News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: válečný zločin VYPNOUT FILTR

2022-08-14 06:48:15  zdroj: iprima.cz
CNN: Masakr zajatců v Olenivce? Důkazy vyvracejí tvrzení Rusů, raketa z HIMARS to nebyla - CNN Prima NEWS
Podle Moskvy zasáhla Ukrajina vlastní vězněné vojáky v Olenivce raketou HIMARS. Důkazy ale nasvědčují, že se jedná o lživou propagandu Kremlu
2022-08-12 15:35:12  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
HIMARS by nadělal větší škody. Analýza zpochybňuje ruskou verzi o Olenivce — ČT24 — Česká televize
Analýza videozáznamů a fotografií z Olenivky, satelitních snímků a práce forenzních a zbrojních expertů ukázala, že ruská verze úmrtí 53 ukrajinských válečných zajatců je s velkou pravděpodobností smyšlená. Je téměř vyloučeno, že by poškození budovy, kde byli vězni drženi, způsobila raketa ze systému HIMARS, konstatovala CNN.
2022-08-09 06:04:22  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté k válečným zločinům na Ukrajině vyslechli desítky svědků, pomoci má i nový formulář — ČT24 — Česká televize
Česko pokračuje ve vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) podle vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové vyslechla desítky svědků. Policie také zpřístupnila speciální on-line dotazník pro svědky i oběti válečných zločinů. Formulář je k dispozici ve čtyřech jazycích.
2022-08-08 13:32:14  zdroj: idnes.cz
Policisté shání informace o zločinech na Ukrajině, zveřejnili dotazník - iDNES.cz
Národní centrála proti organizovanému zločinu v pondělí zveřejnila online dotazník k válečným zločinům na Ukrajině. Již dříve česká policie rozesílala elektronický dotazník, který měl mezi uprchlíky z Ukrajiny pomoci identifikovat svědky válečných zločinů.
2022-08-08 08:36:03  zdroj: iprima.cz
Biden je válečný zločinec a rozdmýchává konflikt na Ukrajině, hájil Rusko člen Pink Floyd - CNN Prima NEWS
Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru pro stanici CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec.
2022-08-08 08:06:19  zdroj: idnes.cz
Zločinec Biden přilévá na Ukrajině olej do ohně, tvrdí Roger Waters. Hájí Rusy - iDNES.cz
Bývalý člen rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN hájil své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru Ukrajinu napadlo, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.
2022-08-06 20:48:59  zdroj: iprima.cz
Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu - CNN Prima NEWS
Investigativním webům se zřejmě podařilo vypátrat identitu muže, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.
2022-07-30 15:18:42  zdroj: iprima.cz
Kastrace ukrajinského vojáka? Netryská krev a málo křičel, pochybuje o videu ruský novinář - CNN Prima NEWS
Kyjev se zabývá videem, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se Rusové pokoušeli vykastrovat ukrajinského vojáka.
2022-07-29 17:04:32  zdroj: blesk.cz
Nechutné praktiky okupantů: Zajatého vojáka kastrovali zaživa, mučení zachytila kamera | Blesk.cz
Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec dnes oznámil, že upozornil generální prokuraturu na video zachycující mučení zajatého ukrajinského vojáka ruskými vojáky. Chystá se kvůli válečnému zločinu také obrátit na OSN, Evropský výbor proti mučení při Radě Evropy a Mezinárodní výbor Červeného kříže, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda.
2022-07-29 14:04:14  zdroj: iprima.cz
Děsivé video pokusu o kastraci ukrajinského zajatce. Všechny viníky dostaneme, zní z Kyjeva - CNN Prima NEWS
Na sociálních sítích se šíří děsivé video. Je z něj patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.
2022-07-26 12:36:03  zdroj: denik.cz
Důkaz ruských zločinů? Aplikace shromažďuje videa zvěrstev války na Ukrajině - Deník.cz
Mobilní aplikace, která by mohla pomoci stíhat a usvědčit ruského prezidenta Vladimira Putina. Tak mluví o eyeWitness to Atrocities, v češtině Očitý…
2022-07-18 14:18:08  zdroj: aktualne.cz
JUDr. Jiří Vyvadil si není vědom, že lhal o ruském vraždění v Buči? Hanebná blbost - Aktuálně.cz
Stát se jeví jako naprosto bezzubý a bezbranný, jako ubohý slaboch, který jen přihlíží, zákony má hlavně na papíře.
2022-07-12 16:50:41  zdroj: blesk.cz
Takhle bude EU vyšetřovat válečné zločiny Rusů: Putin skončí ve vězení, je přesvědčen ministr | Blesk.cz
Ukrajinský ministr spravedlnosti Denys Maliuska je přesvědčený, že ruští strůjci vojenské invaze na Ukrajinu včetně prezidenta Vladimira Putina a ministra zahraničí Sergeje Lavrova skončí ve vězení. Otázkou není zda, ale kdy, řekl novinářům po příjezdu na dnešní jednání se svými protějšky z Evropské unie. Dnes pokračovalo neformální pražské zasedání, kde vystoupil právě i Maliuka. Ministři EU pro spravedlnost a vnitřní věci se zabývali především vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. Eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders apeloval na členské státy EU, aby otevřely svá vyšetřování a aby využily důkazy shromážděné Eurojustem. A řekl, že EU k vyšetřování využije stávající soudy. Vytvořit speciální tribunál nepůjde bez dalších velmocí.
2022-07-12 15:18:24  zdroj: blesk.cz
ŽIVĚ: Putin skončí ve vězení! Ukrajinský ministr, Blažek a další o zločinech Rusů | Blesk.cz
Ukrajinský ministr spravedlnosti Denys Maliuska je přesvědčený, že ruští strůjci vojenské invaze na Ukrajinu včetně prezidenta Vladimira Putina a ministra zahraničí Sergeje Lavrova skončí ve vězení. Otázkou není zda, ale kdy, řekl novinářům po příjezdu na dnešní jednání se svými protějšky z Evropské unie. Dnes pokračovalo neformální pražské zasedání, kde vystoupil právě i Maliuka. Ministři EU pro spravedlnost a vnitřní věci se zabývali především vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. Sledujte závěrečnou tiskovou konferenci po zasedání, přineseme ji od 15:00 na Blesk Zprávách živě.
2022-07-12 13:02:11  zdroj: idnes.cz
Putin a Lavrov skončí za válku ve vězení, je přesvědčen ukrajinský ministr - iDNES.cz
Ukrajinský ministr spravedlnosti Denys Maliuska je přesvědčený, že ruský prezident Vladimir Putin a ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov skončí ve vězení. Uvedl to v úterý před jednáním s ministry EU v Praze. Otázkou není zda, ale kdy, řekl Maliuska novinářům po příjezdu na jednání se svými protějšky z Evropské unie.
2022-07-12 10:02:13  zdroj: idnes.cz
Ministři EU řeší, jak vyšetřovat a dokazovat válečné zločiny na Ukrajině - iDNES.cz
Ministři EU pro spravedlnost a vnitřní věci se v úterý zabývají především vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. Tématem bude zejména uchovávání důkazů, řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Portál iDNES.cz vysílá přímý přenos brífinku po jednání, začátek je plánovaný na 15:00.
2022-07-08 05:04:06  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Přibývá důkazů, že Rusové používají zakázané kazetové bomby — ČT24 — Česká televize
Kazetové bomby jsou jako smrtící déšť a důkazů o jejich nasazení ve válce na Ukrajině přibývá. Tento druh munice, který řada zemí zakazuje, přitom stojí za stovkami, možná tisícovkami obětí.
2022-07-07 16:34:25  zdroj: denik.cz
Ukrajina vyšetřuje více než 21 tisíc válečných zločinů. Moskva obvinění popírá - Deník.cz
Na Ukrajině od začátku války spáchaly ruské síly už více než jednadvacet tisíc válečných zločinů, uvedla to ukrajinská prokurátorka pro server BBC. Moskva…
2022-06-30 07:34:18  zdroj: denik.cz
Amnesty International: Bombardování divadla v Mariupolu je válečný zločin Ruska - Deník.cz
Bombardování divadla v ukrajinském Mariupolu z 16. března letošního roku bylo jednoznačně "ruským válečným zločinem". Ve čtvrteční zprávě to uvádí…
2022-06-30 06:54:08  zdroj: iprima.cz
Bombardování divadla v Mariupolu je ruským válečným zločinem, uvádí ve zprávě AI - CNN Prima NEWS
Bombardování divadla v ukrajinském Mariupolu z 16. března letošního roku bylo jednoznačně ruským válečným zločinem, ve zprávě to uvádí organizace Amnesty International (AI), která poslední tři měsíce shromažďovala výpovědi svědků, názory odborníků a další důkazy.
2022-06-28 15:38:28  zdroj: blesk.cz
Oplakávání mrtvých z obchoďáku v Kremenčuku: Tohle jsou oběti Rusů?! | Blesk.cz
Hasiči a vojáci prohledávají trosky obchodního centra v ukrajinském Kremenčuku, kde se po pondělním ruském raketovém útoku podle ukrajinských úřadů stále pohřešuje 36 lidí. V hotelu naproti obchodnímu centru se shromáždili příbuzní pohřešovaných a ohořelé trosky prohlédli vyšetřovatelé možných válečných zločinů. Středoukrajinské město Kremenčuk vyhlásilo den po útoku, který nepřežily dvě desítky lidí, den smutku, napsala dnes agentura Reuters. Na internetu se objevují i fotky těch, kteří jejich blízcí po útoku Rusů na obchoďák pohřešují.
2022-06-27 15:34:16  zdroj: idnes.cz
Hranice nepřekreslíte silou. Země G7 odsoudily ruskou agresi na Ukrajině - iDNES.cz
Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. Zavázala se jí nadále poskytovat zbraně i další vybavení. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
2022-06-18 21:32:29  zdroj: blesk.cz
Ruský špion chtěl ovlivnit vyšetřování zločinů na Ukrajině. Choutky GRU utnuli v Nizozemsku | Blesk.cz
Nizozemská rozvědka AIVD v dubnu zadržela ruského špiona, který se pokusil pod falešnou identitou dostat do budovy Mezinárodního trestního tribunálu (ICC) v Haagu. Mělo se jednat o několikaletý plán ruské tajné služby GRU. Muž se vydával za 33letého brazilského stážistu Viktora Mullera Ferreiru a v úmyslu měl údajně negativně ovlivnit vyšetřování válečných zločinů spáchaných na Ukrajině, jímž se tribunál momentálně zabývá.
2022-06-17 17:16:11  zdroj: idnes.cz
Ruský agent se pokusil infiltrovat do Haagu. Falešnou identitu budoval léta - iDNES.cz
Nizozemské tajné služby odhalily ruského agenta, který se snažil proniknout do kuloárů Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu. Tam už od března prošetřují důkazy o ruských válečných zločinech. A pokud by se muži infiltrace podařila, měl by k nim volný přístup. Rus Sergej Vladimirovič Čerkasov si krycí identitu brazilského studenta budoval víc než dekádu.
2022-06-14 14:20:19  zdroj: denik.cz
Vraky a mrtvá těla. Ukrajinská dálnice M06 je němým svědkem válečných hrůz - Deník.cz
Byla to nejjednodušší příjezdová cesta do Kyjeva. Část z ní je dnes v troskách. Hlavní most dálnice M06 vyhodily ukrajinské síly do povětří v prvních…
2022-06-13 10:16:10  zdroj: aktualne.cz
Hromadné popravy a násilí. Ukrajincům vzali veškerá práva, líčí válku členka Rady OSN - Aktuálně.cz
"V oblastech intenzivních bojů se porušovala i ta nejzákladnější lidská práva, zejména právo na život, bezpečnost a zdraví," říká.
2022-06-06 14:32:11  zdroj: aktualne.cz
Rusko vymírá, i proto unáší a krade ukrajinské děti - Aktuálně.cz
Jak si s tou obludností poradit? Co Západ, my, uděláme, abychom ty zločiny alespoň doložili, když už je nedokážeme zastavit?
2022-06-04 14:48:29  zdroj: blesk.cz
Válečné zločiny Rusů na Ukrajině: Nejčastěji využívají civilisty jako lidský štít | Blesk.cz
S vyšetřováním potenciálních válečných zločinů ruských invazních jednotek na Ukrajině pomáhají dobrovolníci z občanské společnosti. „Jeden ze systematických (potenciálních válečných zločinů), které vidíme na různých místech, je využívání civilních objektů jako živých štítů. Evidujeme rovněž řadu únosů, braní rukojmích a zabíjení lidí, kteří se nemohli bránit - například ve městě Buča měla řada zabitých lidí svázané ruce,“ řekla ČTK Oleksandra Romancovová, výkonná ředitelka ukrajinské nevládní organizace Centrum pro občanské svobody.
2022-05-31 21:50:21  zdroj: blesk.cz
Vláda chce poslat k tribunálu exšéfa žalobců. Zeman by mohl řešit i válečné zločiny Rusů na Ukrajině | Blesk.cz
Ministerstvo zahraničí vládě navrhne, aby se o pozici soudce Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu za Českou republiku ucházel bývalý nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy, podle něhož Zemana vybrala komise ze dvou kandidátů. O funkci se ve výběrovém řízení ucházela ještě současná předsedkyně zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková. Ministerstvo zahraničí jméno vybraného kandidáta zatím nepotvrdilo. ICC stíhá například válečné zločiny či genocidy, nyní se zabývá i ruskou agresí na Ukrajině.
2022-05-31 17:04:10  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Případ Adolf Eichmann a dnešní smysl stíhání válečných zločinců - iDNES.cz
Uběhlo šedesát let od popravy Adolfa Eichmanna, architekta tzv. konečného řešení židovské otázky. Z dnešního pohledu ono výročí otevírá problém, jak smysluplné je další stíhání válečných zločinců i jak reálné bude potrestat zločiny putinovského Ruska, píše ve svém komentáři pro MF DNES publicista Tomáš Procházka.
SPORT
2022-08-14 13:32:11  zdroj: idnes.cz
Veslaři Vraštil se Šimánkem berou na ME páté místo, další Češi jeli finále B - iDNES.cz
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah páté místo na mistrovství Evropy ve veslování v Mnichově a postarali se tak o nejlepší výsledek české výpravy. Jediní čeští účastníci v medailových bojích si oproti loňskému šampionátu o jednu pozici pohoršili. Z vítězství se radovali favorizovaní Irové Finlan McCarthy a Paul O’Donovan.
2022-08-14 13:16:17  zdroj: aktualne.cz
Horor, pískot. Leverkusen začal sezonu nejhůř v historii, Schick zahodil vyrovnání - Aktuálně.cz
Před sezonou měl být Leverkusen jedním z černých koní fotbalové bundesligy, start sezony tomu ovšem vůbec neodpovídá.
2022-08-14 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Komise rozhodčích se postavila za Klímu. Hradecká penalta se správně nepískala - iDNES.cz
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR sudí fotbalisty Hradce Králové v sobotním utkání třetího ligového kola s Plzní nepoškodili. Komise je přesvědčena, že hlavní Tomáš Klíma správně nenařídil v prvním poločase penaltu po souboji domácího Matěje Ryneše s Janem Sýkorou, neboť záložník „Votroků“ nejprve fauloval hostujícího středopolaře.
2022-08-14 13:02:10  zdroj: aktualne.cz
Sudí Klíma nechyboval. Podle komise rozhodčích penaltu proti Plzni nenařídil správně - Aktuálně.cz
Podle komise rozhodčích sudí Klíma fotbalisty Hradce Králové nepoškodil a správně nenařídil po souboji domácího Ryneše se Sýkorou z Plzně penaltu.
2022-08-14 12:50:19  zdroj: blesk.cz
Češi vyměnili gólovou písničku: Ať žije Gott! | Blesk sport
Maxim Turbulenc dostali pořádnou dělovku! Místo na jejich song Ať žijí duchové, čeští hokejoví junioři na MS po vstřeleném gólu skotačí na hit Karla Gotta (†80).
2022-08-14 12:48:30  zdroj: blesk.cz
Inspirace k jízdě Edmontonu do semifinále, pak krutá realita. Malý Ben (†6) podlehl rakovině | Blesk sport
Ten příběh zasáhl celý hokejový svět. Malý Ben Stelter (†6), který bojoval s rakovinou mozku, se na konci minulé sezony stal „štístkem“ pro hokejisty Edmontonu Oilers. Doprovázel je na zápasy, a stal se pro ně inspirací v play-off, kam dokráčeli až do finále Západní konference. Nyní přišla z Kanady ta nejhorší zpráva. Malý Ben prohrál svůj boj s rakovinou.
TECHNIKA
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
2022-08-13 10:20:09  zdroj: idnes.cz
Změnily se technologie, ale bohužel i přístup lidí, říká velitel strážníků - iDNES.cz
V květnu roku 1992 se v ulicích Karlových Varů poprvé objevily uniformy regulérní městské policie. Ta navazovala na takzvanou pořádkovou službu města. Za tři desítky let existence se v řadách strážníků vystřídaly téměř tři stovky lidí. V kolonce velitel se pak za stejnou dobu objevila tři jména: Stanislav Hubka, Miroslav Pubrdle a Marcel Vlasák. Ten karlovarskou městskou policii vede už 22 let.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
2022-08-13 11:48:33  zdroj: iprima.cz
Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog? - CNN Prima NEWS
Koronavirus mnozí návštěvníci festivalů dali do pomyslné škatulky „neotvírat“ a užili si odkládané akce. Domů si však někteří vraceli s nečekaným suvenýrem.
UKRAJINA
2022-08-14 12:48:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům hraje u finských vodopádů ukrajinská hymna. Všichni Putina nepodporujeme, hájí se turista — ČT24 — Česká televize
Dav lidí se shromažďuje ve východofinském městě Imatra, aby mohl z mostu sledovat velkolepou podívanou, stejnojmenný vodopád. Ve stejný čas každý den tam pouští pro potěchu turistů vodu starým korytem řeky s kaskádami. Pohled na divokou vodu je doprovázen hudbou finského skladatele Jeana Sibelia. Atrakci si oblíbili zejména ruští turisté, místo v roce 1772 navštívila i panovnice Kateřina Veliká. Od konce července ale návštěva Rusům poněkud zhořkla. Imatra totiž na začátku každé exhibice pouští ukrajinskou hymnu, na protest proti invazi na Ukrajinu, píše agentura AFP.
2022-08-14 12:20:11  zdroj: idnes.cz
Válka vede k vzestupu střední Evropy a respektu Bruselu, tvrdí média - iDNES.cz
Válka na Ukrajině má nečekané dopady. Do popředí EU se derou východoevropské státy, které doposud byly spíše na pokraji. Z centrální východní Evropy se ve světle snižujícího se respektu Německa a Francie objevují noví lídři, kteří vytváří „nový evropský řád“, píší zahraniční média.
2022-08-14 12:04:45  zdroj: iprima.cz
Záběry masivního požáru vojenského objektu u Moskvy. Ukrajinská sabotáž, tvrdí Rusové - CNN Prima NEWS
V noci na pátek zachvátil ruskou vojenskou základnu nedaleko Moskvy rozsáhlý požár, při kterém muselo být evakuováno více než 50 příslušníků armády.
2022-08-14 10:24:24  zdroj: idnes.cz
Kdo ostřeluje elektrárny, bude našim zvláštním cílem, varoval Zelenskyj - iDNES.cz
Prioritou ruské armády za poslední týden bylo patrně přeorientovat jednotky na posílení pozic na jižní Ukrajině. Ve své pravidelné zprávě to v neděli uvedlo britské ministerstvo obrany. Boje na Donbasu nicméně pokračují, stejně jako u okupované Záporožské jaderné elektrárny. Podle Zelenského se Ukrajina zaměří na ruské vojáky, kteří elektrárnu ostřelují.
2022-08-14 09:50:09  zdroj: iprima.cz
Místo domů trosky: Rusové použili termobarickou zbraň. Snižujeme počet Ukrajinců, chlubí se - CNN Prima NEWS
Ruská armáda útočila na obytné bloky v obci Pisky, předměstí Doněcku, salvou termobarických bomb. Prokazují to nově zveřejněné záznamy.
2022-08-14 09:34:20  zdroj: idnes.cz
Sto tisíc vojáků z KLDR na pomoc Putinovi? Kimovi dobrovolníci jsou spíš sci-fi - iDNES.cz
Narůstající ruské ztráty na Ukrajině a situace na mnoha frontových liniích vyvolávají všelijaké spekulace o tom, co Vladimir Putin chystá, či nechystá. Tou zatím poslední je na sociálních sítích hojně diskutovaná zpráva, že na pomoc ochabujícím ruským jednotkám má přispěchat Severní Korea. Prý celá stovka tisíc tamních „dobrovolníků“, příslušníků čtvrté nejpočetnější armády na světě.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.