News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: lékaři bez hranic VYPNOUT FILTR

2022-08-13 20:36:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Denně přibývají oběti ruského bombardování. Štáb ČT natáčel v nemocnici poblíž frontové linie — ČT24 — Česká televize
Realitou těžkých bojů na východě Ukrajiny jsou neustálá ostřelování, zdecimovaná města jako Bachmut, Soledar nebo Siversk a především civilní oběti. Zranění obyvatelé z oblasti končí v jedné z nemocnic, kde natáčel redaktor ČT Andreas Papadopulos.
2022-08-10 20:18:16  zdroj: idnes.cz
Zdravotní sestra Jitka Kosíková zachraňovala běžence z Afriky - iDNES.cz
Během humanitární krize ve Středomoří, kdy do Evropy proudily davy afrických migrantů, zachraňovala běžence uvízlé na potápějících se člunech, kde je nechali libyjští pašeráci. Starala se o vyčerpané, nemocné, nebo i postřelené. Dětská zdravotní sestra Jitka Kosíková, která má za sebou osm humanitárních misí pro Lékaře bez hranic, sloužila na záchranné lodi Bourbon Argos.
2022-08-06 21:16:03  zdroj: aktualne.cz
Lékaři bez hranic v Malawi pomáhají ženám od rakoviny děložního hrdla - Aktuálně.cz
Rakovině děložního hrdla se dá zabránit očkováním. Přesto na ni v Malawi každý rok umírají stovky žen. Roman Kocián pomáhal situaci změnit.
2022-07-12 10:04:10  zdroj: idnes.cz
Papričky a bičování, pak smršť 80 kapel. Metalový Obscene Extreme je zpět - iDNES.cz
Trutnovský festival Obscene Extreme se po dvou covidových letech vrací v plné síle. Oslava nejtvrdší muziky začne na Bojišti ve středu 13. července a potrvá do neděle. Tentokrát přichází s dost možná nejnabitější sestavou, představí se tu na osmdesát kapel.
2022-07-02 18:20:15  zdroj: idnes.cz
Jak mluvit s dětmi o válce? Těžko, uznává americký herec Liev Schreiber - iDNES.cz
Hollywoodský herec Liev Schreiber, který často dostává role drsných chlapíků včetně seriálů Roy Donovan nebo Kriminálka Las Vegas, představil na karlovarském festivalu jinou svou podobu, a to charitativní projekt BlueCheck Ukraine. Jeho předkové totiž z Ukrajiny pocházejí.
2022-06-03 20:18:20  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Z Donbasu prchají před válkou další lidé. Štáb ČT natáčel s několika raněnými — ČT24 — Česká televize
Ruská armáda pokračuje v intenzivních bojích na Donbasu. Podle generálního štábu ukrajinské armády se útoky zaměřují na města Severodoněck a Komyšuvacha v Luhanské oblasti. Ruskými silami je již zcela ovládané například město Lyman, v jehož blízkosti natáčel zpravodaj ČT Václav Černohorský s kameramanem Pavlem Němečkem.
2022-05-16 20:18:35  zdroj: blesk.cz
Ukrajina: Chytře maskovaný vlak převáží zraněné z bojišť | Blesk.cz
Nezisková organizace Lékaři bez hranic přišla s plánem, jak rychle a efektivně zachraňovat zraněné civilisty z okupovaných oblastí Ukrajiny, aniž by přitahovala příliš velkou pozornost. Minulý měsíc spolek poprvé vyslal chytře maskovaný vlak vybavený nemocničními lůžky, kyslíkovými bombami, léky a dalšími zdravotnickými potřebami, ve kterém zdejší i zahraniční zdravotníci objíždějí válkou zmítanou zemi a převáží raněné do utajených center na okrajích měst. Dosud se jim podařilo zachránit asi 400 pacientů, jak dlouho ale vydrží bez spánku?
2022-04-12 13:50:27  zdroj: seznamzpravy.cz
Fotky z vlaku, který odváží zraněné z míst zmítaných válkou - Seznam Zprávy
Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic ve spolupráci s ukrajinskými úřady vypravila evakuační vlak, jímž z nemocnic v blízkosti frontové linie odváží do relativního bezpečí ve Lvově zraněné z války.
2022-04-11 05:48:08  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zelenskyj očekává intenzivní nálety na východě. Plány na obsazení Kyjeva podle Kadyrova trvají — ČT24 — Česká televize
Ukrajinské ozbrojené síly se připravují na novou ruskou ofenzivu. Východ země podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude čelit četným leteckým náletům. Čečenský vůdce Ramzar Kadyrov uvedl, že po „plném osvobození“ východu Ukrajiny se ruské síly opět pokusí obsadit Kyjev. Poprvé od útoku na nádraží v Kramatorsku vyjel z východu země evaukační vlak.
2022-04-09 01:18:02  zdroj: iprima.cz
Daniel Štrobl: Vojáky, kteří páchali zvěrstva, čeká peklo - CNN Prima NEWS
Scény zvěrstev na Ukrajině, která páchají ruští vojáci, zasáhly lidi na celém světa. Podle psychologa Daniela Štrobla však i tito okupanti pocítí spravedlnost.
2022-04-09 00:48:03  zdroj: iprima.cz
Válka: Ukrajina žádá o nouzovou antikoncepci pro znásilněné ženy - CNN Prima NEWS
Češi pomáhající na Ukrajině zaznamenali zprávy, že Ukrajinci potřebují pro znásilněné ženy takzvané nouzové antikoncepční pilulky.
2022-04-06 05:26:18  zdroj: blesk.cz
Epicentrum | Statečnost, ale i smysl pro humor. Chirurg Šebek popsal práci s válečnými lékaři | Blesk.cz
S Lékaři bez hranic absolvoval chirurg Tomáš Šebek řadu misí ve válkou nebo katastrofou sužovaných zemích. Válečný konflikt na Ukrajině mu z hlediska lékaře v mnohém připomíná jako zkušenosti v Afghánistánu, kde také velmi často přes nemcnice létaly dělostřelecké granáty. Právě tam se setkal s lékaři, kteří ve válečném konfliktu strávili prakticky celý profesní život a o syndromu vyhoření podle jeho slov nemůže být řeč.
2022-04-05 17:04:16  zdroj: blesk.cz
Na nálet se nepřipravíte. Je to nepředstavitelné, říká chirurg Šebek z Lékařů bez hranic | Blesk.cz
Intenzita a množství pacientů musí být na ukrajinské válečné frontě ohromné, míní chirurg Tomáš Šebek, který působil s Lékaři bez hranic a byl úterním hostem Epicentra Blesku. Mluvil právě i o pohledu zdravotníka uprostřed konfliktu. Podle něj se například nedá na letecký útok připravit. Na rozdíl od jiných situací – Lékaři bez hranic fungují v rámci letité praxe 50 let a čítají 60 tisíc lidí.
2022-04-05 15:32:28  zdroj: blesk.cz
Epicentrum | Šebek z Lékařů bez hranic o situaci zdravotníků na Ukrajině | Blesk.cz
Válka na Ukrajině trvá už déle než měsíc. Tlak na nemocniční zařízení a zdravotníky se neustále zvyšuje. Na místě pomáhají také Lékaři bez hranic. Co všechno jejich pomoc obnáší a jak si vedou tamní doktoři? Nejen o tom bude hovořit v dnešním Epicentru chirurg Tomáš Šebek, který působil s Lékaři bez hranic v Afgánistánu, Súdánu, nebo Jemenu. Sledujte od 15:00
2022-04-05 14:26:25  zdroj: blesk.cz
Epicentrum | Šebek z Lékařů bez hranic o situaci zdravotníků na Ukrajině | Blesk.cz
Válka na Ukrajině trvá už déle než měsíc. Tlak na nemocniční zařízení a zdravotníky se neustále zvyšuje. Na místě pomáhají také Lékaři bez hranic. Co všechno jejich pomoc obnáší a jak si vedou tamní doktoři? Nejen o tom bude hovořit v dnešním Epicentru chirurg Tomáš Šebek, který působil s Lékaři bez hranic v Afgánistánu, Súdánu, nebo Jemenu. Sledujte od 15:00
2022-04-05 11:34:29  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Viděl jsem civilní oběti, ale záběry z okolí Kyjeva jsou na úplně jiné úrovni, říká lékař z válečných misí — ČT24 — Česká televize
Anesteziolog Dušan Mach procestoval na svých misích jako vojenský lékař čtyřikrát Jemen, byl také v Jižním Súdanu a Keni. Nikdy ho však prý nenapadlo, že by mohl pomáhat civilním obětem tak blízko vlastního domova, na Ukrajině, kde strávil zhruba tři týdny objížděním měst a nemocnic a zjišťováním, co tamní potřebují. V Událostech, komentářích vyjádřil politování nad tím, že konflikty v 21. století mají stále civilní oběti. „Ale pro vděk a radost rodičů, kterým zachráníte dítě, stojí tu práci dělat,“ říká lékař z organizace Lékaři bez hranic.
2022-04-03 16:16:05  zdroj: idnes.cz
Šéf brněnské ČSSD šířil hoax o uprchlících. Nešťastné, zní od spolustraníků - iDNES.cz
Bystrcký starosta a šéf brněnské buňky ČSSD Tomáš Kratochvíl šířil zavádějící fotomontáž týkající se válečných uprchlíků z Ukrajiny. Hájí se, že nevěděl, že neodpovídá skutečnosti. Na svém přístupu však nevidí nic špatného.
2022-03-31 12:16:12  zdroj: aktualne.cz
Ukrajinské nemocnice se staly terčem ruských útoků - Aktuálně.cz
Od začátku války ruská armáda cíleně zaútočila nejméně na 76 nemocnic, tvrdí ukrajinská organizace.
2022-03-26 20:02:24  zdroj: seznamzpravy.cz
Mariupol skomírá, zahrady se mění na hřbitovy, zní od Lékařů bez hranic - Seznam Zprávy
Bombardování proměnilo Mariupol v past, ze které už několik týdnů téměř není úniku. „Lidé na zahradách kopou hroby, do kterých musejí dávat i více než jedno tělo,“ popisuje Tomáš Bendl z organizace Lékaři bez hranic.
2022-03-21 17:04:08  zdroj: aktualne.cz
Tragédie Mariupolu: Mrtvé už není kam pohřbívat - Aktuálně.cz
Do města není možné nic dostat, říká Tomáš Bendl z Lékařů bez hranic. Jejich pracovníci jsou stále ve městě.
2022-03-15 15:36:07  zdroj: idnes.cz
Někdo musí pomoci. Zdravotníci na Ukrajině prožívají hororový závod o čas - iDNES.cz
Ukrajinský zdravotnický systém stojí před kolapsem pod náporem ruské invaze. Zdravotníci nemají dostatek léků, musí dělat přesčasy. Hrozí jim přitom, že se stanou terčem útoků Rusů na zdravotnická zařízení. I přes nebezpečí jim na pomoc spěchají dobrovolníci z Ukrajiny i zahraničí.
2022-03-13 23:18:08  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Z okna jsou vidět mrtvá těla, lidé kopou hroby. Koordinátor Lékařů bez hranic popsal zkušenosti týmu z Mariupolu — ČT24 — Česká televize
Už řadu dní se mluví o tom, že lidé v ukrajinském přístavu Mariupol jsou odříznutí od dodávek energií, nedostává se jim jídla ani vody. Jak to ale vypadá přímo ve městě, které je dějištěm humanitární katastrofy? To ve speciálním vysílání ČT24 v neděli večer popsal koordinátor Lékařů bez hranic Tomáš Bendl, který je aktuálně ve Lvově. Jeho kolegové v Mariupolu uvízli stejně jako tamní obyvatelé a popisují hrůzy, které vidí.
2022-03-13 05:32:04  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Sirény varující před bombardováním zní napříč Ukrajinou, v Mariupolu je humanitární katastrofa — ČT24 — Česká televize
Ukrajinská města stále čelí ruskému bombardování. Varovné sirény se nad ránem rozezněly v podstatě v celé zemi. První následky nočního ostřelování jsou zatím hlášeny z východu Ukrajiny. Ve stále obléhaném přístavním Mariupolu podle Lékařů bez hranic probíhá humanitární katastrofa.
2022-03-10 17:20:31  zdroj: seznamzpravy.cz
Svědectví Lékařů bez hranic v Mariupolu: Vše dochází, nikdo nevidí cestu ven - Seznam Zprávy
Nepřetržitě bombardovaný Mariupol je odříznutý od zbytku země a lidé trpí dehydratací. „Není tam možné dostat jakoukoliv pomoc, lidé jsou totálně v pasti,“ popisuje Tomáš Bendl z organizace Lékaři bez hranic.
2022-03-10 13:08:12  zdroj: idnes.cz
Češi už poslali Ukrajině nejméně 2 miliardy. Je to nejvíc, co kdy darovali - iDNES.cz
České humanitární organizace pokračují v pomoci ukrajinským občanům. Využívají k tomu výtěžek z finančních sbírek, na které jednotlivci, firmy, města a kraje, spolky, instituce či organizátoři charitativních akcí podle dostupných údajů poslali už minimálně 1,7 miliardy korun. Dalších 568 milionů korun získalo ukrajinské velvyslanectví v Praze ve sbírce na podporu ukrajinské armády a domobrany.
2022-03-09 05:28:15  zdroj: blesk.cz
Invaze: Už nemáme co jíst! zní zoufalé volání z Ukrajiny. Lidé berou vodu z radiátorů | Blesk.cz
Lidé rozbíjejí dveře lékáren, vodu berou z radiátorů. I tak vypadají obrazy všedního dne na okupované Ukrajině. Zoufalé svědectví běžných lidí přinesli reportéři serveru Zeit.
2022-03-07 13:22:06  zdroj: idnes.cz
Češi se překonávají, peníze pro Ukrajinu předčily už ty po moravském tornádu - iDNES.cz
V Česku se v reakci na napadení Ukrajiny ruskou armádou zvedla bezprecedentní vlna solidarity. Humanitární organizace vybraly na přes 1,5 miliardy korun, denně přibývají další miliony. Jedná se o nejvyšší částku, kterou Češi na pomoc lidem trpícím přírodní katastrofou či jiným neštěstím vybrali. Překonala i rekordní pomoc zhruba 1,3 miliardy po loňském tornádu na jižní Moravě.
2022-03-07 12:46:08  zdroj: aktualne.cz
Na sbírky pro Ukrajinu lidé v Česku přispěli více než 1,5 miliardy, nejvíc v historii - Aktuálně.cz
Další bezmála půl miliardu korun shromáždilo ukrajinské velvyslanectví v Praze ve sbírce na podporu armády své země.
2022-03-02 14:20:06  zdroj: idnes.cz
Humanitární organizace v Česku vybraly na pomoc Ukrajině přes miliardu korun - iDNES.cz
České humanitární organizace shromáždily ve finančních sbírkách na pomoc Ukrajině dohromady částku vysoce převyšující miliardu korun. Každým dnem na sbírkových kontech přibývají další desítky milionů, a to od jednotlivců, měst, firem, různých organizací či pořadatelů charitativních akcí.
2022-02-18 05:34:12  zdroj: blesk.cz
Blesk Podcast: Česko vyhazuje prošlé vakcíny proti covidu. Mohlo by je včas darovat | Blesk.cz
Zájem o očkování se v Česku postupně snižuje, aktuálně je naočkovaných 6,8 milionů lidí. Vakcíny však na nové zájemce nepočkají, kazí se, a proto i ničí. Člen České lékařské komory a Českých lékařů bez hranic Stanislav Havlíček v Blesk Podcast prozradil, že by se měly raději poslat do chudých zemí, v nichž nefunguje zdravotnický systém a pomoci místním obyvatelům. 
SPORT
2022-08-14 15:32:15  zdroj: aktualne.cz
Fortuna:Liga živě: Jablonec - Slavia - Aktuálně.cz
Sledujte on-line přenos z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Slavií Praha.
2022-08-14 15:32:07  zdroj: idnes.cz
Jakobsen ovládl spurt a je nejlepším cyklistou Evropy, Neuman osmnáctý - iDNES.cz
Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen triumfoval na evropském šampionátu v Mnichově, pokračuje tak ve snovém návratu do vrcholné cyklistiky po těžkém zranění před dvěma lety. Pětadvacetiletý závodník zvládl ve 208 kilometrů dlouhém závodě pošetřit dostatek sil, při technickém průjezdu městem nezaváhal a ve spurtu předstihl všechny soupeře. Z Čechů se nejlépe umístil Dominik Neuman na 18. místě.
2022-08-14 14:46:16  zdroj: idnes.cz
ONLINE: West Ham se Součkem i Coufalem v sestavě hraje v Nottinghamu - iDNES.cz
Fotbalisté West Hamu hrají ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Nottinghamu, v sestavě londýnského klubu nechybí ani Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Sledujte od 15:00 podrobný online přenos.
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.