News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: sucho VYPNOUT FILTR

2022-08-14 08:18:38  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Lesníci by uvítali posunutí lhůty na obnovu lesů. Ministerstvo zatím váhá — ČT24 — Česká televize
Přes rozsáhlé sázení potřebují obnovit stále stovky kilometrů čtverečních lesů, které podlehly suchu a kůrovci. V prosinci má přitom skončit opatření, kterým ministerstvo zemědělství lesníkům dalo na sázení o tři roky více času. Podle vlastníků soukromých lesů ale bude potřeba lhůtu znovu prodloužit, protože kalamita na některých místech pokračuje.
2022-08-13 18:32:43  zdroj: blesk.cz
Vedro trápí sousedy: Rýn u kritického bodu, velké lodě mají stopku. Dojde na přerušení dopravy? | Blesk.cz
Vlna horkého počasí by měla po víkendu ve střední Evropě mírně polevit. Předpovídá to alespoň pro velké části Německa místní meteorologická služba DWD. Ještě v neděli však mají teploty podle německých meteorologů šplhat až ke 35 stupňům. Kvůli suchu nadále klesá hladina řeky Rýna, což omezuje místní lodní dopravu, která možná bude muset být příští týden zcela přerušena.
2022-08-12 05:48:31  zdroj: blesk.cz
Počasí | Víkend odstartuje sérii tropických dnů. Bude až 36 °C, hrozí ale i bouřky, sledujte radar Blesku | Blesk.cz
Konec týdne přinese nárůst teplot vzduchu. V pátek a v sobotu se místy budou vyskytovat přeháňky nebo bouřky, ale sucho zlepšovat nebudou. Počasí nás ovlivní výšková tlaková níže. Od neděle bude převládat jasno až polojasno a ojedinělé přeháňky nebo bouřky se budou vyskytovat pouze ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti. Teploty po víkendu porostou – příští pracovní týden bude opět horký – v maximech se budou teploty zastavovat až na 36 °C. Tropické teploty ukončí až přechod studené fronty. Teploty nás budou lákat k vodě – její kvalita se ale zhoršuje – přibývá míst znečištěných řasami a sinicemi.
2022-08-11 05:32:07  zdroj: denik.cz
Extrémní sucho v Itálii odhalilo v řece další překvapení. A velmi nebezpečné - Deník.cz
Italští rybáři objevili 25. července u severoitalské vesnice Borgo Virgilio poblíž města Mantova v řece Pád bombu americké výroby, pocházející ještě z…
2022-08-09 18:04:20  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Sucho ohrožuje listnaté lesy. Už v létě vypadají stromy bez listí jako na podzim — ČT24 — Česká televize
Letošní vysoké teploty a nedostatek vláhy ohrožují nejenom jehličnaté, ale už i listnaté stromy. Rozsáhlé schnutí listnatých lesů v Chřibech na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku odhalil letecký průzkum Arcibiskupských lesů. Četné dubové a bukové partie jsou bez listí a už na začátku srpna vypadají jako na podzim. Stromy tak reagují na dlouhodobý nedostatek srážek.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-08 14:06:31  zdroj: blesk.cz
Hrozí požáry! V Praze znovu platí zákaz rozdělávání ohňů i kouření v lesích | Blesk.cz
Pražský magistrát zakázal od pondělních 11:00 na území hlavního města rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších místech, kde hrozí vznik požáru. V pondělí to oznámil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Před požáry varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zákaz rozdělávání ohňů vyhlásil magistrát rovněž v uplynulém týdnu.
2022-08-08 05:22:29  zdroj: blesk.cz
Počasí | Tropy se vrátí, Česko sežehne až 35 °C. A můžeme čekat tuhou zimu? | Blesk.cz
Po citelném ochlazení na víkend, půjdou ve druhém srpnovém týdnu teploty opět rychle nahoru a od čtvrtka budeme skloňovat tropické teploty, o víkendu se zřejmě nejvyšší odpolední teploty budou zastavovat až na super tropických hodnotách 35 °C. K teplotám na koupání se přidá jen malá oblačnost – převládat bude jasno až polojasno. Jen při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou vyskytnout přeháňky nebo bouřky. Ale i druhá polovina srpna přinese převážně suchý a teplý průběh počasí – teploty budou převážně tropické. Léto tak v Česku rozhodně nekončí. A jaká bude zima?
2022-08-06 20:52:10  zdroj: idnes.cz
Chlouba, která zežloutla. Týdny extrémního horka zničily londýnské trávníky - iDNES.cz
Tradičně zelené londýnské trávníky zežloutly. Mohou za to vlny veder a nedostatek srážek, které Anglii v posledních týdnech zasáhly. Žluté jsou trávníky Královské botanické zahrady v Kew a také park Hampstead Heath na severu města. Zahradníci nyní zvažují, zda začít původně zelené plochy zavlažovat. Kvůli extrémnímu suchu hrozí v Londýně riziko požárů.
2022-08-05 23:18:33  zdroj: iprima.cz
Moderátor Suchoň prozradil, kdy prožívá nejhorší chvíle. Plánuje s manželkou další dítě? - CNN Prima NEWS
Petr Suchoň je známý hlavně jako moderátor zpravodajství CNN Prima NEWS. jaký je ale v soukromí a jak ho změnilo otcovství?
2022-08-05 14:18:16  zdroj: iprima.cz
Likvidace požáru v Českém Švýcarsku se opožďuje. Zásah hasičů komplikuje horko a sucho - CNN Prima NEWS
Hasiči se blíží k likvidaci požáru v Českém Švýcarsku pomalu. Předpoklad byl, že nastane v pátek, ale komplikací je horko a nedostatek srážek.
2022-08-05 11:16:12  zdroj: idnes.cz
Stíhačky pro Ukrajinu? Možná svatá trojice spolu s Javelin a HIMARS - iDNES.cz
Ukrajinské vedení hned z kraje konfliktu úpěnlivě žádalo spojence zejména o těžkou techniku, která by umožnila bránit se proti tradičnímu přívalu ruské mechanizované pěchoty. Protože tyto požadavky Západ dlouho nevyslyšel, mohl se v prvních fázích války stát jejím symbolem protitankový systém Javelin. Přichází změna?
2022-08-05 07:06:11  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Vysychající Pád ničí živobytí i rybářům. Evropské HDP kvůli změně klimatu možná klesne — ČT24 — Česká televize
Středomořským státům dramaticky narůstají škody způsobené oteplováním planety. Podle poslední zprávy Evropské centrální banky by i kvůli tomu mohl hrubý domácí produkt v celé Unii klesnout do osmi let až o čtyři procenta. Vysoké ztráty hlásí řečtí, a hlavně italští zemědělci a rybáři. Rekordní sucho postihlo například celou Pádskou nížinu.
2022-08-04 14:04:47  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Hladina vody v okolí Turówa kolísá i po vybudování ochranné bariéry — ČT24 — Česká televize
Hladina spodních vod v okolí polského dolu Turów se po dobudování bariéry zatím výrazně nezlepšila. Jak ČT řekla Česká geologická služba, hladina spodní vody v oblasti je rozkolísaná, jednotný trend jejího vývoje zatím nelze určit. Také v hlubších kolektorech na svém území nezaznamenala Česká republika zvýšení hladiny. Mírný nárůst pozoruje jen v jednom monitorovacím vrtu u bariéry, která má bránit odtoku vody z Česka při těžbě v polském dole.
2022-08-04 04:04:09  zdroj: denik.cz
Dvacet let od povodní: Místo extrémních dešťů Česko trápí sucho - Deník.cz
Před dvaceti lety se pod Karlovým mostem valilo pět tisíc kubíků vody za sekundu. Výjimečnost povodní z roku 2002 nejlépe vynikne při srovnání se…
2022-08-03 19:34:08  zdroj: iprima.cz
Napětí roste. K Tchaj-wanu zamířilo 30 čínských stíhaček, proti nim vyslal své letouny - CNN Prima NEWS
Čínské stíhačky se přiblížily Tchaj-wanu. Ostrov proti nim vyslal své vlastní letouny.
2022-08-03 17:32:40  zdroj: blesk.cz
Čína rozjela vojenské cvičení u bran Tchaj-wanu. Ten se brání a do vzduchu vyslal varovné stíhačky | Blesk.cz
Tchaj-wan dnes vyslal do vzduchu stíhačky, aby varoval 27 čínských letadel, která se pohybovala v tchajwanské zóně vzdušné obrany. Tchajwanské ministerstvo obrany uvedlo, že 22 z čínských letounů překročilo středovou linii v Tchajwanské úžině, která odděluje Tchaj-wan od Číny. Informovala o tom agentura Reuters.
2022-08-03 09:48:20  zdroj: idnes.cz
Česko se opět ponoří do tropických teplot, v pátek může být až 36 stupňů - iDNES.cz
Česko ve středu zasáhne silná vlna veder. Bude jasno až polojasno, na severozápadě Čech teploty vystoupají až na 34 °C. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už v úterý rozšířil do odvolání výstrahu na nebezpečí vzniku požárů, přidal i výstrahu na vysoké teploty.
2022-08-03 09:02:18  zdroj: idnes.cz
Úlovek ze Sparty: Brňané vylepšili zálohu, přichází mladík Souček - iDNES.cz
Stalo se to zčásti shodou okolností a neštěstím jiného klubu, fotbalová Zbrojovka se však díky tomu může chlubit zřejmě nejlepším úlovkem dosavadního přestupního období. Do jejího středu zálohy přichází z pražské Sparty na roční hostování, které však může skončit už v zimě, mládežnický reprezentant Filip Souček. Kluby dohodu oficiálně ještě nepotvrdily, podepsání kontraktu nicméně má být pouze formalitou.
2022-08-03 06:02:15  zdroj: idnes.cz
Žně jsou za polovinou, ale co osít na příští rok? Zemědělci tápou v mlze - iDNES.cz
Úroda z větší části polí obilovin je už pod střechou. Výnos je zatím průměrný, v suchých oblastech zaostává proti průměru o pětinu. Letošní sklizeň obilovin je proti předchozím dvěma letům rychlá. Polovina prázdnin je pryč a zemědělci mají sklizeno obilí z 60 procent polí, za poslední týden jich požnuli čtvrtinu.
2022-08-02 20:34:12  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Turisté se musejí rozptýlit do dalších přírodních lokalit, nutná je propagace, říká náměstek Tesař — ČT24 — Česká televize
Problémem národních parků v Česku je podle náměstka ministryně životního prostředí Tomáše Tesaře (TOP 09) to, že lidé se v přírodě shlukují jen na některých místech. V přírodě by se podle něj měli více rozptýlit, řekl v souvislosti se současným požárem v Českém Švýcarsku v Interview ČT24. Zároveň si ale nemyslí, že by bylo správnou cestou omezovat vstup do národních parků, případně vybírat vstupné. Lidé by podle něj měli hlavně změnit své chování v přírodě.
2022-08-02 15:50:22  zdroj: blesk.cz
Zákaz rozdělávání ohně, pyrotechniky a lampionů v Praze | Blesk.cz
Na území hlavního města bude platit od středečních 11:00 zákaz rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších místech, kde hrozí vznik požáru. Varoval před tím Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
2022-08-02 15:46:16  zdroj: idnes.cz
Sucho v půdě se blíží extrému, překonalo už hodnoty z minulých bídných let - iDNES.cz
Konec července letos v Česku provází nedostatek půdní vláhy, ve vrstvě do 40 centimetrů je méně vody než ve výrazně suchých letech 2015, 2017 a 2018. Uvedli to v úterý experti z týmu Intersucho. Ti letos hlásí už 130 až 209 dní, kdy je povrchová vrstva půdy nasycena vodou ani ne z poloviny. Za tohoto stavu jsou minimálně rostliny omezené v růstu a vývoji.
2022-08-02 12:22:22  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Středa bude v Čechách tropická, zvyšuje se i riziko požárů — ČT24 — Česká televize
Ve středu zasáhnou většinu Čech silná vedra. Teplota může dosáhnout až 34 stupňů. Roste kvůli tomu i riziko vzniku požárů. Vyplývá to z výstrahy, kterou v úterý zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z předpovědi počasí ústavu. Výstraha před požáry již nyní platí pro Ústecký kraj, kde hasiči stále bojují s ohněm v Českém Švýcarsku. Ve středu se pak riziko vzniku požárů rozšíří na další regiony.
2022-07-31 13:32:13  zdroj: idnes.cz
Jak se nestát Saharou. Vysočina našla recept na sucho: štěpku, nádrže a sovy - iDNES.cz
Vyšší poloha má poskytovat Vysočině více srážek a nižší teploty. I tak je ale v kraji viditelné sucho. První obce a města v České republiky musí snížit odběry vody. První část řešení se skrývá v lesích. Jejich správci se zdá, že našli recept, jak udržet co nejvíc vody v krajině a nenechat ji zbytečně odtéct. A přizpůsobovat se učí i lidé ve svých domovech.
2022-07-30 20:34:28  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Slovensko postihlo extrémní sucho. Zemi na několika místech sužují požáry — ČT24 — Česká televize
Slovensko začíná čelit lesním požárům. Vypukly hned na několika místech včetně území národních parků. Extrémní sucho postihlo značnou část země, včetně horských oblastí. Obce mají problémy s vodou, koryta menších řek úplně vysychají. Zlepšení nepřinesl ani první déšť po delší době.
2022-07-29 09:48:24  zdroj: iprima.cz
U oblíbeného Rimini vyhlásili zákaz koupání. Přemnožily se tam nebezpečné bakterie - CNN Prima NEWS
Na části jadranského pobřeží v Itálii v pátek úřady vyhlásily zákaz koupání. V moři naměřily nadměrnou koncentraci bakterií Escherichia coli.
2022-07-29 07:18:57  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
V souvislosti s požárem jednáme o zapojení letadel ze Španělska nebo Švédska, uvedl unijní koordinátor — ČT24 — Česká televize
Italská letadla, která pomáhala s požárem v Českém Švýcarsku, ale musela se vrátit, by mohly nahradit obdobně vybavené letouny ze Španělska nebo Švédska. Koordinátor naléhavé pomoci Marcin Pater ze Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události při Evropské unii potvrdil, že se o jejich zapojení jedná. V pořadu Události, komentáře také uvedl, že systém mezinárodní pomoci podle něj v případě požáru zafungoval.
2022-07-29 06:34:21  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Průtoky na řekách klesají, některé obce už omezily nakládání s povrchovými vodami — ČT24 — Česká televize
Hluboko pod červencové průměry klesají průtoky na českých řekách. V povodí Moravy a Dyje jsou až tři desítky toků na hranici hydrologického sucha. Na žádost vodohospodářů proto některé obce už omezily nakládání s povrchovými vodami. Jak zjistila ČT, nízký stav vody postihl i další řeky napříč republikou. Podle správ povodí jsou na tom toky hůř než v předchozích dvou letech. Podle Povodí Labe je situace podobná jako v období extrémního sucha mezi lety 2015 až 2018. Některé menší řeky jsou pro vodáky na hranici sjízdnosti.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.