News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: luhanská oblast VYPNOUT FILTR

2022-08-10 13:48:11  zdroj: idnes.cz
Amnesty International čerpala od lidí z filtračních táborů, tvrdí Ukrajinci - iDNES.cz
Kontroverze kolem zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) o ohrožování civilistů ukrajinskými ozbrojenými silami neutichá. Centrum pro strategickou komunikaci uvedlo, že organizace čerpala podklady od lidí z filtračních táborů na Rusy okupovaných území. Zprávě se v Rusku dostalo velké pozornosti, i když organizace je zde zakázaná.
2022-08-09 16:32:16  zdroj: idnes.cz
Vyhazují mosty a značkují cíle, na okupovaných územích sílí ukrajinský odpor - iDNES.cz
Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu Kremlu a ohrožuje jeho plány na uspořádání referend, které mají umožnit Moskvě oblast anektovat. Partyzánské jednotky věrné Kyjevu zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají ukrajinské armádě při identifikaci klíčových cílů, informuje agentura AP.
2022-08-07 23:02:19  zdroj: idnes.cz
Pokud Rusko uspořádá referenda, končí rozhovory s Kyjevem, řekl Zelenskyj - iDNES.cz
V případě, že se Moskva rozhodne na okupovaných území Ukrajiny uspořádat referendum o připojení oblastí k Rusku, nedočká se rozhovorů s Kyjevem, řekl v neděli večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle Zelenského Kyjev trvá na svém postoji nepodstoupit Rusku žádná území.
2022-08-07 10:34:13  zdroj: iprima.cz
Šokující záběry z Ukrajiny. Na Rusech není nic lidského, říká gubernátor k uříznuté hlavě - CNN Prima NEWS
Rusové ve městě Popasna měli popravit jednoho z ukrajinských zajatců a poté jeho hlavu jako výstrahu vystavit na kůl. Uvedl to gubernátor Luhanské oblasti.
2022-08-06 20:48:59  zdroj: iprima.cz
Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu - CNN Prima NEWS
Investigativním webům se zřejmě podařilo vypátrat identitu muže, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.
2022-07-29 08:02:13  zdroj: idnes.cz
Rusové se snaží dobývat další města na Donbasu. U Chersonu se jim nedaří - iDNES.cz
Ruské síly vyvíjejí tlak ve směru na město Bachmut. Snaží se tak využít drobných územních zisků na východě Ukrajiny. Rusové mají momentálně problémy s postupem na nedaleký Siversk a neúspěšní jsou také v protiútoku v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny, uvedl americký Institut pro studium války (ISW) ve své pravidelné analýze.
2022-07-26 14:16:12  zdroj: idnes.cz
Rodiny zadržených ruských vojáků se vydaly do Luhanska je osvobodit - iDNES.cz
Rodiny smluvních vojáků, kteří jsou drženi na území Luhanské lidové republiky kvůli své neochotě pokračovat dále v bojích, se vydaly na východ Ukrajiny je osvobodit. Obkroužily detenční centrum, kde chtějí získat informace o svých příbuzných. Ruští činitelé tvrdí, že zadržení je zcela legální.
2022-07-26 09:34:14  zdroj: idnes.cz
Ruské síly postoupily u vuhlehirské elektrárny. Ukrajincům to může i pomoct - iDNES.cz
Ruské síly zaznamenaly postup u vuhlehirské elektrárny, na niž útočily přes dva měsíce. Ukrajinci se z místa podle všeho stáhli. Krok by jim však mohl umožnit zkrácení fronty u Bachmutu. Ve své pravidelné analýze vývoje bojů na Ukrajině to uvedl americký Institut pro studium války (ISW). Rusko se podle zprávy zároveň připravuje na ukrajinskou protiofenzívu na jihu.
2022-07-22 20:18:17  zdroj: idnes.cz
Jak Ukrajinci zlikvidovali vagnerovce. Pozadí tajné operace ve Stachanovu - iDNES.cz
Devátého června sportovním stadionem ve městě Stachanov v Luhanské oblasti otřásl výbuch. Ukrajinský dělostřelecký úder mířil na místo z jednoho klíčového důvodu: byli zde umístěni bojovníci z ruské elitní žoldnéřské Vagnerovy skupiny. Pozadí příběhu odhaluje, jakým způsobem speciální ukrajinské síly získávají informace a vybírají cíle.
2022-07-22 17:32:19  zdroj: idnes.cz
Rusko může zkusit na okupovaných území rozmístit jaderné zbraně, říká analytik - iDNES.cz
Prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že geografické cíle Ruska na Ukrajině nyní už zahrnují i okupované území na jihu země, je podle analytika Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka překvapivé. Rusko se snaží najít argumenty pro pokračování války, připojením území by teoreticky na nich mohlo rozmístit taktické jaderné zbraně, myslí si Havlíček.
2022-07-21 17:06:11  zdroj: idnes.cz
Loví nás na Donbase jako toulavé kočky. Separatisté přitvrdili nucené odvody - iDNES.cz
Proruští separatisté na Donbasu v posledních týdnech intenzivně posílili nucené odvody do armády. Na muže čekají na kontrolních stanovištích, v ulicích, hromadné dopravě i obchodech. V hlídkách hledajících rekruty slouží brutální čečenští bojovníci. „Loví nás jako toulavé kočky,“ popsal jeden z mužů. Svědectví přichází uprostřed zpráv o rostoucích ztrátách Rusů na Ukrajině.
2022-07-20 22:48:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusko chce anektovat další oblasti Ukrajiny. Podle Washingtonu použije stejný scénář jako na Krymu — ČT24 — Česká televize
Rusko se podle Spojených států odhodlalo k anexi čtyř ukrajinských oblastí. Podle Washingtonu se jedná o Doněckou, Luhanskou, Chersonskou i Záporožskou oblast, nebo alespoň jejich části. To potvrzuje i prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova, podle kterého se geografické cíle Ruska změnily a nezůstávají jen u Donbasu. Američané nyní očekávají scénář použitý při anexi Krymu - to znamená uspořádání zdánlivých referend a následné připojení. To vše s využitím dosazených politiků, kteří o připojení k Rusku mluví už mnoho týdnů.
2022-07-20 20:16:09  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Fiala vyzval občany k úsporám energií. V Londýně shořelo 41 domů - iDNES.cz
Premiér Petr Fiala vyzval občany k pokračování energetických úspor. Rusku už nejde jen o Donbas, ale také o další území, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Teploty v Londýně přesahovaly 40 stupňů Celsia. Ministr zahraničí Jan Lipavský navštívil Ukrajinu, setkal se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. V Poslanecké sněmovně prošel zákaz některých jednorázových plastových výrobků.
2022-07-20 08:46:20  zdroj: idnes.cz
Rusové na Donbasu nepostupují, Ukrajinci ochromili jejich zásobování - iDNES.cz
Ruská vojska při ofenzívě v Donbasu na východě Ukrajiny dosahují minimálních zisků, ukrajinské síly nadále drží obranné linie. Ukrajinci zasáhli Antonivský most přes řeku Dněpr na jihu Ukrajiny, který je klíčový pro ruské zásobování a stahování sil. Uvedlo to ve středu britské ministerstvo obrany s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky.
2022-07-19 06:04:44  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci na Donbasu zaskočili Putina. Ruský vládce musí po neúspěšné akci změnit plány - CNN Prima NEWS
Ruská armáda zaznamenala v posledním týdnu velké ztráty. Byla nucena opustit klíčovou oblast, tvrdí Ukrajinci.
2022-07-18 11:18:31  zdroj: blesk.cz
Rusko posilují další Wagnerovci. A Šojgu nařídil ničit dalekonosné zbraně Ukrajinců | Blesk.cz
Rusko využilo žoldnéře z ruské Wagnerovy skupiny k posílení svých jednotek na Ukrajině. Ve svém pravidelném hlášení to dnes s odkazem na vojenskou rozvědku uvedlo britské ministerstvo obrany. Wagnerovci podle něj téměř jistě sehráli ústřední roli v nedávných bojích, včetně dobytí Popasna a Lysyčansku. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu pak při nedávné inspekci ruských vojsk na Ukrajině nařídil vojákům prioritně ničit vysoce přesnými zbraněmi ukrajinské raketové a dělostřelecké zbraně dalekého dosahu.
2022-07-18 00:20:13  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Rusové znovu zatkli rebelující novinářku. Ovsjannikovová nazvala Putina vrahem - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 21:48:08  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Zemětřesení na Ukrajině. Zelenskyj odvolal šéfa tajné služby i prokurátorku - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 18:34:04  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Pokud se Ukrajina pokusí získat Krym, nastane pro ni soudný den, varuje Medveděv - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 08:04:05  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Luhanská oblast se pro Rusy stala peklem. Nebyli schopni postoupit, říká gubernátor - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 07:04:10  zdroj: iprima.cz
Drsné záběry z fronty: Obávaná jednotka Kraken vzala útokem vesnici, kterou ovládali Rusové - CNN Prima NEWS
Ukrajinská obávaná jednotka Kraken před pár dny zaútočila na ruské pozice v obci Bilohorivka. Záběry z tvrdých bojů v této vesnici se objevily na Twitteru.
2022-07-15 08:48:11  zdroj: idnes.cz
Rusko plánuje širší útok na Slovjansk. Vinnycja byla součástí strategie - iDNES.cz
Ruské jednotky na východě Ukrajiny stále připravují širší útok na Slovjansk v Doněcké oblasti. Podle ukrajinského generálního štábu se snaží vylepšit své taktické postavení. Americký Institut pro výzkum války (ISW) uvedl, že není jasné, kdy tato ruská ofenziva začne. Čtvrteční útok na Vinnycju byl podle ISW součástí systematické kampaně. Raketový útok si vyžádal nejméně 23 obětí včetně tří dětí.
2022-07-15 05:28:31  zdroj: blesk.cz
Ruské i ukrajinské síly jsou vyčerpané, boje polevily. Zvrátí další fáze vývoj války? | Blesk.cz
Po dobytí Luhanské oblasti vyhlásilo Rusko jistou pauzu v bojích, aby si jednotky mohly odpočinout, doplnit síly, výzbroj… Odpočinek potřebují i ukrajinští obránci, navíc čekají na dodávky dalších západních zbraní. Nadcházející fáze bojů může celou válku zvrátit, rozebírá analýza CNN.
2022-07-13 18:50:32  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Nemůžeme zajistit bezproblémový provoz Nord Stream 1, tvrdí Gazprom - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 17:18:39  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Nemůžeme zajistit bezproblémový provoz Nord Stream 2, tvrdí Gazprom - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 16:52:18  zdroj: idnes.cz
KLDR uznala Doněckou lidovou republiku, ta otevřela v Moskvě ambasádu - iDNES.cz
Severní Korea uznala jako třetí země OSN Doněckou lidovou republiku (DLR), oznámil vůdce doněckých separatistů Denis Pulišin. Od bilaterálních vztahů očekává ekonomický rozvoj. Republika předtím v Moskvě otevřela svou ambasádu.
2022-07-13 13:34:09  zdroj: idnes.cz
Rusko mlčí o svých generálech na Ukrajině, Putin se bojí jejich popularity - iDNES.cz
Jen velice málo píší ruská média o generálech velících „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině. Důvodem podle zdrojů z Kremlu je obava ruského prezidenta Vladimira Putina, aby se takový velitel nestal až příliš populárním.
2022-07-13 13:04:50  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Přípravy Ukrajiny na osvobození oblastí okupované Ruskem vrcholí, sdělil Kuleba - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 12:50:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Sestřelili jsme tři ukrajinské letouny v Doněcku a Mykolajivu, sdělilo Rusko - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 06:48:09  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Útok na Časiv Jar má už 45 obětí. Raketomety HIMARS zasáhly Novou Kachovku - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
SPORT
2022-08-14 14:46:16  zdroj: idnes.cz
ONLINE: West Ham se Součkem i Coufalem v sestavě hraje v Nottinghamu - iDNES.cz
Fotbalisté West Hamu hrají ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Nottinghamu, v sestavě londýnského klubu nechybí ani Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Sledujte od 15:00 podrobný online přenos.
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
2022-08-14 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Komise rozhodčích se postavila za Klímu. Hradecká penalta se správně nepískala - iDNES.cz
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí fotbalisty Hradce Králové v sobotním utkání třetího ligového kola s Plzní nepoškodili. Komise je přesvědčena, že hlavní Tomáš Klíma správně nenařídil v prvním poločase penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou, neboť záložník „Votroků“ nejprve fauloval hostujícího středopolaře.
2022-08-14 13:02:10  zdroj: aktualne.cz
Sudí Klíma nechyboval. Podle komise rozhodčích penaltu proti Plzni nenařídil správně - Aktuálně.cz
Podle komise rozhodčích sudí Klíma fotbalisty Hradce Králové nepoškodil a správně nenařídil po souboji domácího Ryneše se Sýkorou z Plzně penaltu.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.