News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: the guardian VYPNOUT FILTR

2022-08-14 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Toskánské město terorizují mračna mušek. Turistická sezona je v ohrožení - iDNES.cz
Italské přímořské město Orbetello musí čelit nemilému problému. Úřady tam totiž vyzvaly obyvatele, aby měli okna zavřená a nevyvěšovali ven prádlo. Důvodem je přemnožení mušek, které už několik týdnů trápí místní obyvatele i turisty. Výskytem hmyzu trpí i provozovatelé a majitelé restaurací a barů ve městě. Musejí totiž na zahrádkách zavírat dřív.
2022-08-14 10:22:17  zdroj: idnes.cz
Britové potřebují peníze. Pro majitele zastaváren nastávají zlaté časy - iDNES.cz
Britové hledají způsoby, jak si finančně vypomoct v nepříjemné době. Část z nich míří do zastaváren, kde přinášejí nejrůznější věci. Zastavárny tak zažívají postpandemický boom.
2022-08-13 17:02:13  zdroj: idnes.cz
Ne elitní skupina, ale potrava pro děla. Vagnerovci vystupují ze stínů - iDNES.cz
Ruská žoldnéřská skupina vagnerovci pozvolna vystupuje na světlo, ač dříve se kolem ní vznášel opar tajemství. Státní média zveřejňují stále více zpráv o jejích úspěších a po celém Rusku je nyní možné spatřit billboardy lákající k připojení k ní. Podle analytiků změna reflektuje úlohu skupiny v bojových operacích na Ukrajině a snahu Kremlu skrze ni mobilizovat co nejvíc.
2022-08-13 16:20:20  zdroj: blesk.cz
Sydney: Otazníky nad záhadnou smrtí dvou sester | Blesk.cz
Už tři měsíce si detektivové ze Sydney lámou hlavu nad záhadnou smrtí dvou dívek. Ty byly nalezeny v jednom z bytu tři měsíce poté, co nebyl zaplacený nájem a schránka byla plná nevyzvednuté pošty. Nad jejich smrtí visí stále více otazníků.  Každá navíc ležela v jiné místnosti.
2022-08-12 12:54:12  zdroj: idnes.cz
Chcete svůj příděl potravin? Kupte si státní vlajku, slyší Indové - iDNES.cz
Vůdce indické opozice Ráhul Gándhí obvinil vládu, že před oslavami Dne nezávislosti, které se uskuteční 15. srpna, nutí lidi s nárokem na bezplatné potraviny ve státních přídělových obchodech, aby si výměnou za jídlo koupili vlajky. Informoval o tom list The Guardian. Indie se připravuje na oslavu 75 let nezávislosti.
2022-08-12 09:34:04  zdroj: aktualne.cz
Dělají, za co jsou placeni, ale ani o chlup víc. V práci sílí kultura tiché rezignace - Aktuálně.cz
Celosvětové přibývá lidí, kteří se v kanceláři nepřetrhnou, v zaměstnání nevidí smysl. Pro jev se vžil termín quiet qutting, tedy tichá rezignace.
2022-08-11 18:18:16  zdroj: idnes.cz
Muž znásilnil na toaletě v Paříži turistku z USA. Její partner čekal venku - iDNES.cz
Pařížany šokovalo znásilnění sedmadvacetileté americké turistky, na kterou se útočník vrhl na veřejné toaletě v rušném centru města. Místo napadení, které se nachází u řeky Seiny, místní považují za bezpečnou. Policie pachatele činu zadržela.
2022-08-10 19:50:19  zdroj: idnes.cz
Benátkám hrozí, že vymřou. Město má strach, že se z něj stane skanzen - iDNES.cz
Hlavní benátský ostrov, kdysi srdce mocné námořní republiky, přišel od počátku padesátých let minulého století o více než 120 000 obyvatel. Ty z města kanálů vyhnaly nesčetné problémy spjaté především s masovým cestovním ruchem. Městská rada však situaci tak černě nevidí. Má plán, co s tím. Místní soudí, že nefunguje.
2022-08-10 19:18:12  zdroj: idnes.cz
Benátkám hrozí, že vymřou. Město má strach, že se z něj stane skanzen - iDNES.cz
Hlavní benátský ostrov, kdysi srdce mocné námořní republiky, přišel od počátku padesátých let minulého století o více než 120 000 obyvatel. Ty z města kanálů vyhnaly nesčetné problémy spjaté především s masovým cestovním ruchem. Městská rada však situaci tak černě nevidí. Má plán, co s tím. Místní soudí, že nefunguje.
2022-08-10 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Budu cizince zabíjet dál. Vrah tří Australanů žije v Kábulu v luxusu - iDNES.cz
Terorista známý jako Hekmatulláh, který ještě coby příslušník afghánské armády, zastřelil trojici neozbrojených australských vojáků, žije v luxusním domě v Kábulu. Tálibánská vláda, která je u moci od loňského srpna, usvědčeného vraha oslavuje jako hrdinu a dopřává mu mnoho požitků.
2022-08-10 15:16:12  zdroj: aktualne.cz
Pavoukům se možná zdají sny jako lidem, tvrdí vědci - Aktuálně.cz
Přestože spánek je společným znakem pozorovaným u tvorů napříč živočišnou říši, podle vědců není jasné, zda jsou různé fáze spánku univerzální.
2022-08-09 09:46:18  zdroj: idnes.cz
Obsazeno, řekli na plážích ve Francii „barevným“. Na „bílé“ se pak dostalo - iDNES.cz
Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky arabského nebo černošského původu, ale přijaly bělochy.
2022-08-09 09:34:09  zdroj: aktualne.cz
\"Chytání lelků\" podporuje kreativitu a pomáhá řešit problémy. Lidé se tomu ale brání - Aktuálně.cz
Většina lidí se spíše nechá rozptýlit, než aby se ponořila do vlastních myšlenek nebo jen zírala z okna.
2022-08-09 08:22:05  zdroj: iprima.cz
Rasová diskriminace na plážích? Aktivisté případy natočili skrytou kamerou - CNN Prima NEWS
Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty, aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace.
2022-08-09 05:26:32  zdroj: blesk.cz
Reportáž: Jak jsou bezpečná italská města? | Blesk.cz
Neapol, město výjimečné pizzy, skútrů, vůně aviváže i pach poletujících odpadků. Nad tím vším se tyčí dřímající Vesuv. Až na něm se nachází italští zlodějové a zlodějíčci, vyhlížející naivní turisty. Na opačném konci Itálie se nachází San Severo, Foggia nebo Bari. Co všechna tato města spojuje a čím se naopak liší? Kde si musíte víc pohlídat peněženku? A proč je teď Neapol bezpečnější než mimo sezónu? 
2022-08-08 20:22:12  zdroj: idnes.cz
Absolutní zlo, líčí Olenivku přeživší. Mučení a vraždy patří k denní rutině - iDNES.cz
Křik trpících válečných zajatců, cely narvané k prasknutí, nelidské podmínky, ponižování, týrání hladem i žízní, žádná komunikace s vnějším světem a vraždy na denním pořádku. Tak přeživší popisují nechvalně známou věznici Olenivka v okupované Doněcké oblasti, kde na konci července přišlo v ruském zajetí o život na pět desítek ukrajinských vojáků.
2022-08-08 19:06:18  zdroj: idnes.cz
Nezaplatíme. Mnohé Brity štvou vysoké ceny energií, na protest zruší inkaso - iDNES.cz
Ve Velké Británii se schyluje k lidové rebelii. Až se na podzim znovu zvednou ceny elektřiny a plynu, desítky tisíc lidí plánují, že za energie nezaplatí. S protestní akcí přišla iniciativa Don’t Pay UK. Ta upozorňuje na fakt, že si mnohé domácnosti nebudou umět s rostoucími náklady na bydlení poradit. A doufá, že pohrůžkou občanské neposlušnosti donutí vládu k činům.
2022-08-08 12:46:42  zdroj: idnes.cz
Školačka se musela svléknout do naha. Běžná praxe britské policie, ukázalo se - iDNES.cz
Případ osobní tělesné prohlídky britskou policií, při které se patnáctiletá černošská školačka musela svléknout do naha, vyvolal zájem anglické komisařky pro ochranu dětí Rachel de Souzaové. Ta si vyžádala údaje od policie a zjistila, že strážci zákona za dva roky podrobili takové prohlídce 650 dětí od deseti do 17 let.
2022-08-06 19:32:11  zdroj: idnes.cz
Luxusní letovisko na Maledivách shání knihkupce. Ale nesmí nosit boty - iDNES.cz
Bílý písek, modrá obloha... a moře knih. To vše splňuje snová nabídka na vedení knihkupectví v luxusním letovisku na jinak neobydleném ostrově na Maledivách, píše britský list The Guardian. Jediná podmínka, vyjma zkušeností s knihkupectvím nebo nakladatelstvím, je v nošení obuvi. Ta je na ostrově zakázaná.
2022-08-06 09:04:03  zdroj: iprima.cz
Může podstoupit eutanazii, rozhodl soud. Ochrnutý útočník se tak zřejmě vyhne trestu - CNN Prima NEWS
Ochrnutý muž, který měl ve Španělsku čelit stíhání za to, že postřelil tři kolegy a policistu, se může vyhnout procesu, protože hodlá podstoupit eutanazii.
2022-08-05 16:34:26  zdroj: aktualne.cz
Umění stále vládne patriarchát. Když obraz namaluje žena, prodá se desetkrát levněji - Aktuálně.cz
Nejdražší obraz Leonarda da Vinciho stál 450 milionů dolarů (přes deset miliard korun). Dílo rekordmanky Georgie O'Keeffeové se prodalo za desetinu.
2022-08-05 14:16:17  zdroj: idnes.cz
Chceme vypnout a užívat si. Moskvané raději volí lhostejnost k válce - iDNES.cz
Zatímco na Ukrajině začíná šestý měsíc brutální ruské invaze, řada lidí v Moskvě před boji raději zavírá oči a snaží se žít „normální“ život. Mnozí z nich došli k závěru, že je jednodušší přidat se k hlavnímu proudu podpory či lhostejnosti k válce, neřešit nejistou budoucnost a užívat si života. Někteří však vědí, že to nejtěžší období je možná teprve čeká.
2022-08-04 16:50:05  zdroj: aktualne.cz
Tak už jsme se vzali. Mladí Britové se častěji berou tajně, nezvou rodiče ani přátele - Aktuálně.cz
"Zavolali jsme maminkám asi hodinu po obřadu. Geraldova maminka si myslela, že si dělá legraci," říká Jess Rudwicková.
2022-08-04 13:18:14  zdroj: idnes.cz
Tak příšerný film? Novinku Batgirl diváci neuvidí, ač stála 100 milionů dolarů - iDNES.cz
Filmové studio Warner Bros se rozhodlo, že nepředstaví veřejnosti chystaný film Batgirl, který se měl letos objevit na streamovací službě HBO Max. Příběh ze světa komiksového Batmana s hlavní postavou opačného pohlaví podle zahraničních médií nebude mít premiéru ani na uvedené platformě, ani v kinech. Projekt byl ukončen po investování desítek milionů dolarů a poté, co už bylo dokončeno natáčení.
2022-08-04 11:34:33  zdroj: aktualne.cz
Batgirl je příšerný film. Studio snímek za dvě miliardy radši ani neukáže divákům - Aktuálně.cz
Filmové studio Warner Bros se rozhodlo, že nepředstaví veřejnosti chystaný film Batgirl. Při testovacích projekcích zcela propadl.
2022-08-03 17:16:21  zdroj: aktualne.cz
Africké státy vyzývají k zařazení hrochů na seznam nejohroženějších zvířat - Aktuálně.cz
Hroši by mohli být zařazeni na seznam nejohroženějších zvířat na světě, protože se jejich populace zmenšuje v důsledku klimatické krize a pytláctví.
2022-08-03 10:04:21  zdroj: iprima.cz
Vzácného žraloka marinovala, hlavu uvařila ve vývaru. Vlogerkou se zabývá policie - CNN Prima NEWS
Čínská policie začala vyšetřovat influencerku, která na svém vlogu zveřejnila nahrávku, na níž si peče a konzumuje velkého bílého žraloka.
2022-08-03 09:16:12  zdroj: idnes.cz
Vypadá krutě, ale je křehký. Influencerka si ugrilovala ohroženého žraloka - iDNES.cz
Čínská policie se zabývá případem influencerky známé pod internetovým pseudonymem Tizi. Její videa se specializují na přípravu a konzumaci pokrmů. Vlogerka na své platformě zveřejnila nahrávku, na které je zachycený celý proces se žralokem bílým. Za hodování ohroženého predátora schytala kritiku.
2022-08-02 17:16:25  zdroj: idnes.cz
Želva mezi kolejnicemi zastavila v Anglii dopravu, uprchla ze zverimexu - iDNES.cz
Kuriózní situaci řešili v pondělí v Anglii na železniční trati mezi Cambridgí a Norwichem. Dopravu tam zastavila obří želva, která utekla ze zverimexu. Provoz byl zastaven na víc než hodinu.
2022-08-02 11:50:19  zdroj: iprima.cz
Od liberála k zavilému nepříteli Západu. Bývalý prezident Ruska Medveděv nenaplnil naděje - CNN Prima NEWS
Dmitrij Medveděv v posledních letech prošel velkou politickou proměnou. Byl liberálem, teď je stoupencem genocidní rétoriky.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.