News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: studená válka VYPNOUT FILTR

2022-08-11 07:20:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
„Můj agent je major, váš jen kapitán?“ Někteří Finové donášeli sovětským agentům, téma je dodnes tabu — ČT24 — Česká televize
Finsko během studené války balancovalo mezi Západem a Východem. Politickým špičkám v tom kromě diplomatického umu pomáhalo i to, o čem se v severské zemi dodnes mlčí – spolupráce se sovětskými tajnými službami. Díky nim finští politici věděli, co se děje v Moskvě, a dokázali to využít ve svůj prospěch. Informace ale proudily i druhým směrem, KGB měla síť informátorů nejen mezi politickými špičkami, ale i běžnými občany. O napojení sovětských agentů se ale ve Finsku dodnes nemluví. Neexistují ani lustrace, což vrhá stín podezření i na některé politiky, kteří úřady zastávali i po rozpadu Sovětského svazu.
2022-08-09 00:18:20  zdroj: idnes.cz
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou - iDNES.cz
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.
2022-08-09 00:16:14  zdroj: idnes.cz
Tanky Leopard 2 pro 21. století by měla dostat i armáda České republiky - iDNES.cz
Když se blížil konec 80. let, panoval v Německu konsenzus, že raději než zavést nový tank, bude lepší znovu hluboce modernizovat oblíbený Leopard 2. Na vrcholu studené války tedy začalo velké omlazování.
2022-08-08 20:46:17  zdroj: aktualne.cz
Formule 1 jako střílečka. Areál okruhu v Singapuru míří do hry Call of Duty - Aktuálně.cz
Formule 1 stále více proniká do popkultury. Nejnovějším důkazem je hra Call of Duty, v níž se objeví jako mapa areál okruhu Marina Bay v Singapuru.
2022-08-08 19:46:03  zdroj: aktualne.cz
Formule 1 jako střílečka? Areál okruhu v Singapuru míří do hry Call of Duty - Aktuálně.cz
Formule 1 stále více proniká do popkultury. Nejnovějším důkazem je hra Call of Duty, v níž se objeví jako mapa areál okruhu Marina Bay v Singapuru.
2022-08-06 21:04:26  zdroj: blesk.cz
77 let od útoku na Hirošimu: Varování šéfa OSN | Blesk.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to dnes, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval. Informovala o tom agentura Kjódó.
2022-08-06 12:18:14  zdroj: idnes.cz
Lidstvo si hraje s nabitou zbraní, varoval Guterres při výročí v Hirošimě - iDNES.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to v sobotu, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval.
2022-08-05 11:16:12  zdroj: idnes.cz
Stíhačky pro Ukrajinu? Možná svatá trojice spolu s Javelin a HIMARS - iDNES.cz
Ukrajinské vedení hned z kraje konfliktu úpěnlivě žádalo spojence zejména o těžkou techniku, která by umožnila bránit se proti tradičnímu přívalu ruské mechanizované pěchoty. Protože tyto požadavky Západ dlouho nevyslyšel, mohl se v prvních fázích války stát jejím symbolem protitankový systém Javelin. Přichází změna?
2022-08-04 10:06:20  zdroj: idnes.cz
Za časů paštik, kytar i špionáže. Půl století staré olympijské vzpomínky ožívají - iDNES.cz
Sedmasedmdesátiletá Bohumila Kordová-Kapplová radostně vypráví: „Rozdali nám krásné dárky, originální startovní čísla, ve kterých jsme tu před 50 lety závodili. Teď si je odvezeme domů.“ Čeští vodní slalomáři se vrátili na místo činu.
2022-08-02 20:16:13  zdroj: idnes.cz
Za časů paštik, kytar i špionáže. Půl století staré olympijské vzpomínky ožívají - iDNES.cz
Sedmasedmdesátiletá Bohumila Kordová-Kapplová radostně vypráví: „Rozdali nám krásné dárky, originální startovní čísla, ve kterých jsme tu před 50 lety závodili. Teď si je odvezeme domů.“ Čeští vodní slalomáři se vrátili na místo činu.
2022-08-02 11:02:27  zdroj: idnes.cz
Vojínka za maršálka. Co Rusové vyhrají, když vymění Buta za Grinerovou - iDNES.cz
Hezky to vychází, výročí je ideálně kulaté: pokud by si Rusové a Američané kus za kus prohodili obchodníka se zbraněmi Viktora Buta a legendární basketbalistku Brittney Grinerovou, byla by to nejhvězdnější výměna za 60 let. Jak Rusko za basketbalistku asi získá zpět muže, který byl nejhorší hned po bin Ládinovi.
2022-08-01 00:02:12  zdroj: idnes.cz
Zkoušeli „házet“ vodu i s nádržemi. Zajímavé kapitoly leteckého hašení - iDNES.cz
Historie leteckého boje s lesními požáry se začala psát už v roce 1919. Začalo to protipožárním hlídkováním, hašení z letadel se začalo rozvíjet až po druhé světové válce. Vedle tohoto průkopnictví si stručně připomeneme i některé další zajímavé kapitoly z oboru, jako jsou vrtulníky s vodním dělem nebo vůbec největší hasicí letouny, jaké se dosud ve světě objevily.
2022-07-29 20:04:12  zdroj: idnes.cz
Nebezpečí jaderné hrozby je větší než za studené války, zní z Británie - iDNES.cz
Vstupujeme do nové éry, kdy je riziko nukleárního konfliktu větší než v době studené války. Alespoň podle poradce pro britskou národní bezpečnost Stephena Lovegrovea. Přičítá to vyššímu počtu aktérů s jadernými ambicemi a chybějícími komunikačními kanály, které v minulosti zajišťovaly stabilitu.
2022-07-29 12:48:25  zdroj: blesk.cz
Náhodný jaderný konflikt s Čínou je stále pravděpodobnější, varuje bezpečnostní expert | Blesk.cz
Západ a Čína se velmi rychle mohou dostat do jaderného konfliktu, varuje poradce pro národní bezpečnost Velké Británie Stephen Lovegrove. Stačí několik neuvážených rozhodnutí, zejména v této „nebezpečné nové době“. Vyzývá k opatrnosti v souvislosti s pozměněnou bezpečnostní situací ve světě a technickými pokroky v oblasti vojenské techniky. Varuje také před tím, že „strategická stabilita NATO je v ohrožení.“
2022-07-28 13:32:20  zdroj: idnes.cz
Jako za studené války. Západ a Rusko se přetahují o vliv v Africe - iDNES.cz
Představitelé Ruska, Francie a Spojených států křižují Afriku, aby získali podporu pro své postoje ohledně války na Ukrajině. Podle některých názorů svádějí na tomto kontinentu nejintenzivnější souboj o vliv od dob studené války, píše agentura AP.
2022-07-27 15:34:18  zdroj: idnes.cz
Ukrajina může vyhrát, pokud Západ nepodlehne strachu, předpokládají experti - iDNES.cz
Ruský prezident Vladimir Putin svou brutální invazí na Ukrajinu podle expertů vstříkl do žil NATO a potažmo Západu čerstvou krev. Pokud západní země nepodlehnou výhrůžkám Moskvy, v nové studené válce uspějí. A vyhrát může i Ukrajina, říkají.
2022-07-27 00:18:10  zdroj: idnes.cz
Co mají společného golfový míček a letoun F-35? Motor ukrývá i ruský nápad - iDNES.cz
Co je zač letoun, o kterém se v poslední době tolik mluví a píše, „neviditelný“ americký F-35? Vláda se rozhodla jednat s jeho americkým výrobcem o dodávce čtyřiadvaceti kusů pro české letectvo. Je proto na čase si tento stroj trochu představit.
2022-07-25 16:46:03  zdroj: aktualne.cz
Má Západ problém? Obří ruská ponorka prý dokáže odpálit mimořádně ničivé torpédo - Aktuálně.cz
Ruské námořnictvo převzalo nejdelší známou ponorku na světě. Jaderné torpédo by mohlo způsobit radioaktivní tsunami, varují Američané.
2022-07-24 05:28:29  zdroj: blesk.cz
Michail Gorbačov: Silná kritika Putina | Blesk.cz
Michail Gorbačov (91) coby poslední vůdce přinesl Sovětskému svazu politické a ekonomické reformy – glasnosť a perestrojku. SSSR pospolu nevydržel, ale Rusko i další nástupnické země v těchto trendech pokračovaly. Až donynějška. Prezident Vladimir Putin demokratizaci Ruska zvrátil a skoro už obnovil studenou válku. Co si o tom asi myslí sám Gorbačov?
2022-07-23 19:04:10  zdroj: idnes.cz
Zničil moje celoživotní dílo, řekl o Putinovi podle novináře Gorbačov - iDNES.cz
Poslední vůdce Sovětského svazu Michail Gorbačov se podle ruského novináře Alexeje Venediktova vůbec poprvé vyjádřil k ruské válce na Ukrajině. Venediktov v rozhovoru pro ruský Forbes uvedl, že Gorbačov je zděšený při pohledu na to, jak Putin zničil jeho celoživotní dílo.
2022-07-18 00:16:11  zdroj: idnes.cz
Generace Z. Jak se v agresivním režimu vyrábí nová pokolení Putinových věrných - iDNES.cz
S tím, jak se krvavá válka na Ukrajině protahuje, mění se učitelé po celém Rusku v ostře sledované vojáky informační války. Jejich „stranický“ úkol zní: vyrobit z dětí loajální nacionalisty, nové Putinovy věrné od kolébky po hrob, kované v idejích „velkého Ruska“, samotným Bohem předurčeného vést svět.
2022-07-14 06:28:09  zdroj: idnes.cz
ANALÝZA: Naši oblíbení autokraté. Ropa žene Bidena zpět k „saúdským vyvrhelům“ - iDNES.cz
Joe Biden dorazí v pátek do své Canossy, tedy do Saúdské Arábie, které před třemi roky slíbil, že z ní udělá „vyvrhele, jímž ostatně je“, a od té doby ji ignoroval. Teď tam jede prosit o ropu a aby Saúdové chtěli být většími kamarády.
2022-07-11 00:22:10  zdroj: idnes.cz
Kus za kus. Výměna vězňů jako za studené války. Ale takhle to tu ještě nebylo - iDNES.cz
Kdo ví, jestli pro tréninky driblování, smečování do koše a dvojtaktů měla slavná košíkářka Brittney Grinerová čas podívat se kdysi na neméně slavný film Obchodník se smrtí o oslnivém vzestupu a pádu sovětského poručíka, z něhož kšeftování se zbraněmi udělalo bleskového miliardáře a pak stejně rychle vězně v USA.
2022-07-10 19:04:20  zdroj: idnes.cz
Severská síla. NATO získá členy se strategickou polohou a totální obranou - iDNES.cz
Strategická poloha, sofistikované obranné plány, moderní armády s pokročilými zbraňovými systémy, silný obranný průmysl i odolná a odhodlaná společnost. Vstupem Finska a Švédska posílí NATO doslova „lusknutím prstů“. Obě severské země jsou díky dekádám partnerství na vstup dávno připravené a v mnoha schopnostech a kapacitách převyšují řadu tradičních členů.
2022-07-09 21:48:03  zdroj: aktualne.cz
Plesnivé burgery i prošlé omáčky: Nový ruský \"McDonald s\" hasí stížnosti zákazníků - Aktuálně.cz
Na sociálních sítích se objevují fotografie plesnivých housek, které lidé zakoupili v restauracích Vkusno a točka. Ty v Rusku nahradily McDonald's.
2022-07-04 20:20:08  zdroj: idnes.cz
Návrat studené války? NATO přepíná do módu možné konfrontace s Ruskem - iDNES.cz
Na 300 tisíc vojáků ve vysoké pohotovosti připravených přispěchat neprodleně na pomoc napadené členské zemi. A další statisíce jako posily. Ruská invaze na Ukrajinu donutila spojence z NATO vrátit se k obrannému modelu, který velmi připomíná doby studené války se Sovětským svazem. Vyžádá si splnění slibů členských zemí a konkrétně od Čechů vybudování těžké bojové brigády.
2022-07-04 18:20:04  zdroj: aktualne.cz
Recenze knihy Loterie a jiné povídky od Shirley Jacksonové - Aktuálně.cz
Je to trochu gotika. Akorát že místo duchů se tu objevují úzkosti ohledně zevnějšku, neuspokojivého milostného života či nulové seberealizace.
2022-07-03 07:46:13  zdroj: aktualne.cz
UFO, nebo špionážní technologie? Nález farmáře v Roswellu vyvolal desítky let dohadů - Aktuálně.cz
V červenci 1947 našel farmář u města Roswell v USA trosky neznámého stroje. S vysvětlením přišli ufologové i americké letectvo.
2022-07-03 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Putin se nevzdal snu o dobytí celé Ukrajiny! Jeho armáda na to nemá, vysmívá se rozvědka | Blesk.cz
Ruský prezident Vladimir Putin stále plánuje převzít moc nad většinou území Ukrajiny, kvůli čemuž válka ještě dlouho neskončí, varovala ředitelka americké rozvědky. Ruská federace nemá dostatek prostředků ani vojenské kapacity k tomu, aby svých cílů dosáhla v dohledné době, místo toho si bude v průběhu příštích měsíců nebo let postupně podmaňovat další menší oblasti. Severoatlantická aliance (NATO) mezitím přibývá na síle a Rusku dochází prostředky na financování války.
2022-07-01 00:22:18  zdroj: idnes.cz
Gripen versus F-35. Ve finále výběru neuškodí zvážit všechna pro a proti - iDNES.cz
Výběr budoucích stíhacích letounů pro české letectvo jde do finále a zdá se, že i jako v některých jiných evropských zemích, je i v Česku horkým favoritem americký letoun F-35. Vcelku logicky se však nabízí myšlenka, jak mu dokáže konkurovat námi dosud provozovaný gripen a jeho modernizovaná varianta? Technet se ptal přímo ve švédské továrně Saab.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.