News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: kopec VYPNOUT FILTR

2022-08-09 19:02:19  zdroj: idnes.cz
Staněk je zase silný, Vadlejch drží formu. Atleti míří na ME v nových dresech - iDNES.cz
Mají nové dresy. Novou motivaci. A vyrážejí na ikonický stadion. S historicky nejpočetnější výpravou 55 sportovců vzhlížejí čeští atleti k evropskému mistrovství v Mnichově, kde v pondělí vstoupí do druhého vrcholu své sezony.
2022-08-08 13:16:14  zdroj: idnes.cz
Rekordní výprava. Na mistrovství Evropy v Mnichově pojede 55 českých atletů - iDNES.cz
Na mistrovství Evropy v Mnichově je v nominaci rekordní počet 55 českých atletů. Po neúčasti na mistrovství světa se do týmu vracejí koulař Tomáš Staněk a oštěpařka Barbora Špotáková. Naopak chybí vytrvalkyně Eva Vrabcová, která na posledním ME v roce 2018 získala bronzovou medaili v maratonu. Z českých medailistek z Berlína 2018 bude závodit jen tehdy stříbrná oštěpařka Nikola Ogrodníková, jež skončila osmá na nedávném světovém šampionátu.
2022-08-08 06:04:20  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
V českých lékárnách chybějí některé druhy léků, pacientům to komplikuje léčbu — ČT24 — Česká televize
V lékárnách napříč celým Českem chybějí některé druhy léků. Výpadky jsou často opakované. Některé medikamenty lze nahradit, na jiné ale pacienti musejí čekat, což prodlužuje a komplikuje léčbu. Ministerstvo zdravotnictví připravuje změnu, díky které by výpadky léků měly být pouze výjimečné.
2022-08-07 14:32:03  zdroj: aktualne.cz
Skoro vše, co namluvil a nazpíval. Vychází komplet nahrávek Miloše Kopeckého - Aktuálně.cz
Dvojalbum se objevuje u příležitosti 100. výročí narození herce, který byl známý z Nemocnice na kraji města nebo Limonádového Joea.
2022-08-06 18:48:09  zdroj: aktualne.cz
Nejdřív to vypadalo na běžný lesní požár, ale stromy byly jako sirky zapíchané v zemi - Aktuálně.cz
Hasič z Hřenska popisuje dramatické chvíle, kdy se lesní požár v Českém Švýcarsku vymkl kontrole. Jeho jednotka byla na místě jako první.
2022-08-05 06:36:10  zdroj: idnes.cz
Léčil vojáky i slavnou dirigentku. O životě Josefa Liškutína vypráví kniha - iDNES.cz
Narodil se jako syn rolníka ve Tvarožné na Brněnsku, vystudoval lékařskou fakultu v Brně a za protektorátu dostal povolení vyjet studovat léčení rakoviny do Francie. Tam Josefa Liškutína zastihla druhá světová válka a také se tam pokoušel přispět k uzdravení známé české hudební skladatelky, dirigentky a brněnské rodačky Vítězslavy Kaprálové.
2022-08-04 09:56:30  zdroj: blesk.cz
Nudisté u Brněnské přehrady zadrželi zloděje kola | Blesk.cz
Větší hloupost zřejmě udělat nemohl. Zloděj (26) se rozhodl ukrást kolo nudistce u Brněnské přehrady. Jenže, jako jediný oblečený, byl okamžitě nápadný.
2022-08-04 09:34:58  zdroj: blesk.cz
Nudisté u Brněnské přehrady zadrželi zloděje kola | Blesk.cz
Větší hloupost zřejmě udělat nemohl. Zloděj (26) se rozhodl ukrást kolo nudistce u Brněnské přehrady. Jenže, jako jediný oblečený, byl okamžitě nápadný.
2022-07-28 07:34:17  zdroj: iprima.cz
Sazka Tour historicky poprvé i pro amatérské závodníky: Stále máte šanci se přihlásit - CNN Prima NEWS
Světoví jezdci na největším cyklistickém etapovém závodě v ČR. Historicky poprvé se jedné etapy mohou zúčastnit i amatéři.
2022-07-23 19:02:19  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Sýkora vstupuje do soutěže desetibojařů, Vadlejcha čeká finále - iDNES.cz
Atletické mistrovství světa v Eugene pokračuje devátým dnem, který má bohaté české zastoupení. Jiří Sýkora závodí v prvních disciplínách desetiboje, překážkářku Helenu Jiranovou a štafetu čtvrtkařů čekají rozběhy. Ve 3.35 SELČ začne finále mužského oštěpu, ve kterém se představí Jakub Vadlejch. Dnes se bojuje celkem o šest sad medailí, celý program sledujeme v podrobné online reportáži.
2022-07-23 15:20:38  zdroj: blesk.cz
Německo: Romana nebezpečně vybrzdil bezohledný řidič kamionu | Blesk.cz
Řidiče kamionu Romana Stryka vybrzdil v Německu jiný řidič mnohatunového kolosu. A důvod? Zřejmě proto, že Roman se svým vozidlem jel do kopce pomaleji
2022-07-22 21:32:12  zdroj: idnes.cz
Smutný návrat Šebrleho. Jeho svěřenec se na posledním tréninku zranil - iDNES.cz
Oba se chystali na velkou premiéru. Roman Šebrle poprvé jako trenér na mistrovství světa, jeho svěřenec Ondřej Kopecký zase poprvé na vrcholné akci. Jenže nadějný desetibojař se těsně před sobotním začátkem soutěže v Eugene zranil a start musel vzdát.
2022-07-18 21:48:09  zdroj: denik.cz
Krizi mám před každým startem, říká vítěz letošního ultramaratonu Kopecký - Deník.cz
Moravský ultramaraton je v běžeckém světě opravdu pojem. Ještě aby ne, když pro jeho dokončení musí účastníci zvládnout sedm maratonů v sedmi dnech. A…
2022-07-15 12:20:32  zdroj: blesk.cz
Pět tváří Van Aerta, nad nímž žasne svět: žlutý anděl, motorka i zelený král | iSport.cz
Sprint po rovině či do těžkého kopce? A vůbec nejlepší je zvednout se deset kilometrů před cílem a bez problémů všem pláchnout. U všech těchto dovedností cyklisty na Tour de France se přitom bavíme o jedné a té samé osobě – Woutu van Aertovi. Belgickém přízraku, který v sobotu zaskočil dokonce i muže ve žlutém Tadeje Pogačara. Zde je pět tváří tohoto silničáře a cyklokrosaře na letošní Staré dámě.
2022-07-13 08:06:12  zdroj: idnes.cz
Čeká nás důkladná kontrola motoru, smutní Pech po Bohemia rallye - iDNES.cz
Vyhrál první etapu, sváděl další úchvatný souboj s úřadujícím českým šampionem Janem Kopeckým. Vždyť po prvních osmi odjetých rychlostních zkouškách Bohemia rallye měl plzeňský pilot Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem na hlavního rivala titěrný náskok sedmi desetin sekundy.
2022-07-10 15:16:14  zdroj: idnes.cz
Kopecký si připsal jubilejní desáté vítězství na Bohemia rallye - iDNES.cz
Favorizovaný Jan Kopecký ovládl podesáté v kariéře Bohemia rallye Mladá Boleslav a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky. Druhý skončil s odstupem 30 sekund Rakušan Simon Wagner, třetí Dominik Stříteský.
2022-07-09 17:38:10  zdroj: idnes.cz
První etapu Bohemia rallye ovládl Pech, sedm vteřin před Kopeckým - iDNES.cz
První etapu Bohemia rallye Mladá Boleslav ovládl Václav Pech. Pilot vozu Ford Focus WRC má po osmi odjetých rychlostních zkouškách náskok sedm desetin sekundy na devítinásobného vítěze soutěže Jana Kopeckého. Třetí je s odstupem dvaceti sekund Filip Mareš.
2022-07-08 20:32:12  zdroj: idnes.cz
Vstup do Bohemia rallye zvládl nejlépe Stříteský, Kopecký je třetí - iDNES.cz
Vstup do Bohemia rallye Mladá Boleslav zvládl nejlépe Dominik Stříteský, který ovládl úvodní diváckou rychlostní zkoušku na okruhu v Sosnové na Českolipsku. Po téměř šestikilometrovém měřeném úseku má v čele náskok sedmi desetin sekundy na Petra Semeráda. Třetí je s odstupem dalších dvou desetin hlavní favorit Jan Kopecký, útočící na jubilejní desáté vítězství v soutěži.
2022-07-07 10:04:13  zdroj: idnes.cz
Mladík Stříteský chce v Rallye Bohemia udržet loňskou medailovou pozici - iDNES.cz
Přesně před rokem zažíval nejhvězdnější chvíle své krátké kariéry. Mladý soutěžní jezdec Dominik Stříteský si spolehlivým výkonem při jednorázovém hostování v továrním týmu Škoda Motorsport dojel pro druhé místo v Rallye Bohemia.
2022-07-07 07:46:12  zdroj: idnes.cz
Kopecký, Pech a spol. jdou na start v Sosnové. Rallye Bohemia je tady - iDNES.cz
Fanoušci motorsportu, pozor! Po tradičních trasách v Libereckém kraji se o víkendu proženou rychlá auta účastníků Rallye Bohemia. Do akce půjdou známá jména: Kopecký, Pech nebo Mareš....
2022-07-01 20:46:14  zdroj: idnes.cz
Škoda nasadí nový speciál na Bohemia rallye, Mikkelsen pojede jako předjezdec - iDNES.cz
Tovární tým Škoda Motorsport podle očekávání nasadí nový rallyeový speciál Fabia RS Rally2 příští týden na Bohemia rallye Mladá Boleslav. Nepředstaví se ale v hlavním závodě, norský pilot Andreas Mikkelsen s ním absolvuje celou trať v roli předjezdce.
2022-06-29 19:32:24  zdroj: blesk.cz
Atletika Life s Elizabeth Kopeckou: Tinder mi smazali, Jágr mě povzbuzuje v životě | Tv.iSport.cz
Ve speciálním díle pořadu Atletika Life si moderátorka Nikola Bendová pozvala svou kamarádku, zpěvačku Elizabeth Kopeckou, a bavily se o hokeji, který hvězda poslední série SuperStar dobře poznala při svém působení v kladenském klubu. Tam v marketingovém oddělení pracovala pro bosse Jaromíra Jágra. „Jarda je úžasný člověk, velice inspirativní. Povzbuzuje mě, abych nevzdávala svoje sny,“ líčila Kopecká. „Jarda neřve, Jarda nemusí řvát, z Jardy jde respekt.“ Na své vysněné kariéře Kopecká poctivě pracuje a už v pátek přichází se svým novým singlem Summer Boyfriend. „Ten text je takový hodně crazy. Úplně si nemyslím, že vypovídá o mně, hodně jsem se inspirovala. Ale přijde mi to vtipné, vlastně proč ne,“ usmívá se Elizabeth.
2022-06-23 09:08:13  zdroj: idnes.cz
Kraličtí chtějí proslavit hrušeň, pod níž se debatuje přes 150 let - iDNES.cz
Sousedská hruška rostoucí v Kralicích nad Oslavou je jediným zástupcem Vysočiny ve finále ankety Strom roku. Hlasování začalo 20. června a potrvá do 11. září. Ovocný strom roste u kostela svatého Martina a Památníku Bible kralické už 156 let. Na podzim 1866 ho vysadil Antonín Sklenář jako dárek pro manželku.
2022-06-21 20:48:17  zdroj: idnes.cz
Unijní misi na Mali povede český generál Hasala. Je to velký závazek, říká - iDNES.cz
Velení výcvikové mise Evropské unie v západoafrickém Mali v úterý převzal brigádní generál české armády Radek Hasala. Asi 700 spojeneckých vojáků z pětadvaceti zemí bude velet půl roku. Je to podruhé v historii české armády, kdy její zástupce stojí v čele zahraniční vojenské mise. Do Mali si Hasala přivezl zhruba třicetičlenný tým, ve kterém jsou i civilisté.
2022-06-21 19:04:12  zdroj: idnes.cz
Třetinu dětí na internetu urážejí kvůli vzhledu. Brání se filtry, zkoušejí drogy - iDNES.cz
Polovina dětí je nespokojená se svým vzhledem. Nejčastěji s podobou obličeje, ale také postavou. Přispívají k tomu sociální sítě, kde se s urážkami, takzvaným bodyshamingem, setkala třetina z nich. Jak zjistili výzkumníci z Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), děti situaci řeší používáním filtrů nebo i sebepoškozováním, ke kterému se doznalo každé desáté dítě.
2022-06-18 17:32:13  zdroj: idnes.cz
Kopecký poosmé ovládl Rallye Hustopeče, druhý skončil obhájce vítězství Pech - iDNES.cz
Jan Kopecký vyhrál poosmé Rallye Hustopeče a po třetím vítězství v sezoně si upevnil vedení v mistrovství České republiky. Úřadující šampion, který ovládl i předchozí soutěže na Šumavě a v Českém Krumlově, udržel v druhé etapě těsné vedení před Václavem Pechem a obhájce prvenství porazil o 6,3 sekundy. Třetí s odstupem dalších 5,2 sekundy skončil vítěz hustopečské rallye z roku 2019 Filip Mareš.
2022-06-16 12:32:09  zdroj: idnes.cz
Kopecký bude útočit na osmou výhru v Hustopečích, kde se daří i Pechovi - iDNES.cz
Úřadující český šampion v automobilových soutěžích Jan Kopecký bude útočit na osmé vítězství v populární Rallye Hustopeče mezi moravskými vinicemi. Opět by měl svést náročný souboj s Václavem Pechem, kterému se na Břeclavsku také daří. Soutěž vyhrál již čtyřikrát a loni Kopeckého porazil o šest sekund.
2022-06-15 20:48:09  zdroj: iprima.cz
VIDEO: Tanec s marihuanou stál florbalistky reprezentační dres. Byla to hloupost, uznávají - CNN Prima NEWS
Reprezentanti mají jít dětem příkladem, odůvodnil Český florbal vyřazení Kopecké a Stůjové z reprezentace. Důvodem je video s marihuanou na sociálních sítích.
2022-06-15 12:34:16  zdroj: idnes.cz
Kopecký se podílel na vývoji čtvrtého speciálu Škody, těší se, až bude na trati - iDNES.cz
Automobilový jezdec Jan Kopecký se osobně podílel na vývoji již čtvrtého vozu továrního týmu Škoda Motorsport. Z modelu Fabia RS Rally2, který zástupci mladoboleslavské automobilky v úterý večer slavnostně představili, je nadšený. Jak rychlý ale vůz bude, se ukáže až v závodech.
2022-06-14 22:34:22  zdroj: idnes.cz
Škoda představila nový rallyeový speciál, základem je čtvrtá generace fabie - iDNES.cz
Tovární tým Škoda Motorsport odhalil v Mladé Boleslavi nový rallyeový speciál, který by měl v blízké budoucnosti nahradit úspěšný model Škoda Fabia Rally2. Jeho základem je čtvrtá generace fabie, soutěžní model bude mít nově v názvu označení RS.
SPORT
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
2022-08-14 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Komise rozhodčích se postavila za Klímu. Hradecká penalta se správně nepískala - iDNES.cz
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí fotbalisty Hradce Králové v sobotním utkání třetího ligového kola s Plzní nepoškodili. Komise je přesvědčena, že hlavní Tomáš Klíma správně nenařídil v prvním poločase penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou, neboť záložník „Votroků“ nejprve fauloval hostujícího středopolaře.
2022-08-14 13:02:10  zdroj: aktualne.cz
Sudí Klíma nechyboval. Podle komise rozhodčích penaltu proti Plzni nenařídil správně - Aktuálně.cz
Podle komise rozhodčích sudí Klíma fotbalisty Hradce Králové nepoškodil a správně nenařídil po souboji domácího Ryneše se Sýkorou z Plzně penaltu.
2022-08-14 12:50:19  zdroj: blesk.cz
Češi vyměnili gólovou písničku: Ať žije Gott! | Blesk sport
Maxim Turbulenc dostali pořádnou dělovku! Místo na jejich song Ať žijí duchové, čeští hokejoví junioři na MS po vstřeleném gólu skotačí na hit Karla Gotta (†80).
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.