News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: prevence VYPNOUT FILTR

2022-08-06 21:16:03  zdroj: aktualne.cz
Lékaři bez hranic v Malawi pomáhají ženám od rakoviny děložního hrdla - Aktuálně.cz
Rakovině děložního hrdla se dá zabránit očkováním. Přesto na ni v Malawi každý rok umírají stovky žen. Roman Kocián pomáhal situaci změnit.
2022-08-04 17:34:22  zdroj: iprima.cz
Praha má problém s narkomany. Kontaktních center je málo, jedno v obytném domě končí - CNN Prima NEWS
Praha 5 chce zavřít centrum pro závislé v Košířích. Sídlí v obytném domě a sousedé prý mají obavy. Magistrát s tímto krokem nesouhlasí.
2022-07-29 21:04:34  zdroj: iprima.cz
Zákaz vstupu do národních parků kvůli možným požárům? Je to na hraně, lavíruje ministryně - CNN Prima NEWS
Klimatických změn a extrémních výkyvů počasí přibývá. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková přiblížila, jaká opatření lze proti požárům přijmout.
2022-07-24 13:18:35  zdroj: blesk.cz
Opičí neštovice: Může proti nim pomoct vakcína proti pravým neštovicím | Blesk.cz
Vakcína s názvem Imvanex používaná k prevenci pravých neštovic by měla dostat povolení i pro boj proti neštovicím opičím, doporučila dnes Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její experti na základě dat z vícero testů na zvířatech usoudili, že před nemocí dokáže ochránit i dospělého člověka. Očkovací látka od dánské společnosti Bavarian Nordic se už proti pravým i opičím neštovicím používá ve Spojených státech, kde je distribuována pod názvem Jynneos.
2022-07-23 12:18:39  zdroj: iprima.cz
Na Slovensku se objevila západonilská horečka, šíří ji komáři. Jak se nemoc projevuje? - CNN Prima NEWS
Obavy expertům nedělá jen koronavirus, ale také západonilská horečka. Na Slovenskou se nepříjemnou nemocí nakazil muž z Bratislavského kraje.
2022-07-22 18:02:23  zdroj: blesk.cz
Opičí neštovice: Může proti nim pomoct vakcína proti pravým neštovicím | Blesk.cz
Vakcína s názvem Imvanex používaná k prevenci pravých neštovic by měla dostat povolení i pro boj proti neštovicím opičím, doporučila dnes Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její experti na základě dat z vícero testů na zvířatech usoudili, že před nemocí dokáže ochránit i dospělého člověka. Očkovací látka od dánské společnosti Bavarian Nordic se už proti pravým i opičím neštovicím používá ve Spojených státech, kde je distribuovaná po názvem Jynneos.
2022-07-20 05:20:26  zdroj: blesk.cz
Vakcinace 4. dávkou proti covidu v Česku: Kdy se nechat očkovat a další rady vakcinologa | Blesk.cz
Začalo přeočkování 4. dávkou proti covidu. Desítky lidí včera zaplnily očkovací místa, v Praze se tvořily i fronty. Je dobré si na injekci zajít už nyní? Vakcinolog Marek Petráš radí: „Vyčkejte na září či říjen.“ Proč? Tady jsou jeho odpovědi na důležité otázky.
2022-07-19 19:18:23  zdroj: iprima.cz
Co všechno víme o nové subvariantě? Válek popsal prevenci a odmítl zavedení restrikcí - CNN Prima NEWS
Ministr zdravotnictví Válek (TOP 09) neplánuje zavést proticovidová opatření, a to ani v blízké budoucnosti. Jako prevenci by doporučil očkování a respirátory. Komu?
2022-07-14 16:34:21  zdroj: idnes.cz
Podvodníci mají v online prostředí žně, vznikne speciální vyšetřovací tým - iDNES.cz
Kriminalita působená v online prostředí meziročně vzrostla téměř o osmnáct procent, ukazují data policie. Jde o podvodné e-maily, telefonáty či SMS zprávy, které se z lidí snaží vylákat citlivé údaje. Třeba přístup do internetového bankovnictví. Podvodníci tak stále více cílí na nejslabší článek řetězce, a to obyčejné lidi. Celková objasněnost trestných činů v Česku byla loni podle údajů policie 57 procent.
2022-07-13 11:18:44  zdroj: iprima.cz
V Iowě hlásí nákazu, která rozkládá mozek. Před lety zabíjela i v bazénu v Ústí nad Labem - CNN Prima NEWS
Úřady ve státě Iowa preventivně uzavřely pláž u jezera Tří ohňů poté, co byl hospitalizován člověk se vzácným případem meningoencefalitidy.
2022-06-30 15:18:56  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté obsadí hlavní tahy, o vybraných prázdninových dnech se více zaměří na rychlost — ČT24 — Česká televize
Policisté o letních prázdninách zvýší dohled nad silničním provozem zvláště na hlavních dopravních tazích v zemi. Policejní hlídky vyjedou na silnice během čtvrtka a ve vyšším počtu tam budou rovněž o prvním prázdninovém víkendu. Policisté se také ve vybrané dny v červenci a v srpnu zaměří na kontrolu dodržování rychlosti a na nákladní a autobusovou dopravu. Oznámili to náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch a ředitel dopravní policie Jiří Zlý.
2022-06-27 10:20:18  zdroj: idnes.cz
Rozjedeme prevenci. Šéf VZP Kabátek o Ukrajincích i proplácení drahých léků - iDNES.cz
Na podzim přijde masivní testování a očkování. „To spolu s péčí o uprchlíky, která bude Česko stát tři miliardy korun, zvýší náklady zdravotního systému,“ očekává generální ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP, Zdeněk Kabátek.
2022-06-25 18:36:21  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
30 let zpět: Drogová kriminalita v Československu — ČT24 — Česká televize
Československo ve srovnání se světem mělo před třiceti lety jeden z nejliberálnějších trestních zákonů proti drogám. Překupníkům a výrobcům drog hrozilo pouze tři až pět let vězení. Problém byl ale především v prevenci, které stát nevěnoval dostatečnou pozornost. Jen v roce 1991 se v Československu odhadovalo na třicet až čtyřicet tisíc toxikomanů.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
2022-06-15 19:46:20  zdroj: idnes.cz
Přes osm set tisíc kytiček. Na prevenci rakoviny lidé darovali osmnáct milionů - iDNES.cz
Asi 850 000 kytiček s fialovou stužkou si koupili lidé při letošním dnu proti rakovině a darovali tak bezmála osmnáct milionů korun. Podpořit prevenci mohli i jen dvacetikorunou. Tolik v květnu u dobrovolníků stály žluté květy měsíčku lékařského. Akce se tentokrát zaměřila na prevenci rakoviny děložního čípku a varlat.
2022-06-14 14:50:43  zdroj: blesk.cz
Nikotinové sáčky: Nesmí být omezené víc jak cigarety, říká Vobořil | Blesk.cz
V Česku nastal rozmach nikotinových sáčků, malých celulózových váčků naplněných nikotinem a příchutí, které slouží jako alternativa ke klasickým cigaretám. Podle údajů tabákových společností na ně přešlo už 100 tisíc českých kuřáků. Jenže protože jde o novinku, v českém právním řadu sáčky existují v jistém vakuu, které se nyní ministerstvo zdravotnictví snaží dohnat. Připravuje vyhlášku, která je má drasticky omezit, a to tolik, že by byly skoro „nepoužitelné“. Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila tato represe zapomíná na fakt, že alternativy jsou základem prevence.
2022-06-14 08:48:46  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Prevence se kvůli covidu zanedbaly, míní lékaři. Objednejte se na prohlídku, apelují — ČT24 — Česká televize
Po třech měsících poklesu začala covidová čísla opět růst. Vydatný nárůst nakažených hlásí Portugalsko, které zároveň patří k premiantům v očkování. Podle odborníků se není čeho obávat, před podzimem doporučují očkování další ochrannou dávkou. Za větší problém považují prevenci, kterou Češi během pandemie zanedbali. V Událostech, komentářích proto vyzvali, aby se ke svému lékaři objednali.
2022-06-13 11:48:23  zdroj: iprima.cz
Pirk: Je špatně, když děti nemají stres ze známek. Nesmíme jim uhladit cestu do života - CNN Prima NEWS
Jak ve složité době pracovat se stresem a proč je důležité, aby mu byly vystaveny i děti? odpověděl přední kardiochirurg Jan Pirk.
2022-06-13 10:32:16  zdroj: aktualne.cz
Děti se k extremistickým organizacím připojují už v osmi letech. Česko není výjimkou - Žena.cz - magazín pro ženy
Světové statistiky ukazují, že počet sympatizantů trávících čas v online prostoru se mezi dospívajícími v posledních letech navýšil o 300 procent.
2022-06-12 07:36:03  zdroj: aktualne.cz
Piráti chtějí místa, kde budou drogy legální. U nás nejsou třeba, tvrdí ministerstvo - Aktuálně.cz
Aplikační místnosti fungují už v některých evropských zemích. Podle jejich podporovatelů omezují užívání drog v ulicích.
2022-06-05 16:32:12  zdroj: idnes.cz
Roste počet mladých lidí s melanomem. Léčba stojí pojišťovny stamiliony - iDNES.cz
V České republice rok od roku přibývá lidí s melanomem. Podle odborníků jde v posledních letech zejména o mladé lidi, kteří jsou již od dětství vystavováni hojně slunci. Nárůst pacientů registrují i samotné pojišťovny. Ty ročně vynaloží stamiliony na léčbu zhoubného kožního nádoru, a to zejména na biologickou léčbu.
2022-06-04 13:20:19  zdroj: blesk.cz
Pozor na nebezpečná znaménka! Prevence vám zachrání život, tak neváhejte | Pro ženy | Blesk.cz
Slunce, léto a opalování milujeme a celý rok se těšíme na to, až si lehneme na slunko, dáme nohy nahoru a chvilku nebudeme myslet na nic jiného. Ale pozor, milovníci opalování, důležité je chránit se, protože slunce nám může dost ublížit. Než přijde léto, bylo by dobré myslet hlavně na prevenci. Víte, co je důležité udělat?
2022-06-01 11:16:33  zdroj: aktualne.cz
Rakovina není vždy předpokoj krematoria. Češi ale zanedbávají prevenci, říká Adámková - Aktuálně.cz
"Mezi Čechy převládá strach, aby se jich rakovina náhodou netýkala, a tak o ní raději nechtějí nic slyšet," říká vedoucí Hlasu onkologických pacientů.
2022-05-25 08:22:04  zdroj: iprima.cz
Po dvou letech Prahu opět zaplaví růžová. K Avon pochodu se připojí Vojtek i Pazderková - CNN Prima NEWS
Po dvouleté pauze se Praha opět zbarví do růžova. Už po dvacáté se uskuteční Avon pochod, který se zaměřuje na prevenci rakoviny prsu. Celebrity nebudou chybět.
2022-05-23 07:32:44  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Opičí neštovice. Jak je onemocnění nebezpečné a dá se mu předejít? - CNN Prima NEWS
Opičí neštovice se dál šíří západními zeměmi. Jak moc je třeba se tohoto virového onemocnění obávat?
2022-05-16 10:04:08  zdroj: idnes.cz
VZP při čerpání fondu prevence postupovala diskriminačně, odhalil NKÚ - iDNES.cz
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) postupovala netransparentně a diskriminačně. Mimo jiné platila i projekty, které hradit neměla, a dlouhodobě nedostatečně spravovala pohledávky. Podle VZP se nejedná o zásadní nedostatky, s některými závěry nesouhlasí. Přijme však vnitřní opatření.
2022-05-14 07:20:23  zdroj: blesk.cz
Protidrogový vlak zastaví na Smíchovském nádraží. Dětem ukáže vězení i drogové doupě | Blesk.cz
Praha 5 se dlouhodobě snaží bojovat proti drogám a drogově závislým, kterých se na jejím území vyskytuje velké množství. Jedním z osvětových programů, který se především zaměřuje na děti a mládež je zastávka tzv. Revolution Train na Smíchovském nádraží. Tento speciálně upravený vlak nabízí 5D interaktivní projekce, která přiblíží drogovou problematiku. 
2022-05-11 10:34:44  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Den proti rakovině upozorňuje na nádory dělohy a varlat. Žluté květy budou v obchodech do neděle — ČT24 — Česká televize
Na středu 11. května připadá Český den proti rakovině. Sbírka, která se letos koná už po šestadvacáté, aktuálně upozrňuje především na nádory varlat a dělohy. Ty sice podle předsedkyně Ligy proti rakovině Michaely Fridrichové nejsou příliš rozšířené, ale týkají se často mladých lidí. Celý den mohou lidé v ulicích potkat dobrovolníky nabízející žluté květy měsíčku lékařského se stužkou, ve vybraných prodejnách pak budou kytičky k mání až do neděle.
2022-05-09 14:50:18  zdroj: blesk.cz
VZP: Na prevenci nepřišlo téměř 230 tisíc Čechů, hrozbou jsou nádory | Blesk.cz
V době pandemie se lidé báli nákazy a výrazně omezili návštěvy u lékaře.Výsledkem jsou alarmující čísla.  Na preventivní prohlídky nedorazilo téměř 230 tisíc Čechů! I proto v tomto období klesly počty lidí léčících se s rakovinou a některé nádory dokonce nebyly zatím vůbec odhaleny. 
2022-05-03 09:32:24  zdroj: denik.cz
Zemřel sexuolog Radim Uzel. Bylo mu 82 let - Deník.cz
Po dlouhém boji s rakovinou jícnu a žaludku zemřel ve věku 82 let známý sexuolog Radim Uzel. V roce 2020 prodělal těžký covid a kvůli nemoci málem přišel…
2022-05-02 06:02:39  zdroj: iprima.cz
Změny u vybraných profesí? Válek chce zrušit lékařské prohlídky - CNN Prima NEWS
Sekretářky, úředníci a jiní administrativní pracovníci by nemuseli na vstupní zaměstnaneckou prohlídku. Takovou novinku chystá ministersterstvo zdravotnictví.
SPORT
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
2022-08-14 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Komise rozhodčích se postavila za Klímu. Hradecká penalta se správně nepískala - iDNES.cz
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí fotbalisty Hradce Králové v sobotním utkání třetího ligového kola s Plzní nepoškodili. Komise je přesvědčena, že hlavní Tomáš Klíma správně nenařídil v prvním poločase penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou, neboť záložník „Votroků“ nejprve fauloval hostujícího středopolaře.
2022-08-14 13:02:10  zdroj: aktualne.cz
Sudí Klíma nechyboval. Podle komise rozhodčích penaltu proti Plzni nenařídil správně - Aktuálně.cz
Podle komise rozhodčích sudí Klíma fotbalisty Hradce Králové nepoškodil a správně nenařídil po souboji domácího Ryneše se Sýkorou z Plzně penaltu.
2022-08-14 12:50:19  zdroj: blesk.cz
Češi vyměnili gólovou písničku: Ať žije Gott! | Blesk sport
Maxim Turbulenc dostali pořádnou dělovku! Místo na jejich song Ať žijí duchové, čeští hokejoví junioři na MS po vstřeleném gólu skotačí na hit Karla Gotta (†80).
2022-08-14 12:48:30  zdroj: blesk.cz
Inspirace k jízdě Edmontonu do semifinále, pak krutá realita. Malý Ben (†6) podlehl rakovině | Blesk sport
Ten příběh zasáhl celý hokejový svět. Malý Ben Stelter (†6), který bojoval s rakovinou mozku, se na konci minulé sezony stal „štístkem“ pro hokejisty Edmontonu Oilers. Doprovázel je na zápasy, a stal se pro ně inspirací v play-off, kam dokráčeli až do finále Západní konference. Nyní přišla z Kanady ta nejhorší zpráva. Malý Ben prohrál svůj boj s rakovinou.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.