News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: jaderná zbraň VYPNOUT FILTR

2022-08-12 07:20:35  zdroj: iprima.cz
Razie v sídle Trumpa má nové rozměry. FBI hledala dokumenty o jaderných zbraních, píší média - CNN Prima NEWS
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní, není jasné, zda byly takové dokumenty ve floridském resortu Mar-a-Lago nalezeny.
2022-08-12 06:50:08  zdroj: aktualne.cz
FBI hledala v Trumpově sídle dokumenty o jaderných zbraních. Zda je našla, není jasné - Aktuálně.cz
Uvedl to deník The Washington Post. Ministr spravedlnosti Merrick Garland na tiskové konferenci sdělil, že razii osobně schválil.
2022-08-12 06:48:23  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
FBI při prohlídce Trumpova sídla hledala dokumenty o jaderných zbraních, tvrdí The Washington Post — ČT24 — Česká televize
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) hledali při pondělní razii v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa dokumenty týkající se jaderných zbraní, napsal deník The Washington Post. Není podle něj jasné, zda byly takové dokumenty ve floridském resortu Mar-a-Lago nalezeny.
2022-08-12 06:32:20  zdroj: idnes.cz
FBI u Trumpa hledala dokumenty o jaderných zbraních, razii povolil ministr - iDNES.cz
Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland osobně schválil rozhodnutí požádat o povolení k domovní prohlídce v sídle exprezidenta Donalda Trumpa. Ten před pondělní prohlídkou obdržel obsílku kvůli podezření, že u sebe stále má citlivé oficiální dokumenty. Podle médií agenti FBI hledali při razii v sídle dokumenty týkající se jaderných zbraní.
2022-08-10 06:34:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Riziko jaderného konfliktu vzrostlo, Kreml ale zatím jen zastrašuje, míní odborník — ČT24 — Česká televize
Sedmasedmdesát let od svržení jaderných bomb na japonská města Hirošima a Nagasaki opět eskaluje riziko nasazení atomového arzenálu. Rusko přerušilo americké inspekce svých jaderných základen, s nimiž počítá smlouva Nový START. Moskva tvrdí, že jen reaguje na podobné překážky z americké strany.
2022-08-06 21:04:26  zdroj: blesk.cz
77 let od útoku na Hirošimu: Varování šéfa OSN | Blesk.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to dnes, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval. Informovala o tom agentura Kjódó.
2022-08-06 12:18:14  zdroj: idnes.cz
Lidstvo si hraje s nabitou zbraní, varoval Guterres při výročí v Hirošimě - iDNES.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to v sobotu, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval.
2022-08-05 18:26:27  zdroj: blesk.cz
Národní muzeum vystaví fragment domu: Ustál výbuch atomovky, navrhoval ho Čech | Blesk.cz
Národní muzeum vystaví naprostý unikát, do Čech totiž dorazila jedna z cihel domu Českého architekta Jana Letzela, který ustál výbuch atomové bomby v Hirošimě. Průmyslový palác s železobetonovou konstrukcí se po výbuchu jako jediný v širokém okolí nerozprášil, přesto že bomba měla vybuchnout několik stovek metrů přímo nad ním.
2022-08-03 14:34:10  zdroj: idnes.cz
Jaderné „vymknutí“ v Záporoží. Jen velmi křehká situace, míní Drábová - iDNES.cz
Šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi varoval, že situace v největší evropské jaderné elektrárně na Ukrajině se „zcela vymkla kontrole“. Vyzval Rusko i Ukrajinu, aby odborníkům urychleně umožnily přístup do komplexu v Záporoží. „Situace se doslovně nevymkla kontrole, ale je kritická a velmi křehká,“ uvedla ve středu pro iDNES šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
2022-08-01 06:22:04  zdroj: iprima.cz
Hrozba jaderné války sílí, varuje expert. Vysvětlil, co Putina k červenému tlačítku táhne - CNN Prima NEWS
Očekávaný protiútok ukrajinských sil na ruské jednotky na jihu země zvýšil obavy, že by se Kreml mohl uchýlit k použití jaderných zbraní.
2022-07-27 14:04:47  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Okupanti jadernou elektrárnu v Záporoží ukradli, jadernou bombu z ní ale neudělají, říká Drábová — ČT24 — Česká televize
Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová v úterních Událostech, komentářích mimo jiné řekla, že Rusové, kteří okupují ukrajinskou jadernou elektrárnu v Záporoží už několik měsíců, ji „normálně ukradli“. Podle ní ji ale nemohou potenciálně přeměnit v jadernou zbraň. Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý označil hromadění techniky invazních jednotek v areálu elektrárny za pragmatické, ale ze strany Moskvy za neseriózní.
2022-07-25 07:18:11  zdroj: iprima.cz
Obr, který dokáže rozpoutat radioaktivní tsunami. Západ děsí ruská jaderná ponorka - CNN Prima NEWS
Plavidlo, které nahání hrůzu svým ničivým arzenálem. Tak mluví experti o nové jaderné ponorce Belgorod, kterou si nedávno převzalo ruské námořnictvo.
2022-07-22 17:32:19  zdroj: idnes.cz
Rusko může zkusit na okupovaných území rozmístit jaderné zbraně, říká analytik - iDNES.cz
Prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že geografické cíle Ruska na Ukrajině nyní už zahrnují i okupované území na jihu země, je podle analytika Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka překvapivé. Rusko se snaží najít argumenty pro pokračování války, připojením území by teoreticky na nich mohlo rozmístit taktické jaderné zbraně, myslí si Havlíček.
2022-07-19 17:20:28  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik promluvil o jaderné hrozbě | Blesk.cz
 Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na Kerčský most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-19 15:48:21  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik promluvil o jaderné hrozbě | Blesk.cz
 Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na Kerčský most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-17 16:48:32  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Írán straší svět. Technicky zvládne rychle vyrobit jadernou bombu, sdělil poradce ajatolláha — ČT24 — Česká televize
Írán je technicky schopen vyrobit jadernou bombu, musí se ale teprve rozhodnout, zda ji sestrojí. Stanici Al-Džazíra to řekl vysoce postavený poradce íránského duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Informovala o tom agentura Reuters.
2022-07-10 05:36:25  zdroj: blesk.cz
Experti popsali, co by se stalo, kdyby Rusko rozpoutalo jadernou válku | Blesk.cz
Jaderné zbraně, to je něco, čím Rusko v čele s prezidentem Vladimirem Putinem vyhrožuje světu. Hned v počátku války na Ukrajině Putin nařídil uvést zbraně do vysokého stupně bojové pohotovosti. Nová studie říká, že jaderná válka mezi Ruskem a Spojenými státy by zapříčinila „malou dobu ledovou“. Ohnivé bouře by vypustily kouř do horní atmosféry, a tak by zablokovaly slunce. Během prvního měsíce by se průměrné globální teploty snížily na -10.56 stupňů, což by bylo méně než před 11 700 lety za poslední doby ledové, píše deník Daily Mail.
2022-07-01 11:32:11  zdroj: aktualne.cz
Rozhovor o jaderných zbraních a jejich použití na Ukrajině - Aktuálně.cz
Mezinárodní dohody se rozpadají, ve světě panuje obrovská nedůvěra. To u jaderných zbraní není nikdy dobře, tvrdí Harald Müller.
2022-06-27 15:34:16  zdroj: idnes.cz
Hranice nepřekreslíte silou. Země G7 odsoudily ruskou agresi na Ukrajině - iDNES.cz
Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. Zavázala se jí nadále poskytovat zbraně i další vybavení. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
2022-06-22 05:24:24  zdroj: blesk.cz
Abbas Gallyamov: Putina zklamali jeho generálové | Blesk.cz
Tři roky psal projevy pro ruského prezidenta Vladimira Putina. A před jeho režimem se nyní raději ukryl mimo svoji domovinu. Politický analytik Abbas Gallyamov v Epicentru Blesku mimo jiné popsal, jak obávaného vůdce zklamali jeho nejbližší a proč jim ještě nenechal useknout hlavy. Zmínil také Putinův černý scénář i proč jeho rozkaz využít jaderné zbraně může vyvolat nečekanou reakci.
2022-06-16 07:32:39  zdroj: blesk.cz
Dmitrij Peskov: Rusko a USA musejí diskutovat o prodloužení smlouvy START | Blesk.cz
Rusko a Spojené státy musejí diskutovat o prodloužení smlouvy START o omezení jaderných zbraní. Dnes to v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.
2022-06-16 00:18:11  zdroj: idnes.cz
Blíží se nové jaderné hrozby. KLDR a Írán zbrojí a svět čekají nebezpečné časy - iDNES.cz
Zatímco pozornost světa se upíná na jaderné harašení ruského autokrata Vladimira Putina, jinde se plíživě prosazují nové a stejně nevyzpytatelné atomové hrozby. Jde v prvé řadě o Severní Koreu a ­Írán, které – sankce nesankce – potichu posilují své jaderné dovednosti a tím i schopnost vnést další zmatek do už tak značně rozhozeného světa.
2022-06-14 19:18:45  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Návrh Sikorského na dodání jaderných zbraní Ukrajině není reálný, jen by to přitížilo, míní politolog Bříza — ČT24 — Česká televize
Bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski v neděli prohlásil, že Západ má právo poskytnout Ukrajině k obraně jaderné zbraně. Zdůvodnil to tím, že Rusko porušilo Budapešťské memorandum, jímž Ukrajina získala bezpečnostní záruky výměnou za to, že se vzdala jaderných zbraní. Podle Vlastislava Břízy z Univerzity Karlovy však v současnosti hrozí riziko použití jaderných zbraní na Ukrajině pouze v extrémních a nepravděpodobných případech. „Prohlášení bývalého polského ministra je ovšem mimořádně zásadní a pokud by k něčemu takovému došlo, určitě by to Ruská federace nenechala bez reakce,“ vyjádřil se ve vysílání ČT24.
2022-06-14 19:16:17  zdroj: idnes.cz
Ruský nový světový řád. Propagandisté hájí územní zisky a chuť jim roste - iDNES.cz
Ruská propaganda upravuje svou rétoriku. Z útoků na ukrajinské „nacisty“ a západní státy přecházejí k obhajobě uzmutí ukrajinského území. Následují tak vzoru ruského prezidenta Vladimira Putina, který „navracení“ území označil za historický úděl Ruska.
2022-06-13 05:48:23  zdroj: iprima.cz
Dejme Ukrajině jaderné zbraně. Máme na to právo, Rusko porušilo dohody, říká europoslanec - CNN Prima NEWS
Západ má právo darovat Ukrajincům jaderné zbraně a měl by tak učinit, říká polský europoslanec Radosław Sikorski.
2022-06-11 00:22:12  zdroj: idnes.cz
Expert: Použije Putin jaderné zbraně? Mohl by, pokud by hrozila ztráta Krymu - iDNES.cz
Vladimiru Putinovi jeho nejbližší poradci, ministři i tajné služby evidentně lhali. Konflikt s Ukrajinou mu vykreslili jako souboj, který snadno vyhraje, a ruský prezident jim uvěřil. Od té doby se snaží zachránit, co se dá, i za cenu „chrastění“ jadernými zbraněmi. Ale rozhodně jedná logicky, nechová se iracionálně, jako blázen. V Rozstřelu to řekl Vlastislav Bříza, expert na jaderné zbraně z Fakulty sociálních věd UK.
2022-05-21 05:24:26  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Už i Putinovi přední poradci věří, že je válka ztracená, říká expert | Blesk.cz
O tom, že se ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi nedaří jeho válka, kterou v únoru rozpoutal na Ukrajině, mluví celý svět. Političtí lídři, vojenští experti i laická veřejnost, ti všichni si kladou otázku: Co pak Rusové nechápou, že válku už prohráli? Odpověď se pokusil dát analytik, bulharský novinář a hlavní vyšetřovatel zaměřený na Rusko pro investigativní web Bellingcat Christo Grozev. Podle něj si Putinovy elity dobře uvědomují, že Rusové ve válce na Ukrajině neuspěli.
2022-05-19 12:38:11  zdroj: idnes.cz
Jaderné zbraně a základny NATO u sebe po vstupu nechceme, říká Finsko - iDNES.cz
Finsko po NATO nechce, aby na jeho území rozmisťovalo jaderné zbraně nebo zřizovalo vojenské základny, a to ani poté, co se severská země stane členem Aliance. Uvedla to premiérka Sanna Marinová. Podobný postoj zastává i Švédsko.
2022-05-19 08:48:37  zdroj: blesk.cz
KLDR „velmi brzy“ otestuje jadernou zbraň, varuje poslanec | Blesk.cz
Severní Korea dokončila přípravy dalšího jaderného testu a provede ho v příhodný okamžik, uvedl jihokorejský poslanec na základě zpráv od tajných služeb. Informovala o tom agentura Jonhap. Podle Washingtonu k testu dojde během návštěvy amerického prezidenta Joea Bidena v Soulu, která začne v pátek. Na tiskové konferenci to uvedl bezpečnostní poradce Bílého domu Jack Sullivan.
2022-05-15 05:30:21  zdroj: blesk.cz
James Everard varuje: Putin je v úzkých, může užít jaderné zbraně | Blesk.cz
Invaze na Ukrajinu nejde tak dobře, jak Vladimir Putin očekával. Ten doufal, že při oslavách konce druhé světové války bude moci oznámit zásadní zprávy. To se ale nestalo.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.