News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: světová zdravotnická organizace (who) VYPNOUT FILTR

2022-08-11 06:32:11  zdroj: idnes.cz
Porazili jsme covid, prohlásil Kim. I když sám onemocněl, stále myslel na lid - iDNES.cz
Vůdce KLDR Kim Čong-un oznámil, že jeho země zvítězila v boji proti covidu. Nařídil, aby byla zrušena ta nejpřísnější protiepidemická opatření. Ta byla zavedena v květnu. Oficiálně země přiznala 74 mrtvých, což Kim označil za zázrak.
2022-08-10 18:20:12  zdroj: idnes.cz
Čekání na nejúčinnější lék proti covidu. Česku se nedaří dohodnout s Pfizerem - iDNES.cz
Od konce loňského roku Česká republika jedná s firmou Pfizer o dodávkách léků proti covidu-19 paxlovid. Na konci července ministr zdravotnictví Vlastimil Válek uvedl, že lék dorazí do země do dvou týdnů. To se ovšem nestalo. Čeští zástupci s firmou ještě nepodepsali smlouvu. Přitom na Slovensko již minulý týden dorazilo prvních několik tisíc balení léčivého přípravku.
2022-08-07 13:46:18  zdroj: idnes.cz
Největší nebezpečí hrozí ženám doma. Když se z partnera stane vrah - iDNES.cz
Zavražděna partnerem. Taková smrt má svůj vlastní název – femicida. Za poslední měsíc byly podobné brutální případy dva krátce za sebou, ani jindy však nejsou ojedinělé. Přesto v žádném evropském zákoně zatím femicida zakotvena není, ačkoli je popsaná mnoha mezinárodními organizacemi. Její evidence by mohla pomoct v prevenci a pomoci obětem i jasnější definici.
2022-08-06 19:18:13  zdroj: idnes.cz
Španělská gay komunita mění sexuální návyky. Můžou za to opičí neštovice - iDNES.cz
Ve Španělsku, které aktuálně patří k největším ohniskům opičích neštovic na světě, gay komunita mění své sexuální zvyky s cílem snížit riziko přenosu. Ke změnám ji vede nedostatek vakcín. Někteří abstinují, jiní alespoň omezují počet sexuálních partnerů, píše agentura AFP.
2022-08-04 22:16:08  zdroj: idnes.cz
Vakcín proti opičím neštovicím není v USA dost, stát vyhlásí stav nouze - iDNES.cz
Americká vláda vyhlásí stav zdravotní nouze kvůli šíření opičích neštovic. Oznámení o plánovaném stavu nouze vydala americká vláda nedlouho poté, co administrativa prezidenta Joea Bidena čelila kritice za špatnou dostupnost vakcín proti tomuto nakažlivému onemocnění.
2022-07-31 11:32:12  zdroj: idnes.cz
Rozšíření oparů souvisí s rozmachem líbání v době bronzové, tvrdí vědci - iDNES.cz
Příčinou šíření oparů je pravděpodobně rozmach líbání v době bronzové. Vyplývá to ze studie, o které informoval deník The Independent. Analýza starověké DNA naznačuje, že virus herpes simplex, který způsobuje opary, se objevil v období masové migrace lidí z Eurasie do Evropy před zhruba 5000 lety.
2022-07-28 11:44:14  zdroj: idnes.cz
Vakcína z obchoďáku je zpět. Ministerstvo novou kampaň zamíří i na odmítače - iDNES.cz
V Česku se v minulých dnech rozeběhlo očkování čtvrtou dávkou. Jakákoliv mediální podpora mu ale zatím chybí. Start první části kampaně na podporu vakcíny proti covidu se plánoval na 1. srpna, nakonec to bude až o čtrnáct dnů později. Osvětová kampaň přijde na desítky milionů a má oslovit jak lidi ochotné k očkování, občany Ukrajiny, tak i neočkované a odmítače.
2022-07-23 16:48:15  zdroj: idnes.cz
WHO vyhlásila u opičích neštovic stav zdravotní nouze, Evropa vysoce riziková - iDNES.cz
Světová zdravotnická organizace vyhlásila kvůli opičím neštovicím nejvyšší stupeň varování, vysoké riziko je podle ní v Evropě, uvedla v sobotu agentura AFP.
2022-07-23 09:46:19  zdroj: idnes.cz
Botswana úspěšně bojuje s AIDS, má šanci zastavit přenos HIV z matky na dítě - iDNES.cz
Botswana je na dobré cestě, aby se stala první zemí v Africe, které se podařilo zastavit přenos HIV z matky na dítě. Podle posledních zpráv míra přenosu v zemi klesla ze 40 procent na pouhé jedno. Díky celostátní kampani se v zemi, která kdysi vykazovala nejvyšší míru výskytu HIV na světě, tak nyní rodí jen velmi málo nakažených dětí.
2022-07-17 19:34:12  zdroj: idnes.cz
Miliony dětí se nedočkají. Vakcínu proti malárii zdržuje i nezájem sponzorů - iDNES.cz
Světová zdravotnická organizace WHO loni s velkou slávou podpořila první vakcínu proti malárii. Historický okamžik dával příslib, že se podaří zbrzdit nemoc, která každou minutu zabije jedno dítě. Po roce je však zřejmé, že to nepůjde tak rychle, jak všichni doufali. Na výrobu tolika vakcín, kolik je ve skutečnosti potřeba, totiž nejsou peníze.
2022-07-15 10:04:16  zdroj: idnes.cz
Válek avizoval čtvrté očkování proti covidu. Odpoledne chystá prohlášení - iDNES.cz
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek promluví v pátek od 13 hodin na tiskové konferenci o očkování proti covidu-19. Ve čtvrtek k tématu uvedl, že od příštího týdne by mohlo začít přeočkování čtvrtou dávkou. Doporučené by mělo být především lidem nad 60 let a dospělým s přidruženými nemocemi. iDNES.cz přinese událost živě.
2022-07-11 13:20:14  zdroj: idnes.cz
EU reaguje na covid. Doporučuje druhou posilující dávku lidem nad šedesát - iDNES.cz
Evropská unie doporučila podat druhou posilující dávku očkování proti onemocnění covid-19 lidem starším 60 let a dalším rizikovým skupinám. Doporučení EU doposud platilo pro lidi nad 80 let. Informovaly o tom Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) a Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve společné zprávě.
2022-07-07 07:16:08  zdroj: idnes.cz
Covid na Kypru sílí, země od pátku nařizuje na určitých místech povinné roušky - iDNES.cz
Na Kypru budou od pátku ve vnitřních veřejných prostorách znovu povinné roušky, oznámilo ve středu kyperské ministerstvo zdravotnictví. Epidemiologové opatření doporučili obnovit kvůli nárůstu počtu nákaz koronavirem SARS-CoV-2.
2022-06-28 10:34:26  zdroj: idnes.cz
Přežili covid, ale zdraví jim ničí dál. Z některých pacientů jsou invalidé - iDNES.cz
Tisíce lidí trpí po covidu dušností, velkou únavou, nespavostí, poruchami paměti a řadou dalších potíží. A jen někteří dostali invalidní důchod. „Potřebujeme pomoc. Chybí informace a centra komplexní péče,“ stěžují si členové podpůrných skupin lidí s postcovidovými potížemi.
2022-06-16 08:02:10  zdroj: idnes.cz
Sužovaná KLDR. Kromě covidu-19 tam řádí i blíže neurčená střevní nemoc - iDNES.cz
Severokorejská média ve čtvrtek informovala, že se v zemi rychle šíří blíže neurčené střevní onemocnění. Podle agentury Reuters by to mohlo znamenat další zátěž pro zdravotnictví tohoto izolovaného státu, který se potýká s vlnou nákaz covidem-19.
2022-06-15 19:48:12  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Zelenskyj promluvil k poslancům. O náměstka primátora se zajímá policie - iDNES.cz
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil prostřednictvím videohovoru k českým poslancům. Předseda vlády Petr Fiala představil logo a priority českého předsednictví v Evropské unii. NCOZ provedl policejní razii v pražském dopravním podniku. WHO chce změnit název opičích neštovic kvůli možné stigmatizaci Afriky. Prezident Zeman jmenoval Karla Řehku náčelníkem generálního štábu. Přinášíme přehled středečních událostí.
2022-06-15 14:50:11  zdroj: idnes.cz
WHO chce změnit název opičích neštovic, obává se stigmatizace Afriky - iDNES.cz
Světová zdravotnická organizace (WHO) chce dát opičím neštovicím nový název. Mluvčí organizace poukázal na dlouhodobé snahy nepojmenovávat nadále nemoci po zvířatech nebo regionech, aby se tak předešlo jakékoli možné diskriminaci nebo stigmatizaci.
2022-06-06 09:04:09  zdroj: idnes.cz
Česká firma na Ukrajině čistí vodu. Její technologie si všimla i OSN - iDNES.cz
Česká společnost Hutira přivezla na Ukrajinu unikátní technologii, která filtruje říční vodu a přemění ji na pitnou. Zařízení zásobuje až sedm tisíc tamních obyvatel. České pomoci si všimly i mezinárodní lidskoprávní organizace, které ve válečné oblasti působí. Zájem o šest úpraven vody projevil Červený kříž, UNICEF poptává dokonce 50 kusů.
2022-06-02 19:16:09  zdroj: idnes.cz
Lektvar lásky od vůdce. KLDR začala s očkováním, zatím smí přijít jen vojáci - iDNES.cz
Severní Korea po třech týdnech od ohlášení prvního případu covidu-19 zahájila proti této nemoci očkování. S odkazem na své zdroje to uvedlo Rádio Svobodná Asie, podle kterého severokorejští úředníci tvrdí, že vakcíny jsou „nesmrtelným lektvarem lásky“ od vůdce Kim Čong-una. Toto a další tvrzení údajně zní na očkovacích místech z reproduktorů.
2022-05-29 00:20:11  zdroj: idnes.cz
Rusko míní, že opičí neštovice šíří USA. Jako zbraň je zkoumal už SSSR - iDNES.cz
Rusko prohlásilo, že se v Nigérii nachází nejméně čtyři biologické laboratoře, odkud se virus opičích neštovic rozšířil. Nezapomnělo také dodat, že tyto laboratoře bezesporu vlastní Spojené státy. Byl to přitom Sovětský svaz, který do 90. let vlastnil program na studování neštovic jako potenciální biologické zbraně. Podle propagandistického webu Sputnik má však nynější Rusko o viníkovi jasno.
2022-05-25 20:16:19  zdroj: idnes.cz
Šíření neštovic nás překvapilo, máme vakcínu pro každého, uklidňuje Prymula - iDNES.cz
Odborníky překvapila intenzita šíření opičích neštovic v Evropě. Následující dny podle Romana Prymuly ukážou, jestli jde skutečně o masivní šíření. Zatím roste počet případů skokovým tempem. „Česká republika má velké zásoby vakcíny proti pravým neštovicím, která je velice účinná také proti těm opičím,“ říká epidemiolog v rozhovoru pro iDNES.cz.
2022-05-24 17:32:12  zdroj: idnes.cz
Česko má první případ opičích neštovic. Nemocný si je přivezl z festivalu - iDNES.cz
Česko má potvrzený první případ opičích neštovic. Pacient je v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Hygienici uvedli, že jde o člověka, který se začátkem května zúčastnil hudebního festivalu v Belgii. Státní zdravotní ústav, který nákazu odhalil, zkoumá další dva vzorky. „Není žádný důvod k panice. Nemoc není vysoce infekční, riziko nákazy je malé,“ uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
2022-05-24 06:32:14  zdroj: idnes.cz
Bojovat a vyhrát. Pro Ukrajince není jiná alternativa, řekl Zelenskyj - iDNES.cz
Ukrajinci nemají jinou alternativu, než bojovat a vyhrát, řekl v pravidelném nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nadcházející dny budou podle něj těžké, nejhorší situaci vidí na Donbasu. Prezident také uvedl, že Rusové se snaží zničit co nejvíce lidských životů a infrastruktury. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí prohlásil, že Moskva možná neobnoví vztahy se Západem.
2022-05-22 10:34:08  zdroj: idnes.cz
Opičí neštovice se šíří nečekaně rychle. Podezření prověřovali už i na Bulovce - iDNES.cz
Britští vědci očekávají další případy opičích neštovic, které jsou už hlášeny z Evropy i USA. Počet případů překvapuje i lékaře, kteří nevědí, proč se tento virus, dosud obvyklejší v Africe, nyní šíří na Západ. Americký prezident Joe Biden řekl, že by opičí neštovice měly znepokojovat každého. Podezření prověřovali i v pražské nemocnici na Bulovce.
2022-05-18 11:02:15  zdroj: idnes.cz
Rusko přehodnocuje „škodlivé“ dohody. Na stole má i odchod z WTO a WHO - iDNES.cz
Ruské ministerstvo zahraničí poslalo Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, návrhy na vystoupení Ruska ze Světové obchodní organizace (WTO) a Světové zdravotnické organizace (WHO), napsal v úterý na svém webu list Kommersant s odvoláním na místopředsedu sněmovny.
2022-05-17 10:16:14  zdroj: idnes.cz
Přes milion případů covidu v KLDR. Armáda má distribuovat léky, neví se jaké - iDNES.cz
Severní Korea týden po oznámení covidu na svém území překonala hranici milionu infikovaných. Severokorejské zdravotnické úřady mluví o nákaze „horečkou neznámého původu“. V KLDR jsou testovací kapacity velmi omezené, případů bude tedy pravděpodobně více. Vůdce Kim Čong-un povolal armádu, aby distribuovala léky.
2022-05-10 06:34:12  zdroj: idnes.cz
Hygienici se bojí návratu dětské obrny z ciziny, hledají viry ve vodě - iDNES.cz
Ačkoli přenosná dětská obrna způsobená polioviry byla v Česku dávno vymýcená očkováním, které začalo v roce 1957 a pokračuje dosud, odborníci varují, že se tato infekce může znovu objevit. Hrozí její zavlečení z ciziny, například v souvislosti s válkou na Ukrajině a migrací tamních obyvatel do evropských zemí včetně České republiky.
2022-04-28 14:22:14  zdroj: idnes.cz
Mezi dětmi v Evropě se šíří hepatitida, těžké případy vyžadují transplantaci - iDNES.cz
Evropa se potýká s rostoucím počtem dětí, které onemocněly hepatitidou z neznámých příčin. Několik dětí již vyžadovalo transplantaci jater. Na vině by mohl být adenovir, se kterým děti v posledních dvou letech nepřišly tak často do styku kvůli proticovidovým opatřením.
2022-04-04 09:18:13  zdroj: idnes.cz
Válka otevře cestu drogám z Ruska. Přibude i závislých, varuje Vobořil - iDNES.cz
Závislost je podle Jindřicha Vobořila, národního protidrogového koordinátora, duševní nemocí. A se strachem z války vzrůstá riziko, že bude uživatelů drog přibývat. Komplikovat pomoc a léčbu pro tyto lidi mohou nové distribuční cesty, které si pašeráci v nastalém chaosu rychle vytvoří.
2022-03-16 20:22:05  zdroj: idnes.cz
Dilema Ukrajinců: riskovat rozšíření koronaviru, nebo smrt raketami - iDNES.cz
Ukrajinci nakažení covidem-19 musí čelit volbě, zda se ukrýt do bunkru a riskovat rozšíření viru na ostatní, nebo zůstat v budovách nechráněných před ruským bombardováním. Hrozí, že válečná situace na Ukrajině povede k navýšení počtu případů koronaviru, varuje Světová zdravotnická organizace (WHO).
SPORT
2022-08-14 15:32:15  zdroj: aktualne.cz
Fortuna:Liga živě: Jablonec - Slavia - Aktuálně.cz
Sledujte on-line přenos z utkání třetího kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Slavií Praha.
2022-08-14 15:32:07  zdroj: idnes.cz
Jakobsen ovládl spurt a je nejlepším cyklistou Evropy, Neuman osmnáctý - iDNES.cz
Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen triumfoval na evropském šampionátu v Mnichově, pokračuje tak ve snovém návratu do vrcholné cyklistiky po těžkém zranění před dvěma lety. Pětadvacetiletý závodník zvládl ve 208 kilometrů dlouhém závodě pošetřit dostatek sil, při technickém průjezdu městem nezaváhal a ve spurtu předstihl všechny soupeře. Z Čechů se nejlépe umístil Dominik Neuman na 18. místě.
2022-08-14 14:46:16  zdroj: idnes.cz
ONLINE: West Ham se Součkem i Coufalem v sestavě hraje v Nottinghamu - iDNES.cz
Fotbalisté West Hamu hrají ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Nottinghamu, v sestavě londýnského klubu nechybí ani Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Sledujte od 15:00 podrobný online přenos.
2022-08-14 14:16:13  zdroj: idnes.cz
Mladí slalomáři kupí zlato za zlatem. Tituly z ME doma vyjeli i Satková a Heger - iDNES.cz
Čeští kanoisté Vojtěch Heger a Gabriela Satková se stali mistry Evropy do 23 let. Navázali tak na sobotní zlaté úspěchy parťáků kajakářů Jakuba Krejčího a Antonie Galuškové. Stříbro v neděli na šampionátu v Českých Budějovicích přidala Tereza Kneblová.
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.