News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: občanská válka v sýrii VYPNOUT FILTR

2022-08-12 16:34:20  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Proruská propaganda se šíří Západu navzdory. Objevuje se i na dosud neaktivních webech — ČT24 — Česká televize
Po únorové invazi Ruska na Ukrajinu Evropská unie zablokovala prokremelské kanály RT a Sputnik šířící propagandu a dezinformace o válce. Téměř po půl roce se ale počet stránek, které vydávají stejný obsah, zvýšil, tvrdí agentura AP. Rusko totiž našlo způsoby, jak zákaz obcházet. V prostředí Latinské Ameriky a Blízkého východu navíc fake news žádným omezením nečelí. Přibývají i nové narativy, které například útočí na humanitární organizace.
2022-08-07 08:18:08  zdroj: aktualne.cz
V troskách Sýrie vzniká čínský akční film Jackieho Chana. Uprchlíci jsou pobouření - Aktuálně.cz
Město Hadžár Asvád vybombardovala syrská armáda a lidé se tam nemohou vracet. Filmaři dostali povolení od vlády.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-07-20 10:36:13  zdroj: idnes.cz
Film Jackieho Chana vyvolal pobouření. Točí jej v ruinách syrského města - iDNES.cz
Kontroverzi vyvolává vznik akčního filmu, který produkuje hongkongská hvězda bojových umění Jackie Chan. Snímek nazvaný Home Operation (Operace domů) se totiž částečně natáčí v syrském městě Hadžar al-Asvad zničeném občanskou válkou.
2022-07-20 10:02:18  zdroj: aktualne.cz
\"Lakujete zločiny Číny na růžovo.\" Jackie Chan čelí kritice kvůli natáčení v Sýrii - Aktuálně.cz
Vlnu pobouření vyvolal akční film, který produkuje firma Jackieho Chana. Snímek oslavuje Čínu a podle kritiků lakuje na růžovo totalitní režimy.
2022-07-19 22:18:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Putin vyrazil do Íránu, kde s Erdoganem jednal o vývozu ukrajinského obilí a Sýrii — ČT24 — Česká televize
Ruský prezident Vladimir Putin odjel na první zahraniční cestu mimo postsovětské země od začátku invaze na Ukrajinu. Šéf Kremlu přiletěl do Íránu. Jednal tam nejen s íránským prezidentem Ebráhímem Raísím, ale i se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Řešili obnovení vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo válku v Sýrii.
2022-07-19 20:06:28  zdroj: blesk.cz
Vladimir Putin: První velká zahraniční cesta od začátku války. Do Íránu | Blesk.cz
Ne všechny otázky související s vývozem ukrajinského obilí se podařilo vyřešit, ale je dobře, že se věc dala do pohybu, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na schůzce se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem v Teheránu. Erdoganovi Putin poděkoval za pomoc při zprostředkování jednání o vývozu obilí z Ukrajiny přes Černé moře, informovala agentura Interfax.
2022-07-19 07:18:41  zdroj: blesk.cz
Vladimir Putin: První velká zahraniční cesta od začátku války | Blesk.cz
Zatímco ruská vojenská agrese na Ukrajině pokračuje 146 dnem, ruský prezident Vladimir Putin jede na svou první známou zahraniční cestu od invaze mimo postsovětské země. Navštíví Teherán, kde se setká s íránskými vůdci a také se svým tureckým protějškem. Jednat mají o válce v Sýrii a s tureckým prezidentem má šéf Kremlu také hovořit o dohodě, jejímž cílem je obnovit vývoz ukrajinského obilí přes Černé moře.
2022-07-02 13:32:11  zdroj: idnes.cz
V Malešicích přibývá uprchlíků, kteří nezvládají platit byt, tvrdí koordinátor - iDNES.cz
Ve stanovém táboře Malešice už nejsou jen romští uprchlíci, nově přicházejí i Ukrajinci, kteří pracují, ale nezvládají platit tržní cenu bytů, říká koordinátor městečka Jan Škop. V táboře mají stromy, sprchy i bazén pro děti. „Je to důstojnější oproti hlavnímu nádraží, kde nyní jsou už jen restrikce, cizinecká policie navíc mnohdy uprchlíkům podává mylné informace,“ dodává v rozhovoru pro iDNES.cz.
2022-06-16 07:18:16  zdroj: iprima.cz
Sklapla past. V Sýrii byl zadržen jeden z šéfů ISIS, pomohly i slavné vrtulníky Black Hawk - CNN Prima NEWS
Jednotky koalice vedené Spojenými státy zadržely na severu Sýrie vysoce postaveného zástupce teroristické operace Islámský stát, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení koalice.
2022-06-03 11:50:11  zdroj: idnes.cz
Sto dnů války: Ukrajina hraje o přežití, Putin spoléhá na lhostejnost světa - iDNES.cz
Vraťme se nyní do 23. února, do dne předtím, než prezident Vladimir Putin zahájil Ruskou plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Tehdy se svět mohl domnívat, že dny ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jsou sečteny. Koneckonců ruská armáda co do výdajů převyšovala tu ukrajinskou v poměru deset ku jedné. Válka na Ukrajině ale trvá už sto dní.
2022-05-27 13:32:39  zdroj: blesk.cz
V Istanbulu zadrželi šéfa teroristické organizace Islámský stát | Blesk.cz
Turecká tajná služba podle zatím neoficiálních informací zadržela v Istanbulu lídra teroristické organizace Islámský stát (ISIS) abú Hasana Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál Odatv. Podle portálu Odatv, kterému to sdělil místní novinář s dobrými kontakty na policii, byl Kurajší zatčen minulý týden při mezinárodní operaci.
2022-05-26 19:22:14  zdroj: idnes.cz
Dopadli jsme vůdce Islámského státu, hlásí zdroje z istanbulské policie - iDNES.cz
Turecká policie podle neoficiálních zdrojů v Istanbulu dopadla nového vůdce Islámského státu (IS) Hasana Hášimího Kurajšího. Ten se do čela teroristické organizace postavil před třemi měsíci poté, co jednotky USA zabily jeho předchůdce Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál OdaTV.
2022-05-26 18:32:27  zdroj: blesk.cz
V Istanbulu zadrželi šéfa teroristické organizace Islámský stát | Blesk.cz
Turecká tajná služba podle zatím neoficiálních informací zadržela v Istanbulu lídra teroristické organizace Islámský stát (ISIS) abú Hasana Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál Odatv. Podle portálu Odatv, kterému to sdělil místní novinář s dobrými kontakty na policii, byl Kurajší zatčen minulý týden při mezinárodní operaci.
2022-05-25 16:18:13  zdroj: idnes.cz
Mordechai Kahana: Pro Židy je humanita důležitá. Ale v každém národě je většina lidí dobrých - iDNES.cz
Musíte být jako Robin Hood, rozdat pomoc a zmizet. Není možné, aby na režii šlo 95 procent darovaných prostředků, říká v rozhovoru pro MF DNES izraelsko-americký filantrop Mordechai Kahana, který od roku 2011 pomáhal obětem války v Sýrii a teď zprostředkovává humanitární podporu i Ukrajině.
2022-05-24 14:02:17  zdroj: idnes.cz
Obětem vyřezávali svastiky do těla. Ruští neonacisté bojují na Ukrajině - iDNES.cz
Na Ukrajině po boku okupantů válčí také ruští neonacisté, kteří se netají vyznáváním teorie o nadřazenosti bílé rasy či extrémní brutalitou v zacházení s válečnými zajatci. Na účast ruské krajní pravice v bojích upozornili němečtí zpravodajci, podle nichž je tato skutečnost absurdní. Ruský prezident Vladimir Putin totiž pokládá za jeden z hlavních cílů invaze „denacifikaci“.
2022-05-24 00:28:08  zdroj: idnes.cz
Syrští experti na barelové bomby jsou v Rusku, pomohou s akcemi na Ukrajině - iDNES.cz
Experti na výbušná zařízení, kteří stojí za nechvalně známými barelovými bombami používanými režimem Bašára Asada v syrské občanské válce, jsou v Rusku. Uvedli to nejmenovaní evropští představitelé, podle nichž mají syrští technici Moskvě pomoci potenciálně se připravit na podobné operace ve válce s Ukrajinou.
2022-05-18 05:10:29  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Proč Rusové ztrácejí tolik tanků? Slabá morálka, taktika i výzbroj | Blesk.cz
Rusko ztratilo přes 670 tanků a tři tisíce kusů další techniky. Experti to vysvětlují řadou příčin: Dodávkami moderních zbraní ze Západu, špatnou strategií ruské invaze, bídnou morálkou vojáků i konstrukčními slabinami tanků, píše server Rádia Svobodná Evropa (RFE#RL).
2022-05-12 09:36:09  zdroj: idnes.cz
S dětmi na zemi, bez jídla. Humanitární katastrofa, Romové čekají, co bude - iDNES.cz
Na hlavním nádraží v Praze již několikátý den sídlí několik stovek romských uprchlíků, pro které se nedaří najít jiné dočasné ubytování. Situaci navíc komplikuje dvojí občanství Romů pocházejících ze Zakarpatské oblasti, kvůli kterému v Česku nemají nárok na jakoukoliv pomoc.
2022-04-25 18:34:08  zdroj: aktualne.cz
Proč \"xenofobní a rasističtí\" Češi přijali válečné uprchlíky - Aktuálně.cz
V první fázi krize jsme až nečekaně dobře obstáli. Teď nás čeká druhá. A nic by Putinovi neudělalo větší radost, než kdybychom v ní selhali.
2022-04-19 21:32:09  zdroj: idnes.cz
Správné fake news dokážou svrhnout vládu, říká izraelský expert na kybernetiku - iDNES.cz
„Izrael je malá země s omezeným počtem odborníků i zdrojů, která je obklopená nepříliš přátelskými státy. Přesto dokážeme dělat velké věci. Pokud to zvládne Izrael, zvládnou to i ostatní malé země,“ říká Menny Barzilay, který je strategickým poradcem mnoha mezinárodních společností v oblasti kyberbezpečnosti.
2022-04-04 17:16:07  zdroj: aktualne.cz
Reportáž z hranic Ukrajiny a Maďarska - Aktuálně.cz
Viktor Orbán obhájil své premiérské křeslo ve volbách. Jeho strana získala ještě víc hlasů, než se předpovídalo.
2022-04-04 06:32:10  zdroj: idnes.cz
Uprchlické vlny na jihu Moravy: Židé živořili v táboře, z Řecka přijely děti - iDNES.cz
Ukrajinci nejsou první, kdo na jižní Moravě hledá útočiště před válkou. Kraj v novodobé historii pamatuje další dvě uprchlické vlny. Židovskou z Haliče a dětskou z Řecka.
2022-04-02 11:32:17  zdroj: aktualne.cz
NYT: V evropských třídách se řeší válka na Ukrajině, děti mají mnoho otázek - Aktuálně.cz
Rusko je dost velké, proč chce další zemi? Proč většinu šílených lidí tvoří muži? Otázek se v hlavách studentů rodí mnoho.
2022-03-31 16:28:08  zdroj: idnes.cz
Uprchlíci? Bude potřeba výdrž. Historik Frankl nejen o paralelách z minula - iDNES.cz
Válka na Ukrajině vyvolala i v Česku obrovskou vlnu solidarity. Ještě donedávna byl však postoj k uprchlíkům, třeba těm, kteří utíkají před válkou v Sýrii, odmítavý. Historik Michal Frankl z Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR hledá historické paralely a vysvětluje souvislosti.
2022-03-29 05:26:23  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Hassan Pisecka se shledal s matkou! | Blesk.cz
Počátkem března celý svět dojal příběh jedenáctiletého Hassana Pisecky, který přešel ukrajinsko-slovenské hranice jen s doklady, igelitkou a telefonním číslem.
SPORT
2022-08-14 14:46:16  zdroj: idnes.cz
ONLINE: West Ham se Součkem i Coufalem v sestavě hraje v Nottinghamu - iDNES.cz
Fotbalisté West Hamu hrají ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Nottinghamu, v sestavě londýnského klubu nechybí ani Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Sledujte od 15:00 podrobný online přenos.
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
2022-08-14 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Komise rozhodčích se postavila za Klímu. Hradecká penalta se správně nepískala - iDNES.cz
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí fotbalisty Hradce Králové v sobotním utkání třetího ligového kola s Plzní nepoškodili. Komise je přesvědčena, že hlavní Tomáš Klíma správně nenařídil v prvním poločase penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou, neboť záložník „Votroků“ nejprve fauloval hostujícího středopolaře.
2022-08-14 13:02:10  zdroj: aktualne.cz
Sudí Klíma nechyboval. Podle komise rozhodčích penaltu proti Plzni nenařídil správně - Aktuálně.cz
Podle komise rozhodčích sudí Klíma fotbalisty Hradce Králové nepoškodil a správně nenařídil po souboji domácího Ryneše se Sýkorou z Plzně penaltu.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.