanů Evropské unie v oblasti médií, jejich důvěrou v různé sdělovací prostředky i postojem k dezinformacím, ukázal, že největší důvěru mají veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice. Pro 75 procent respondentů je pak hlavním zdrojem informací televize.
2022-07-13 06:16:16  zdroj: idnes.cz
Ceny jídel v hospodách dál rostou. Nejvíc zdražuje řízek a smažený sýr - iDNES.cz
Chování hostů v čase oběda se mění a české restaurace se tomu musí přizpůsobit. Lidé se oproti situaci před rokem potýkají s růstem životních nákladů a omezují zbytné výdaje. Jídlo v restauraci se tak stává stále větším luxusem. K největšímu nárůstu cen během oběda pak došlo u tradičních pokrmů, jako je řízek a smažený sýr.
2022-07-12 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Drahé obědy hosty odrazují. Hospody musí změnit koncept, varuje restauratér - iDNES.cz
Během několika měsíců se zásadně změnilo spotřebitelské chování v čase oběda. Z průzkumu Ipsos vyplývá, že si lidé častěji nosí jídlo z domova a odklání se od stravování v restauracích a hospodách. „Hospody musí zásadně změnit své koncepty, jinak budou mít na podzim velké problémy,“ řekl na úterní tiskové konferenci Luboš Kastner, zástupce gastronomů v Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
2022-07-11 06:32:07  zdroj: aktualne.cz
Dovolená změní, nebo dokonce zachrání život. Nezanedbávejte ji, radí odborníci - Aktuálně.cz
Analýza společnosti Stanton Chase zjišťovala, jak moc je dovolená důležitá pro zdraví člověka a co se stane, když volné dny nevyužijeme v plné míře.
2022-07-11 05:24:29  zdroj: blesk.cz
Káva má blahodárné účinky na zdraví Může však i škodit | Blesk.cz
Má káva blahodárné účinky na naše zdraví, nebo nám naopak škodí? Otázka, kterou si vědci kladou už roky. Nyní přišli čínští vědci s další studií, která tvrdí, že lidé, již denně pili příměřené množství kávy - ať už s cukrem nebo bez -  měli po dobu sedmi let nižší riziko úmrtí než ti, co kávu nepili. Odborníci ale také upozorňují, že to nemusí být způsobeno samotnou kávou. Čeští lékaři, které Blesk Zprávy oslovily, potvrzují, že káva má skutečně dobrý vliv na lidské zdraví. Nicméně nám může i uškodit.
2022-06-29 05:10:27  zdroj: blesk.cz
Miloš Gregor: Expert popsal, jak s hltači konspirací mluvit | Blesk.cz
Ruská propagandistická mašinérie šlape během války na Ukrajině na plné obrátky. Politolog Miloš Gregor však upozorňuje, že se dezinformace změnily a Rusko má podle něj i další cíle. Nově svou propagandu míří třeba na Afriku a Blízký Východ. „Rusko větří šanci přesvědčit tamní občany o svých motivech," řekl Blesk Zprávám. Spolu s osvětou dezinformace nezmizí, přesto je potřeba dbát na mediální gramotnost. A jak mluvit s někým, kdo dezinformacím věří?
2022-06-23 18:36:11  zdroj: idnes.cz
Při sexuálním obtěžováním pomůže ženám metoda 5D. V Česku se ji naučí 1000 lidí - iDNES.cz
Podle výzkumů společnosti Ipsos zažily sexuální obtěžování na veřejnosti až tři čtvrtiny českých žen. Podobný počet respondentů také uvedl, že byl svědkem situace, kdy se někdo další dopouštěl sexuálního obtěžování. Z těchto dat vychází projekt Stand Up, který si klade za cíl proškolit veřejnost a naučit lidi, jak se v takových situacích zachovat.
2022-06-23 15:48:20  zdroj: aktualne.cz
Okřídlený šíp už jen pro Škodu Auto. PPF prodala značku plzeňských strojíren - Aktuálně.cz
Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029.
2022-06-23 15:36:12  zdroj: idnes.cz
Okřídlený šíp bude používat již jen Škoda Auto. Strojírny značku prodaly - iDNES.cz
Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem.
2022-06-12 11:04:29  zdroj: iprima.cz
Co je to inflace? Pětina Čechů to neví, růst cen přitom dopadne úplně na všechny - CNN Prima NEWS
Každý pátý Čech neví, co je inflace. Tvrdí to data výzkumné agentury IPSOS pro investiční platformu Portu.
2022-06-10 06:32:09  zdroj: idnes.cz
Útok na Kapitol byl vrcholem pokusu o převrat, řekl šéf vyšetřovacího výboru - iDNES.cz
Loňský 6. leden byl vyvrcholením pokusu o převrat, prohlásil v noci na pátek předseda výboru americké Sněmovny reprezentantů Bennie Thompson. Ten stojí v čele vyšetřování události, při nichž dav příznivců bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa zaútočil na Kapitol ve Washingtonu D.C.
2022-06-09 21:16:13  zdroj: idnes.cz
Chtěl být guvernérem, skončil v poutech FBI kvůli výtržnostem v Kapitolu - iDNES.cz
Agenti amerického Úřadu pro vyšetřování (FBI) ve čtvrtek zatkli republikánského politika Ryana Kelleyho, který se chce ucházet o post guvernéra státu Michigan. Zatčení souvisí s jeho podílem na výtržnostech v Kapitolu z loňského 6. ledna, informují tiskové agentury.
2022-06-09 18:18:50  zdroj: e15.cz
Češi si fixují sazby hypoték na deset i více let. Vysokým sazbám navzdory | E15.cz
Obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb vedou Čechy k podpisu hypotéky, která je uváže ke stávající sazbě i na deset let. Dlouhou fixaci volí i přesto, že s největší pravděpodobností odejdou z banky se úrokovou sazbou nad hranicí šesti procent. Ukázal to průzkum, který pro Broker Consulting vypracovala agentura Ipsos, zájem o fixaci úroků na dlouhá léta potvrzují i odborníci. Ti to připisují strategii bank lákat u delších fixací na nižší sazby i stále chabé finanční gramotnosti Čechů.
2022-05-28 16:46:16  zdroj: idnes.cz
Nejlepší řidiči jsme my, kasají se Francouzi. My troubíme, přiznávají Řekové - iDNES.cz
Francouzi se považují za výborné řidiče, Němci u řízení nadávají, Řekové a Španělé nejčastěji troubí a Belgičané jsou za volantem v největším stresu. Tato zjištění vyplynula z průzkumu společnosti Ipsos pro Fondation VINCI Autoroutes, provozovatele francouzských silnic.
2022-05-26 19:32:10  zdroj: idnes.cz
Investiční znalosti mladých se zlepšují, ženy si ale stále tolik nevěří - iDNES.cz
Investiční gramotnost Čechů mírně stoupá. Jejich sebevědomí v oblasti investic má ale opačnou tendenci, velmi nízkou sebedůvěru pak mají ženy. Připravenější na svět investic se cítí muži a mladí lidé. Většina také chápe pojem inflace. Řada Čechů už ale neví, jak se proti ní efektivně bránit.
2022-05-05 07:18:57  zdroj: e15.cz
Hypotéka: Pětiprocentní úrok je minulostí a bude hůř | E15.cz
Hypoteční trh prošel neslavným psychologickým milníkem. Po více jak dekádě totiž sazby půjček na bydlení překročily na počátku května pětiprocentní hranici. Zájemci o hypotéku se na bankovních přepážkách dokonce obvykle dočkají úroku 5,33 procenta, půjčka na bydlení je tak více než dvakrát dražší než před rokem. Vypovídají o tom poslední statistiky Fincentrum Hypoindex. Hraje se navíc o čas, kdo přijde později, zaplatí podstatně více, do konce letošního roku mají průměrné sazby vystoupat i nad šest procent. 
2022-04-27 14:50:46  zdroj: e15.cz
Zaměstnanci, kteří nedbají na kyberbezpečnost, mohou firmu potopit | E15.cz
Existuje stále část českých zaměstnanců, kteří na online bezpečnost nijak nedbají. Ti mohou způsobit firmám velké škody a může dojít i k odstavení výrobní linky.
2022-04-26 00:20:11  zdroj: idnes.cz
Zájem o hypotéky přetrvává, plánuje ji 13 procent Čechů - iDNES.cz
Ani rychle rostoucí úrokové sazby a trvale astronomické ceny bydlení zatím neodradily zájemce o hypotéky tolik, jak se čekalo. Oproti rekordnímu minulému roku sice objem úvěrů klesl, zájem však trvá. Stejně jako loni o sjednání hypotéky přemýšlí 13 procent respondentů průzkumu agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci.
2022-04-25 11:34:03  zdroj: aktualne.cz
Lidé hypotéku chtějí i přes vyšší úroky, ukázal průzkum. Žádají ale delší splatnost - Aktuálně.cz
Oproti minulému roku více Čechů zvažuje hypotéku s delší splatností a zároveň s kratší fixací úrokové sazby, vyplynulo z průzkumu.
SPORT
2022-08-14 15:32:15  zdroj: aktualne.cz
Fortuna:Liga živě: Jablonec - Slavia - Aktuálně.cz
Sledujte on-line přenos z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Slavií Praha.
2022-08-14 15:32:07  zdroj: idnes.cz
Jakobsen ovládl spurt a je nejlepším cyklistou Evropy, Neuman osmnáctý - iDNES.cz
Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen triumfoval na evropském šampionátu v Mnichově, pokračuje tak ve snovém návratu do vrcholné cyklistiky po těžkém zranění před dvěma lety. Pětadvacetiletý závodník zvládl ve 208 kilometrů dlouhém závodě pošetřit dostatek sil, při technickém průjezdu městem nezaváhal a ve spurtu předstihl všechny soupeře. Z Čechů se nejlépe umístil Dominik Neuman na 18. místě.
2022-08-14 14:46:16  zdroj: idnes.cz
ONLINE: West Ham se Součkem i Coufalem v sestavě hraje v Nottinghamu - iDNES.cz
Fotbalisté West Hamu hrají ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Nottinghamu, v sestavě londýnského klubu nechybí ani Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Sledujte od 15:00 podrobný online přenos.
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.