News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: policie Čr VYPNOUT FILTR

2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
2022-08-12 20:18:11  zdroj: idnes.cz
Vraždy v Česku: o třetinu víc než loni, přibylo mordů na objednávku - iDNES.cz
Od začátku roku do konce července evidují policisté v České republice 90 vražd, o 25 více než ve stejném období loňského roku. Naposledy se do policejních statistik zapsala i trojnásobní vražda v Rožnově pod Radhoštěm, při které zemřely dvě děti. Za posledních pět let také policisté evidují nejvíce vražd, které byly motivovány osobními vztahy.
2022-08-12 18:34:41  zdroj: iprima.cz
Vondrášek: Policie na mítíncích Babiše chybovala. Zákrok proti ženě byl ale v pořádku - CNN Prima NEWS
Policejní prezident Martin Vondrášek promluvil k zásahu policistů na mítinku expremiéra Andreje Babiše (ANO).
2022-08-12 12:40:14  zdroj: idnes.cz
Zloději vykradli vagon s humanitární pomocí Ukrajině, letos už dvakrát - iDNES.cz
Dvakrát během dvou měsíců řešili bohumínští policisté vykradení odstaveného vagonu na nádraží, ve kterém byla humanitární pomoc pro Ukrajinu. Jednu partu zlodějů chytili, po druhé pátrají.
2022-08-12 10:02:55  zdroj: blesk.cz
V Brně usmrtil vlak muže, provoz na hlavní trati je přerušený | Blesk.cz
S mimořádně nepříjemnou situací se musí od pátečního rána vyrovnávat v Brně řada cestujících. Nad ránem totiž vlak usmrtil muže, provoz na hlavní trati mezi hlavním nádražím a nádražím v Brně-Židenicích je přerušený.
2022-08-12 07:18:39  zdroj: iprima.cz
Obyvatele paneláku v Plzni vyděsila střelba. Zásahová jednotka zadržela 31letého muže - CNN Prima NEWS
Kvůli nahlášené střelbě zasahovali ve čtvrtek večer policisté v jednom z panelových domů v plzeňské části Skvrňany, vsouvislosti s případem zadrželi 31letého muže, při události nebyl nikdo zraněn, uvedla policie v noci na Twitteru.
2022-08-11 10:34:25  zdroj: denik.cz
Evakuace a pyrotechnická prohlídka budovy ministerstva. Anonym nahlásil bombu - Deník.cz
Pod bedlivým dohledem policistů se ve čtvrtek 11. srpna kolem osmé hodiny ráno ocitla budova Ministerstva zdravotnictví ČR na Palackého náměstí v Praze.…
2022-08-10 18:34:18  zdroj: idnes.cz
Evakuovaní lidé z Českého Švýcarska se možná vrátí domů během víkendu - iDNES.cz
Hasiči mají možný plán návratu evakuovaných obyvatel z Hřenska a jeho částí Mezné a Mezní Louky. Pokud bude pokračovat zásah hasičů v Českém Švýcarsku podle předpokladu, měli by předat správě parku poslední část požářiště do pátku. Lidé by se tak mohli vrátit už v sobotu. Jasno bude nejpozději v pátek.
2022-08-10 14:34:24  zdroj: idnes.cz
VIDEO: Zdrogovaný muž na motorce havaroval na chodníku a utekl do křoví - iDNES.cz
Policisté chtěli minulý týden zkontrolovat řidiče motorky na Vršovické ulici v Praze 10. Ten však místo zpomalení začal ujíždět. Brzy ovšem havaroval a nevyšel mu ani útěk po svých do křoví. Hlídka zjistila, že je muž zdrogovaný, navíc měl i platný zákaz řízení.
2022-08-10 12:40:32  zdroj: blesk.cz
Obraz Vasilije Kandinského předmětem vydírání. V hotelu Hilton zasahovala policie | Blesk.cz
Slavný obraz ruského malíře Vasilije Kandinského se stal rukojmím při vydírání a nekalých praktikách. Dílo bylo svěřeno galeristovi Janu T., ten kvůli dluhům a pod tlakem obraz předal podnikateli Pavlu K. Když rodina ukrajinských oligarchů, které obraz patří, požadovala navrácení, začalo další vydírání a nátlaky. Nyní jsou podnikatel i jeho právník obviněni z vydírání a praní špinavých peněz.
2022-08-10 10:34:32  zdroj: blesk.cz
Vinohrady - přepadení: Tři muži zmlátili a okradli jiného | Blesk.cz
Dva na jednoho, taková byla přesila při loupežném přepadení na Vinohradech. Dva muži si vyčíhli kolemjdoucího, kterého kopanci svalili na zem. Třetí gauner hlídal, zda někdo nejde. Agresoři v útocích přestali, až po důkladné prohlídce, kdy našli mobilní telefon. Policisté po mužích pátrají od konce července, nyní žádají veřejnost o pomoc. 
2022-08-10 00:06:09  zdroj: iprima.cz
Autentické záběry záchrany života. Policisté v Brně vypátrali těžce zraněného muže - CNN Prima NEWS
Dramatickou záchrannou akci za sebou mají policisté v Brně. Ti museli co nejdříve najít muže, který si podle svědků podřezal žíly a následně utekl do nedalekého lesa.
2022-08-09 14:26:29  zdroj: blesk.cz
Pátrání: Josef (65) ze Zlínska náhle odešel z domu | Blesk.cz
Policisté od úterního rána pátrají po pětašedesátiletém Josefu z Poteče poblíž Valašských Klobouk na Zlínsku. 
2022-08-09 12:34:12  zdroj: idnes.cz
Opilá žena na stopce nabourala strážníky, sváděla to na covid - iDNES.cz
Přes dvě promile alkoholu v dechu měla pětačtyřicetiletá žena, která v pátek v Pardubicích nedobrzdila na stopce a nabourala auto městské policie. Prý kvůli covidu.
2022-08-09 09:04:40  zdroj: blesk.cz
Z vězení šel rovnou krást: Recidivista má na triku desítky vloupaček | Blesk.cz
Do míst za mřížemi, kde to dobře zná, se vrátil nenapravitelný recidivista (53). Cizinec v minulosti seděl za krádeže a vloupání, jenže náprava se očividně minula účinkem. Letos v květnu se vrátil z vězení a prakticky okamžitě se vrátil ke svému „řemeslu“.
2022-08-09 08:48:21  zdroj: blesk.cz
Recidivista má na triku desítky vloupaček a krádeží | Blesk.cz
Do míst za mřížemi, kde to dobře zná, se vrátil nenapravitelný recidivista (53). Cizinec v minulosti seděl za krádeže a vloupání, jenže náprava se očividně minula účinkem. Letos v květnu se vrátil z vězení a prakticky okamžitě se vrátil ke svému „řemeslu“. Od května do srpna má muž na svědomí nejméně třináct případů vloupání do různých objektů v Brně a další čtyři v Praze. Většinou za užití násilí se vloupával do kanceláří různých firem či vysokých škol, prodejen nebo ordinací a kradl peníze.
2022-08-08 17:04:21  zdroj: idnes.cz
Opilý recidivista střílel na nádraží ve Vodňanech z plynové pistole - iDNES.cz
Jihočeští policisté dnes zadrželi muže, který střílel na vlakovém nádraží ve Vodňanech na Strakonicku. Sice se mu ještě povedlo nastoupit do vlaku a odjet směrem na České Budějovice, jeho cesta ale skončila už v Hluboké nad Vltavou. Při následné kontrole mu naměřili tři promile alkoholu v dechu.
2022-08-08 16:22:28  zdroj: blesk.cz
Brno: Opilec poštval na strážníky psa své známé | Blesk.cz
Slovní konflikt mezi ostrahou obchodního domu v centru města a neznámou dvojicí si v neděli odpoledne vyžádal přítomnost strážníků.  Opilý muž s neméně podroušenou ženou ale stupňovali svou agresivitu a nakonec poštvali na hlídku psa.
2022-08-08 13:34:35  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté obvinili účetní olomoucké školy ze zpronevěry. Peníze na výplaty poslala virtuálnímu příteli — ČT24 — Česká televize
Olomoučtí kriminalisté obvinili bývalou účetní jedné z olomouckých základních škol ze zpronevěry více než čtrnácti a půl milionu korun. Sedmapadesátiletá žena podle nich peníze zaslala virtuálnímu zahraničnímu příteli. Na událost se přišlo poté, co banka vedení školy upozornila na to, že nejsou na účtech prostředky na výplaty. Chod školy nebyl ohrožen, na zajištění provozu jí poskytlo finanční pomoc město.
2022-08-08 12:46:23  zdroj: blesk.cz
Neznáte ho? Zloděj a ničitel uřezal v novostavbě desítky metrů datového kabelu | Blesk.cz
Po neznámém ničiteli, který se koncem července vyřádil v rozestavěného domě v brněnských Ivanovicích, pátrají kriminalisté. Lotr si totiž nepřišel na valný lup, spíše notně znehodnotil práci řemeslníků. K jeho dopadení mohou pomoci záznamy z kamer, které policie nyní zveřejnila.     \nNezvaný host využil polední přestávku, kdy řemeslníci odjeli k obědu. K domu přijel autem a bez váhání vnikl na staveniště. Uvnitř budovy odřezal a odcizil několik desítek metrů datového kabelu.\n„Ten však nemá vysokou hodnotu a ani ve výkupně kovů za něj mnoho peněz nedostane. Variantou tak může být, že chtěl v domě způsobit velkou škodu,“ zhodnotil vpád policejní mluvčí David Chaloupka.
2022-08-08 10:20:16  zdroj: idnes.cz
VIDEO: Ujíždějící motorkář nevybral zatáčku a skončil v kotrmelcích - iDNES.cz
Kolem hlídkujících policistů na dálnici D1 projel rychlostí 186 kilometrů za hodinu. Pětatřicetiletého muže na motocyklu Suzuki po chvíli hlídka z dálničního oddělení v Ivanovicích na Hané dostihla a směřovala jej na čerpací stanici, kde ho chtěla zkontrolovat. V tom jí ale začal ujíždět.
2022-08-08 07:04:33  zdroj: iprima.cz
Bizarní záběry z brněnského parku: Umělec s holou zadnicí visící z plotu i něžný zloděj - CNN Prima NEWS
Co se člověku může stát, když usne na lavičce? O tom by mohl vyprávět muž, kterého si v brněnském parku vyhlédla osoba podezřelá z pokusu o krádež.
2022-08-08 06:16:07  zdroj: idnes.cz
Vondrášek bude ministrovi vysvětlovat počínání policie na mítincích ANO - iDNES.cz
Ministr vnitra Vít Rakušan se sejde s policejním prezidentem Martinem Vondráškem kvůli chování policistů na mítincích šéfa ANO Andreje Babiše. V Borovanech tři policisté v civilu „zaklekli“ autistického školáka, který se před tím snažil odnést reproduktor. Jeden z policistů v civilu na mítinku ANO nosil volební čepici Babišova hnutí.
2022-08-07 21:18:22  zdroj: iprima.cz
Muž na Pardubicku přepadl v lese ženu, ale tvrdě narazil. Napadená uměla karate - CNN Prima NEWS
Na lesní cestě u Rybitví se prý mladík snažil škrtit ženu, rovněž do ní mlátil. Ubránila se, protože uměla bojové sporty.
2022-08-07 19:48:04  zdroj: iprima.cz
Útočily děti, rozsekla policie drsný případ z Hané. Zbití dvou mužů jednomu z nich projde - CNN Prima NEWS
Policisté ukončili vyšetřování dubnového incidentu v Němčicích nad Hanou, při kterém byli dva starší muži napadeni a surově zbiti skupinkou mladíků.
2022-08-07 08:04:04  zdroj: iprima.cz
Záhada lidské kostry v Ostravě. Policie ji zkoumá už měsíce, totožnost mrtvého stále nezná - CNN Prima NEWS
Kriminalisté stále nevědí, komu patřila kostra, kterou nalezli v lednu v lese na okraji Ostravy. Ostatky důkladně zkoumají ostravští patologové.
2022-08-06 19:36:23  zdroj: blesk.cz
Hostavice - Jahodnice: Tragické úmrtí ženy, spadla ze 4. patra | Blesk.cz
Sobotní večer v Praze 14 se ponese v černém duchu truchlivé ztráty. Za dosud neznámých okolnosti došlo v Hostavicích k úmrtí ženy (†59). Případem se zabývají kriminalisté, kteří budou řešit klíčovou otázku – šlo o úmysl, nešťastnou náhodu, nebo cizí zavinění?
2022-08-06 15:18:42  zdroj: iprima.cz
Experti popsali, co mohlo vést k masakru v Rožnově. Jak muž prošel policejními psychotesty? - CNN Prima NEWS
Experti popisují možné důvody masakru, který se udál v Rožnově pod Radhoštěm. Muž zde zastřelil svoji partnerku a dvě dcery, poté spáchal sebevraždu.
2022-08-06 08:18:42  zdroj: iprima.cz
Ostrá přestřelka poslanců kvůli Babišovi. Padla slova o denacifikaci i agresi vůči ANO - CNN Prima NEWS
Svými slovy společnost rozděluje zejména bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Takto hovoří předseda poslanců KDU-ČSL Marek Výborný.
2022-08-06 00:16:21  zdroj: idnes.cz
Na D1 u Prahy spadly po bouřce dráty vysokého napětí, cesta je neprůjezdná - iDNES.cz
Na 15. kilometru dálnice D1 po silném větru a dešti spadly na silnici dráty vysokého napětí. Podle Policie ČR je nyní v obou směrech uzavřená, a zůstane tak i do ranních hodin. K odklizení následků bouře je potřeba těžká technika.
SPORT
2022-08-14 15:32:15  zdroj: aktualne.cz
Fortuna:Liga živě: Jablonec - Slavia - Aktuálně.cz
Sledujte on-line přenos z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Slavií Praha.
2022-08-14 15:32:07  zdroj: idnes.cz
Jakobsen ovládl spurt a je nejlepším cyklistou Evropy, Neuman osmnáctý - iDNES.cz
Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen triumfoval na evropském šampionátu v Mnichově, pokračuje tak ve snovém návratu do vrcholné cyklistiky po těžkém zranění před dvěma lety. Pětadvacetiletý závodník zvládl ve 208 kilometrů dlouhém závodě pošetřit dostatek sil, při technickém průjezdu městem nezaváhal a ve spurtu předstihl všechny soupeře. Z Čechů se nejlépe umístil Dominik Neuman na 18. místě.
2022-08-14 14:46:16  zdroj: idnes.cz
ONLINE: West Ham se Součkem i Coufalem v sestavě hraje v Nottinghamu - iDNES.cz
Fotbalisté West Hamu hrají ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Nottinghamu, v sestavě londýnského klubu nechybí ani Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Sledujte od 15:00 podrobný online přenos.
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.