News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: sbor dobrovolných hasičů VYPNOUT FILTR

2022-08-13 09:48:35  zdroj: iprima.cz
Požár v Českém Švýcarsku: Lidé z Hřenska se vracejí domů - CNN Prima NEWS
Lidé evakuovaní z Hřenska a jeho částí Mezná a Mezní Louka se v sobotu začali vracet téměř po třech týdnech domů, odkud je vyhnal rozsáhlý lesní požár.
2022-08-13 09:32:38  zdroj: blesk.cz
Hasiči Česká Lípa: Při dopravní nehodě zemřel příslušník Jiří | Blesk.cz
Liberečtí hasiči smutní, při tragické dopravní nehodě přišli o svého kolegu Jiřího M. U hasičského sboru pracoval více než sedmnáct let, zasahoval u mnoha náročných zásahů.
2022-08-13 08:04:14  zdroj: idnes.cz
V Českém Švýcarsku je klid. V noci drony našly tři místa s vyšší teplotou - iDNES.cz
V národním parku České Švýcarsko panoval v noci klid. Hasičské drony pouze objevily tři místa se zvýšenou teplotou v okolí Pravčické brány a Kozího hřbetu. V pátek hasiči požár po 20 dnech dohasili. V sobotu ráno se budou vracet domů obyvatelé evakuovaných částí.
2022-08-13 00:28:13  zdroj: idnes.cz
Jestli budu odvolaný? Počítám se vším, říká po požáru šéf Českého Švýcarska - iDNES.cz
Poslouchá kritiku a uvědomuje si, že ve funkci může skončit. Nejen o tom mluví Pavel Benda, šéf Národního parku České Švýcarsko, v rozhovoru s MF DNES po ničivém požáru. „S hasiči jsme se nejprve dohodli, že budou hlídat okraj a střed se nechá kontrolovaně vyhořet,“ popisuje začátek všeho.
2022-08-12 06:34:32  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
České Švýcarsko zřejmě opustí většina hasičů a techniky — ČT24 — Česká televize
Zásah v národním parku České Švýcarsko by v pátek mohl skončit likvidací. Už dříve to řekl generální ředitel hasičů Vladimír Vlček s tím, že v každém případě opustí park většina hasičů i techniky. Hasiči by také mohli předat správě národního parku poslední hašené území. Ředitel by se měl dopoledne k situaci vyjádřit.
2022-08-10 18:34:18  zdroj: idnes.cz
Evakuovaní lidé z Českého Švýcarska se možná vrátí domů během víkendu - iDNES.cz
Hasiči mají možný plán návratu evakuovaných obyvatel z Hřenska a jeho částí Mezné a Mezní Louky. Pokud bude pokračovat zásah hasičů v Českém Švýcarsku podle předpokladu, měli by předat správě parku poslední část požářiště do pátku. Lidé by se tak mohli vrátit už v sobotu. Jasno bude nejpozději v pátek.
2022-08-10 08:34:15  zdroj: idnes.cz
Hasiči v Českém Švýcarsku nacházejí v půdě malá ohniska, dál už se nešíří - iDNES.cz
V oblasti požáru v Českém Švýcarsku se stále objevují malá ohniska, dál se ale už nešíří. Hasiči je nachází ve spálené půdě a mají je plně pod kontrolou. I nadále se ohniska vyskytují v místech skalnatého těžko přístupného terénu, nejčastěji v okolí Pravčické brány a na západ od Bouřňáku. Zasahovat bude přibližně 800 hasičů a budou dohašovat 60 hektarů plochy.
2022-08-10 08:04:23  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ohniska v Českém Švýcarsku mají hasiči pod kontrolou, dál se nešíří — ČT24 — Česká televize
V Českém Švýcarsku, kde před osmnácti dny vypukl ničivý požár lesního porostu, se stále objevují malá ohniska. Dál se nešíří, protože je hasiči nacházejí ve spálené půdě. Nejčastěji se vyskytují v okolí Pravčické brány a na západ od Bouřňáku. Ve středu bude v terénu nasazeno osm set hasičů, pohybovat se budou asi na šedesáti hektarech, uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.
2022-08-09 08:20:20  zdroj: idnes.cz
Hasičům zbývá v Českém Švýcarsku dohasit desetinu původní plochy - iDNES.cz
V Českém Švýcarsku hoří již sedmnáct dní. Nyní hasičům zbývá dohasit asi 100 hektarů, tedy desetina původní plochy. Počet hasičů, kteří na místě zasahují, se snížil na 850. Noc byla klidná, hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, které momentálně likvidují.
2022-08-07 11:16:17  zdroj: idnes.cz
Hasič až na místě zjistil, že hoří dům příbuzných. Zemřely v něm i jeho děti - iDNES.cz
Při požáru domu v americkém státě Pensylvánie zemřely tři děti a sedm dospělých. Mezi zasahujícími hasiči byl i Harold Baker, který až po příjezdu na místo zásahu s hrůzou zjistil, že stojí před domem svých příbuzných a že v něm zemřeli i členové jeho vlastní rodiny.
2022-08-07 10:02:13  zdroj: idnes.cz
Spadl a nevěděl kam. Hasiči na Kroměřížsku zachránili opilce z potoka - iDNES.cz
Spadl jsem a nevím, kde jsem, pomoc, tak začalo pátrání hasičů a policistů po opilém muži na Kroměřížsku. V telefonu, který se podařilo lokalizovat poblíž zemědělského družstva v Chropyni, bylo navíc slyšet šplouchání. Muže nalezli po půl hodině v korytě potoka.
2022-08-07 09:04:17  zdroj: idnes.cz
Noc byla klidná, teď jsou na řadě drony. Požár v Hřensku trvá patnáctý den - iDNES.cz
Stejně jako v sobotu, i v neděli v noci byla situace v Hřensku klidná a hasiči měli požár pod kontrolou. Dopoledne odstartovalo průzkumem dronů, po nich bude následovat porada vedení a začátek hasičských prací. Do boje s ohněm by se opět měly zapojit i italské canadairy, které jsou při hašení velmi účinné.
2022-08-06 18:48:09  zdroj: aktualne.cz
Nejdřív to vypadalo na běžný lesní požár, ale stromy byly jako sirky zapíchané v zemi - Aktuálně.cz
Hasič z Hřenska popisuje dramatické chvíle, kdy se lesní požár v Českém Švýcarsku vymkl kontrole. Jeho jednotka byla na místě jako první.
2022-08-06 08:02:14  zdroj: idnes.cz
Noc byla klidná, pracujeme na likvidaci ohnisek, informují hasiči z Hřenska - iDNES.cz
Hasiči v Hřensku mají situaci pod kontrolou. Přestože objevili nová dílčí ohniska v Českém Švýcarsku, noc byla podle nich klidná. Jejich plán na co nejdřívější finální uhašení požárů se tak prozatím daří naplňovat.
2022-08-06 07:32:25  zdroj: blesk.cz
Nescopeck, USA: Při požáru rodinného domu zemřelo 10 lidí, včetně tří dětí | Blesk.cz
Při požáru rodinného domu v americkém státě Pensylvánie zemřelo deset lidí včetně tří dětí. Příčiny požáru zatím nejsou známé, uvedla agentura AP s odvoláním na prohlášení policie
2022-08-04 12:02:20  zdroj: idnes.cz
Z parku je zem nikoho. Nejhorší jsou soutěsky, říká hasič po návratu z Hřenska - iDNES.cz
V Hřensku a okolí hoří už 11 dnů, v záchraně Národního parku České Švýcarsko se střídá jedna hasičská jednotka za druhou. „Všude je tu černo. Byl to smutný pohled, že náš národní park postihlo něco takového a navíc v tak velkém rozsahu,“ říká v rozhovoru profesionální hasič z Chebu Daniel Tunde, který se v pondělí z postižené oblasti vrátil.
2022-08-03 17:48:17  zdroj: idnes.cz
Požárů v přírodě objasníme málo, říká vyšetřovatel. Klíčoví jsou svědci - iDNES.cz
Ačkoliv se hasičům daří požár v Českém Švýcarsku postupně dostávat pod kontrolu, není zatím jasné, co nebo kdo jej způsobil. „Konkrétní osobu se u lesních požárů podaří vypátrat spíše v menších desítkách procent případů,“ říká Martin Kavka, vyšetřovatel a mluvčí pražského hasičského sboru, který nyní mimořádně pomáhá s komunikací s médii právě v národním parku.
2022-08-02 11:48:14  zdroj: idnes.cz
Zemědělci ročně podporují spolky 250 miliony, hrozí, že příspěvky omezí - iDNES.cz
Zemědělské podniky investovaly v loňském roce do místních komunit a spolků více než čtvrt miliardy korun. V úterý to uvedla Agrární komora ČR spolu se Zemědělským svazem ČR. Do budoucna nejspíš tato podpora klesne kvůli změně dotací ve prospěch menších firem, uvedla komora.
2022-08-02 11:32:15  zdroj: idnes.cz
Odbory budou žádat mimořádnou odměnu pro profesionály zasahující u Hřenska - iDNES.cz
Dobrovolní i profesionální hasiči bojují s rozsáhlým požárem v Českém Švýcarsku už přes týden. Ministr vnitra Vít Rakušan o víkendu řekl, že je to pro hasiče psychicky i fyzicky náročné. Na mimořádný zásah reagují již i odbory, které pro ně budou žádat odměnu.
2022-07-31 07:48:30  zdroj: iprima.cz
Žhavě chumelilo, museli jsme proříznout bazén. Hasiči o zásahu, který je málem stál život - CNN Prima NEWS
V Českém Švýcarsku už zápolí s plameny 755 hasičů, s profesionály je nasazeno i 420 těch dobrovolných. Rozhodně ale nevozí pouze vodu pro své kolegy, většina z nich byla zapojena do těch nejtěžších zásahů.
2022-07-30 12:50:04  zdroj: aktualne.cz
The Gray Man Česku přinesl 750 milionů. Zákulisí natáčení nejdražšího filmu Netflixu - Aktuálně.cz
Filmaři při natáčení nejdražšího filmu Netflixu The Gray Man v Česku utratili stovky milionů, povolení k natáčení vyřizovali měsíc.
2022-07-30 00:22:17  zdroj: idnes.cz
Manžel hasí a má hlad, slyšela od kamarádky. A spustila vlnu solidarity - iDNES.cz
Spousta lidí teď pomáhá hasičům, kteří od neděle likvidují požár v Národním parku České Švýcarsko. Začalo to telefonátem. Markéta Pecharová se během něj od své kamarádky, jejíž manžel je profesionální hasič, dozvěděla, že on i jeho kolegové postrádají spoustu věcí. Neváhala a rozjela nebývalou akci.
2022-07-29 17:02:12  zdroj: idnes.cz
Nemocné Renatě zbyly po ohni jen léky a klíče, pomáhá i policejní psycholog - iDNES.cz
Kvůli požáru v Českém Švýcarsku lehlo popelem několik domů v obci Mezná u Hřenska. Mezi těmi, kdo přišel o střechu nad hlavou je i nemocná paní Renata. „Chce se vrátit domů. Pohroma byla k neuvěření, protože se jednalo o jediný zničený dům v celé řadě,“ říká její neteř Iveta Deibert. Ta má nyní svou tetu u sebe. Rodina ještě kvůli pokračujícímu zásahu hasičů nemohla na obhlídku toho, co z domu zbylo.
2022-07-29 16:46:14  zdroj: idnes.cz
Hasiči v Hřensku už oplakali svou tatru. Plameny se jí nakonec vyhnuly - iDNES.cz
Dobrovolní hasiči z Dolní Poustevny na Děčínsku pomáhají s likvidací požárů v Českém Švýcarsku od samého začátku. Z jednoho zásahu se ale museli stáhnout bez své cisterny. Kvůli rozbitému motoru ji museli odstavit na místě. Když se po několika dnech na kritické místo vrátili, zjistili, že plameny se nakonec vozu vyhnuly.
2022-07-29 15:34:14  zdroj: idnes.cz
O hasicí letouny jsme žádali ministry, skončilo to v autu, říká exšéf hasičů - iDNES.cz
Česko by mělo mít pro případ extrémních požárů vlastní hasicí letadla. O jejich nákupu v minulosti usilovalo vedení hasičů. „Jednali jsme o sdružení finančních prostředků mezi ministerstvy životního prostředí, vnitra a chráněnými oblastmi. Ale nepodařilo se dosáhnout toho, že bychom se sdružili a letadla pořídili,“ řekl iDNES.cz bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba.
2022-07-29 15:16:15  zdroj: idnes.cz
O víkendu chceme přejít z obrany do požárního útoku, řekl šéf hasičů Vlček - iDNES.cz
Hasiči k boji s lesními požáry využijí dalších padesát hasicích jednotek s až 240 hasiči. Na brífinku s novináři to uvedl generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček. Prezident Zeman Vlčka přijal v pátek odpoledne v Lánech a poděkoval mu za zásah hasičů v Českém Švýcarsku.
2022-07-28 23:34:05  zdroj: iprima.cz
Svědectví z ohnivého pekla: V Mezné nám šlo o život, popsal boj s plameny dobrovolný hasič - CNN Prima NEWS
Největšími hrdiny jsou bez přehánění v těchto dnech hasiči. A to ať už ti profesionální, tak i ti dobrovolní. Někteří z nich se od neděle domů chodí prakticky jen na pár hodin vyspat.
2022-07-28 20:34:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
S požárem v Českém Švýcarsku pomáhají i výkonná čerpadla. Hasiči tahají vodu šest kilometrů — ČT24 — Česká televize
Hasičům během požáru v Národním parku České Švýcarsko zásadně pomáhá jejich vlastní moderní technika. Nově využívají například výkonná čerpadla určená pro dálkovou přepravu vody. Díky nim poprvé v historii tahají vodu z Labe na vzdálenost téměř šest kilometrů.
2022-07-28 16:22:08  zdroj: idnes.cz
V Saském Švýcarsku hasí devět vrtulníků, požár je proti Česku čtvrtinový - iDNES.cz
Lesní požár v Saském Švýcarsku hasí devět německých vrtulníků, rozsah zasaženého území je oproti Česku asi čtvrtinový. Pokud by se situace zhoršila, je možné, že Německo požádá o mezinárodní pomoc. Proti plamenům na asi 250 hektarech lesa nyní bojuje více než tři sta německých hasičů.
2022-07-28 15:16:10  zdroj: idnes.cz
Tati, to je krása! Jezero obklopily desítky lidí obdivujících hasicí letouny - iDNES.cz
„Oni sem neletí, letí na Děčín!“ křičí šestiletý Martin na tátu. Oba stojí u jezera Milada kousek od Ústí nad Labem a podobně jako desítky dalších čekají na parkovišti u vodní plochy na dva speciální italské letouny, které od čtvrtečního dopoledne pomáhají s hašením rozsáhlého požáru v Národním parku České Švýcarsko a v jezeře nabírají vodu.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.