News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: vodka VYPNOUT FILTR

2022-08-06 20:34:27  zdroj: blesk.cz
Irina Gaidamachuk: Ruska zavraždila kvůli alkoholu sedmnáct žen | Blesk.cz
Přezdívá se jí „satan v sukni“. Ruska Irina Gajdamačuková své oběti zabíjela kladivem nebo sekyrou, načež je okrádala o peníze a šla si do nejbližšího krámu koupit vodku. Odsouzená byla za sedmnáct vražd na dvacet let a podle všeho se jedná o jednu z nejnebezpečnějších žen, které kdy chodily po světě. Ve věznici oslaví již jedenapadesátileté narozeniny. Již od mala její život formoval právě tvrdý alkohol.
2022-08-04 23:04:24  zdroj: blesk.cz
Večírek, který skončil znásilněním. Obžalovaný Tádžik vyfasoval u soudu dvouletou podmínku | Blesk.cz
Skupina cizinců si minulý rok na Stodůlkách uspořádala bujarý večírek, jehož následky musel řešit až městský soud na Praze 2. Po pijatice, v rámci které vypila skupinka čtyř lidí tři lahve vodky, obžalovaný Tádžik Erkin T. (34) nutil k pohlavnímu styku kamarádku své přítelkyně Angelu U., za což mu státní zástupkyně navrhovala trest odnětí svobody na dobu šesti let, od soudu nakonec vyfasoval pouze dvouletou podmínku.
2022-08-04 07:34:29  zdroj: iprima.cz
Rusko láká cizince na vodku, přitom má jen prázdné regály. Parodie bizarního videa baví svět - CNN Prima NEWS
Neváhejte a přestěhujte se do Ruska, hlásá prokremelská propaganda ve videu. Spot popisuje Ruskou federaci jako ráj na zemi.
2022-06-26 16:38:26  zdroj: blesk.cz
Vladimir Putin: Měl na Ukrajinu poslat i otylého generála Pavla | Blesk.cz
Už nejméně deset ruských generálů padlo podle ukrajinských médií během současné invaze Ukrajiny. Další vrcholné představitele armády měl podle britských tajných služeb ruský prezident Vladimir Putin odvolat sám. Pomalu, ale jistě se řítí do personální krize. A tak začíná sahat i po lidech, kteří minimálně na první pohled jako agilní velitelé nepůsobí. Podle serveru The Daily Star poslal na Ukrajinu například vysloužilého generála Pavla, který je na prahu důchodu, váží 127 kilogramů a utápí se ve vodce.
2022-06-10 12:02:23  zdroj: aktualne.cz
Od vodky ke kodexu a slávě, píší v Americe. Svéráz Procházka narušuje svět bojovníků - Aktuálně.cz
Velká chvíle Jiřího Procházky. Český fighter vyzve v Singapuru v titulovém klání nejprestižnější organizace UFC slavného Brazilce Glovera Teixeiru.
2022-06-10 10:04:03  zdroj: aktualne.cz
Od vodky ke kodexu a slávě, píší v Americe. Svéráz Procházka narušuje svět bojovníků - Aktuálně.cz
Velká chvíle Jiřího Procházky. Český fighter vyzve v Singapuru v titulovém klání nejprestižnější organizace UFC slavného Brazilce Glovera Teixeiru.
2022-04-05 20:22:14  zdroj: idnes.cz
Ruští vojáci prodávají věci ukradené na Ukrajině, pijí a smrdí, líčí svědkové - iDNES.cz
Ruští vojáci, kteří se přesouvají či vracejí přes jižní Bělorusko, se snaží místním obyvatelům prodávat věci ukradené na Ukrajině. Praktiku popsalo již několik svědků, podle nichž Rusové nabízejí vše. Od domácích spotřebičů až po kosmetiku, nábytek či oblečení... Ukrajinská strana okrádání civilistů označila za amorální. „To není armáda, ale ostuda,“ uvedla na adresu Rusů.
2022-04-02 08:48:08  zdroj: idnes.cz
Jak vejce přišlo o jméno. Názvy potravin spjatých s Ruskem mizí - iDNES.cz
Ruská invaze mění celý svět a tradiční pokrmy či výrobky odkazující na velmoc se přejmenovávají. Výrobci i prodejci se bojí totiž bojkotu zákazníků. Jména se ovšem mění i u produktů, které s Ruskem nesouvisejí.
2022-03-28 17:02:33  zdroj: seznamzpravy.cz
Ruský deník: Rusko se za pouhý měsíc ponořilo do totalitní propasti - Seznam Zprávy
Stačil jeden pouhý měsíc a ruská hrdost dostala solidní ránu na solar. Dříve byl Uzbekistán dodavatel levné pracovní síly do Ruska, teď poskytuje od globálního světa izolovaným Rusům bankovní služby.
2022-03-24 19:54:17  zdroj: blesk.cz
Jitka R. (41) způsobila smrt policisty (†31): U soudu může dostat vyšší trest | Blesk.cz
Případ šílené nehody způsobené opilou řidičkou Jitkou R. (41), která stála předloni život mladého policistu Pavla K. (†31), začal znovu řešit Městský soud v Praze. Kauza sem doputovala poté, co Vrchní soud rozhodl, že se mohlo jednat o obecné ohrožení a za to obviněné ženě hrozí mnohem vyšší trestní sazba než dříve. Do vězení teď může jít až na 15 let. U soudu zazněl také nový detail a to účet za alkohol, který měla s několika dalšími lidmi před jízdou zkonzumovat. Je na něm kromě jiného 21 vodek. 
2022-03-12 09:02:25  zdroj: iprima.cz
Stoličnaja: Světoznámá značka vodky se přejmenuje, hrozil bojkot - CNN Prima NEWS
Světoznámá značka vodky Stoličnaja (Stolichnaya) se kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu přejmenuje a bude se prodávat pod novým názvem Stoli.
2022-03-11 21:16:18  zdroj: blesk.cz
Biden zakázal dovoz ruského alkoholu do USA. Harrisová připravuje Američany na drahý benzin | Blesk.cz
Skupina hospodářsky vyspělých zemí G7 zruší Rusku doložku nejvyšších výhod. Oznámil to v pátek podle agentury Reuters americký prezident Joe Biden. Dodal, že Spojené státy zakážou dovoz ruského alkoholu, mořských plodů a diamantů. Opatření jsou reakcí na ruský útok na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin navíc podle americké viceprezidentky Kamaly Harrisové nejeví ochotu k diplomatickému řešení války na Ukrajině.
2022-03-11 18:34:10  zdroj: iprima.cz
Biden oznámil další sankce. Konec ruské vodky i mořských plodů - CNN Prima NEWS
Skupina hospodářsky vyspělých zemí G7 zruší Rusku doložku nejvyšších výhod. Oznámil to v pátek podle agentury Reuters americký prezident Joe Biden. Dodal, že Spojené státy zakážou dovoz ruského alkoholu, mořských plodů a diamantů.
2022-03-07 15:06:05  zdroj: seznamzpravy.cz
Glosa: Bylo a už není. Kam mizí (ne)ruské zboží a kdo tím ztrácí? - Seznam Zprávy
Bojkot ruského zboží může ničit i živobytí těch, kteří se do Česka přistěhovali proto, že odsuzují Putina. V takovém případě ale ztrácí morální apel.
2022-03-04 07:32:25  zdroj: seznamzpravy.cz
Ruské zboží, jdi domů! Ruský kaviár a vodku na pultech brzy nenajdete - Seznam Zprávy
Zboží vyrobené v Rusku mizí z pultů hlavních prodejců. Firmy i zákazníci se tím snaží vyjádřit svůj nesouhlas s invazí Ruska na Ukrajinu. Co je ruské, však nelze v regálech tak jednoduše rozlišit.
2022-02-26 12:20:04  zdroj: iprima.cz
Kanada a USA: V zemi vylévají ruský alkohol a brojí proti invazi - CNN Prima NEWS
Kanadské a americké bary a obchody přestávají nabízet ruský alkohol. Někteří prodejci ho dokonce vylévají. Důvodem je ruská invaze na Ukrajinu.
2022-02-21 13:04:09  zdroj: idnes.cz
Ruští vojáci v Bělorusku pijí vodku a rozprodávají naftu. Odchod se odkládá - iDNES.cz
Ve stanech v lese popíjejí vodku, na prodej nabízejí přidělenou naftu a s opatrností si hlavu nelámou. Tak se podle jednoho z obyvatel běloruského města Chojniki chovají ruští vojáci, kteří tam přijeli na společné rusko-běloruské cvičení. To mělo skončit v neděli, podle Minsku však odchod ruské armády závisí „na stažení sil NATO ze zemí u Běloruska a Ruska“.
2022-02-11 12:02:34  zdroj: blesk.cz
Českolipsko: Namol opilého řidiče zastavil až odvážný muž | Blesk.cz
Velké tragédii možná zabránil na Českolipsku odvážný pan Schovanec. Všiml si podivně kličkujícího řidiče. Když šofér narazil do lampy, ihned se za ním vydal.
2022-02-04 20:24:04  zdroj: idnes.cz
Dej si vodku, koukej na olympiádu a uklidni se, vzkázal Putinovi kongresman - iDNES.cz
Nediplomaticky upřímný vzkaz poslal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi americký kongresman Steve Cohen. Zástupce demokratů se vyjádřil k současnému napětí na ukrajinských hranicích, kam se přesunulo až sto tisíc ruských vojáků. Vládce Kremlu by si podle Cohena měl „dát vodku a bliny, užívat si olympijské hry a uklidnit se“.
2022-01-03 10:36:08  zdroj: blesk.cz
Horoměřice: Policejní pes Xir vypátral schovaného zloděje | Blesk.cz
Zloděj se čtyři dny před Štědrým dnem vloupal do prodejny v Horoměřicích. Když na místo dorazila policie, schoval se mezi regály. Zřejmě nečekal, že se na místo vydá i policistka Jitka se svým psem Xirem, ten muže během chviličky vypátral. 
2021-12-24 16:04:03  zdroj: idnes.cz
Kalifornskému vinaři požáry ničí hrozny. Pálí z nich unikátní vodku - iDNES.cz
Rozsáhlé požáry, s nimiž se v posledních letech potýká americký stát Kalifornie, negativně ovlivňují rovněž tamní produkci vína. Vzduch plný kouře a popela totiž propůjčuje hroznům nepříjemnou kouřovitou pachuť, která se podepíše i na výsledném nápoji. Vinař Nicolas Quillé proto přišel s nápadem, že z nepříliš dobře chutnajícího vína vyrobí zajímavou vodku.
2021-12-14 20:18:02  zdroj: aktualne.cz
Požáry v Kalifornii zničily vinaři hrozny. Místo vína teď dělá kouřovou vodku - Aktuálně.cz
Vzduch plný kouře z požárů v Kalifornii dává vínu nepříjemnou kouřovitou pachuť. Vinař Nicolas Quille proto přišel s řešením: pálí z hroznů vodku.
2021-12-14 10:20:01  zdroj: idnes.cz
Soud zrušil rozhodnutí RRTV o pokutě za reklamu na vodku - iDNES.cz
Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která loni v říjnu uložila likérce Palírna U Zeleného stromu pokutu za reklamu na Hanáckou vodku z roku 2019. Soud rozhodl, že palírna přestupek nespáchala a případ vrátil RRTV k dalšími řízení.
2021-12-13 07:16:06  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
V Rusku během pandemie stoupá závislost na alkoholu, klesá ale spotřeba toho tvrdého — ČT24 — Česká televize
Během vleklé pandemie koronaviru se v Rusku zvýšila spotřeba alkoholu. Covid tak v zemi přerušil pozitivní dlouhodobý trend snižování závislosti. Rusové v posledních letech ve větší míře pijí spíš pivo a víno, klesá spotřeba vodky a dalšího tvrdého alkoholu.
2021-11-16 20:02:02  zdroj: blesk.cz
Vladimir Jadne: Zabil 3 lidi, snědl je za syrova a zapíjel vodkou | Blesk.cz
Rusko, kanibal: Vladimir Jadne (32) si jde sednout na doživotí za vraždu tři lidí, které zabil a pojídal jejich syrové maso. Své oběti na místě zapíjel vodkou.
2021-10-12 18:16:02  zdroj: aktualne.cz
Pouštní vítr sfoukl Plíškovou. Češka se po šokující porážce dožadovala vodky - Aktuálně.cz
Nasazená jednička skončila v Indian Wells po tragickém výkonu na servisu.
2021-10-12 16:02:02  zdroj: blesk.cz
Plíšková po šokující prohře: Ať vodka teče proudem! | Blesk sport
O největší senzaci se na tzv. pátém grandslamu sezony v Indian Wells postarala česká hvězda Karolína Plíšková (29). Coby nasazená jednička vyhořela 3:6, 5:7 s hráčkou z druhé světové stovky Beatriz Haddad Maiovou. Prohra to byla zdrcující natolik, že pak lounská rodačka prahla po kapce alkoholu.
2021-10-12 15:32:01  zdroj: aktualne.cz
Pouštní vítr sfoukl Plíškovou. Češka se po šokující porážce dožadovala vodky - Aktuálně.cz
Nasazená jednička skončila v Indian Wells po tragickém výkonu na servisu.
SPORT
2022-08-15 01:36:31  zdroj: blesk.cz
Adam Ondra je zlatý na ME, ovládl lezení na obtížnost | iSport.cz
Král lezců je znovu na trůně! Adam Ondra se na mistrovství Evropy v Mnichově navnadil sobotním bronzem z boulderingu a v nedělním kouzelném podvečeru na historickém Königsplatzu přivedl několik tisíc vřískajících fanoušků do vytržení. V lezení na obtížnost vylezl nejvýš a vybojoval svůj druhý evropský titul. Koncem prvního týdne má česká výprava na multisportovním ME už tři medaile. A Ondra nekončí, čeká ho ještě čtvrteční závod v olympijské dvoukombinaci.
2022-08-15 01:32:33  zdroj: blesk.cz
MS hokej U20 | ONLINE: Česko - Lotyšsko 2:3. Outsider po trefě Svozila znovu vede | iSport.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou. Při závěrečném duelu ve skupině se do sestavy vrací brankář Jan Bednář či bek Stanislav Svozil. Zápas sledujte od 0:00 ONLINE na webu iSport.cz!
2022-08-15 00:20:14  zdroj: idnes.cz
Real odstartoval sezonu vítězně, na hřišti Almeríi však dlouho prohrával - iDNES.cz
Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize výhrou 2:1 v Almeríi. Úřadující vítězové domácí soutěže i Ligy mistrů na hřišti nováčka od 6. minuty prohrávali, ale skóre v druhém poločase otočili díky brankám Lucase Vázqueze a Davida Alaby.
2022-08-15 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Bez Hancka si tým představit nechci, řekl Priske. Jak bere Jankta či Höjera? - iDNES.cz
Třetí domácí zápas, teprve první vítězství. „Moc jsem si ho užil,“ pochvaloval si trenér sparťanských fotbalistů Brian Priske po nedělním ligovém utkání s Olomoucí (2:0). „Dá se říct, že si Spartu i to, jak hrajeme, užívám víc a víc.“
2022-08-15 00:16:12  zdroj: idnes.cz
ONLINE: Česko - Lotyšsko 0:0. Dvacítka hraje poslední zápas ve skupině - iDNES.cz
Česká juniorská reprezentace nastoupila k závěrečnému utkání ve skupině A na hokejovém mistrovství světa do 20 let. Od půlnoci hraje proti Lotyšsku. Češi si mohou v případě remízy v základní hrací době pojistit třetí místo. Zápas sledujte v online reportáži.
2022-08-14 23:32:11  zdroj: idnes.cz
Finská dvacítka porazila na MS Slovensko a pomohla Česku do čtvrtfinále - iDNES.cz
Česká hokejová dvacítka má už před nočním závěrečným utkáním v základní skupině A na mistrovství světa v Edmontonu proti Lotyšsku jistý postup do čtvrtfinále. Svěřencům trenéra Radima Rulíka k tomu pomohla výhra Finska nad Slovenskem 9:3. K zajištění třetího místa stačí českému týmu proti Lotyšům bod, výš se už posunout v tabulce nemohou.
TECHNIKA
2022-08-15 00:02:09  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: letiště Poprad je vysoko. První linku mělo v roce 1943 - iDNES.cz
U Popradu vzniklo nejvýše položené československé dopravní letiště, jeho nadmořská výška je 718 metrů. Když se v roce 1970 stalo mezinárodním, bylo v té době jedním z pouhých tří našich letišť s tímto statusem. Popradské letiště je vzdušnou bránou do Vysokých Tater, ale je pravda, že nesrovnatelně více návštěvníků používá brány silniční a železniční.
2022-08-14 13:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jerevanem otřásla exploze, nejspíš hoří sklad pyrotechniky — ČT24 — Česká televize
Obří exploze otřásla obchodním centrem Surmalu v arménské metropoli Jerevan. Informoval o tom na Twitteru zpravodajský kanál NEXTA s odvoláním na arménské ministerstvo pro mimořádné situace. Agentura Novosti-Armenia tvrdí, že hoří sklad zábavní pyrotechniky. Podle předběžných informací bude mít výbuch oběti. Na sociálních sítích lidé zveřejňují záběry plamenů a dýmu v místě neštěstí.
2022-08-14 09:04:27  zdroj: blesk.cz
Ulice Štěpánská Praha: Řidiči projedou kvůli opravám vždy jen jedním jízdním pruhem | Blesk.cz
Silničáři opraví pražskou Štěpánskou ulici v úseku mezi křižovatkami s Ječnou a Žitnou ulicí. Práce začnou v pondělí 15. srpna a skončí do neděle 4. září. Uvedla to mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Provoz bude zachován pouze jednosměrně vždy v jedné polovině vozovky.
2022-08-14 05:32:31  zdroj: blesk.cz
Nezvyklá česká pomoc proti Putinově agresi: České bunkry mají odolávat na Ukrajině ruským střelám | Blesk.cz
Česká pomoc na Ukrajině má různé formy. Česká vláda se pustila do aktivní pomoci v rámci vojenských dodávek, ale zapotřebí jsou i další věci - jedna z českých firem se proto s Putinovou invazí přeorientovala na stavbu modulárních bunkrů a protitankových zátarasů. Pracují se speciálními směsmi betonů - a 3D tiskem. Prioritou se přitom stalo modulární opevnění na ochranu lidských životů. Jak tahle výrobní technologie vypadá a pomáhá?
2022-08-14 00:18:12  zdroj: idnes.cz
Tvrdých bojů proti Japoncům se účastnili i námořníci s českými kořeny - iDNES.cz
Dnešní díl seriálu Češi na vlnách oceánů se věnuje především vystěhovalcům do Spojených států a jejich potomkům, se kterými se dostaneme až do války v Tichomoří. V závěru ještě otevřeme téma českých Němců ze Sudet, kteří bojovali během stejného světového konfliktu v řadách Kriegsmarine.
2022-08-13 12:48:31  zdroj: iprima.cz
Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku - CNN Prima NEWS
Tentokrát se ukrajinská obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na ruský tank. Tentokrát se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin.
VOLBY
2022-08-14 06:06:05  zdroj: iprima.cz
Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD - CNN Prima NEWS
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se neštítí přirovnávat voliče pětikoalice k nacistům, míní politolog Lukáš Jelínek.
2022-08-13 10:18:11  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Volby 2021 | Miliarda-mladší, doktor, teda inženýr. ODS v Boleslavi zkazila kandidátku - iDNES.cz
Překlepy, pomotané univerzitní tituly, chyby ve jménech. Mladoboleslavští občanští demokraté překvapili předvolebním letákem s představením kandidátky do nadcházejících komunálních voleb plným chyb. Někteří kandidáti o deset let zestárli nebo se z nich místo doktorů práv stali inženýři. Podle mladoboleslavské ODS chyby vznikly při kopírování.
2022-08-12 16:24:27  zdroj: blesk.cz
Biden se chystá na další prezidentskou kandidaturu v roce 2024, tvrdí jeho poradci | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden se v roce 2024 chystá znovu kandidovat do úřadu prezidenta a potenciálně tak znovu čelit Donaldu Trumpovi. Podle několika svých poradců se momentálně připravuje na zahájení kampaně po listopadových amerických volbách, napsala dnes agentura Bloomberg.
2022-08-12 15:35:02  zdroj: blesk.cz
Kandidáti na primátora Ostravy: Kdo kandiduje ve volbách 2022 | Blesk.cz
Seznam kandidátů na primátora statutárního města Ostrava v komunálních volbách 2022.
2022-08-12 14:46:20  zdroj: aktualne.cz
Francouzi vyšetřují Babiše kvůli nákupu vil. Vše proběhlo podle zákona, tvrdí politik - Aktuálně.cz
Kauza Pandora Papers upozornila na neprůhledné nákupy nemovitostí přes offshorové společnosti u mnoha známých osobností.
2022-08-12 14:18:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
ŽIVĚ: Policejní prezident komentuje šetření zásahu na Babišově krumlovském mítinku — ČT24 — Česká televize
Policejní prezident Martin Vondrášek představuje výsledky kontroly policejního prezidia týkající se zákroku policistů na setkání poslance ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v Českém Krumlově. Zásahem se zabýval úřad vnitřní kontroly. Vondrášek už v pondělí uvedl, že pokud bude policie muset v budoucnu zakročit na politických mítincích, měli by primárně zasahovat jasně označení uniformovaní policisté.
COVID-19
2022-08-14 22:48:22  zdroj: iprima.cz
Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká - CNN Prima NEWS
Autoškol se dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou jsou ale mzdy instruktorů.
2022-08-14 10:05:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Šanghaj otevře od září všechny školy, kvůli koronaviru byly zavřené několik měsíců — ČT24 — Česká televize
Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Informaci oznámila šanghajská městská komise.
2022-08-14 08:18:31  zdroj: iprima.cz
Nachlazení, nebo covid? Expert prozradil dva příznaky, podle kterých budete mít jasno - CNN Prima NEWS
Pokud pociťujete typické příznaky nachlazení, pravděpodobně máte covid. S tímto prohlášením přišel britský profesor Tim Spector.
2022-08-14 05:42:25  zdroj: blesk.cz
Covid ničí trávení, říká nová americká studie | Blesk.cz
Nejen únava a dušnost. Prodělaný covid může poškodit také trávicí soustavu. Potvrdila to studie amerických vědců. Bolesti břicha, zácpa či nevolnost trápí podle výzkumu až 16 procent těch, kteří koronavirus porazili.
2022-08-14 05:28:27  zdroj: blesk.cz
Borelióza může poškodit nervy a srdce. Na obzoru je vakcína, dočkáme se jí v Česku? | Blesk.cz
Klíšťata přenáší na člověka řadu infekčních onemocnění, mezi nimi je i lymská borelióza. Na rozdíl od klíšťové encefalitidy se proti borelióze nelze očkovat. Nákaza ovšem může být fatální, pokud se nezačne léčit včas. Společnosti Pfizer a francouzská farmaceutická společnost Valneva oznámily, že vyvíjejí vakcínu proti borelióze, která v tuto chvíli vstupuje do třetí fáze klinického testování. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je to jediná vyvíjená vakcína, která se dostala tak daleko. Dočkáme se jí i v Česku?
2022-08-13 17:48:25  zdroj: denik.cz
Nové vakcíny proti covidu nebudou ještě roky. Ty posilovací přitom nemusí stačit - Deník.cz
Vyrobit novou generaci vakcín proto covidu zabere i přes výzvy vědců k urychlení výzkumu účinnějších očkovacích látek ještě několik let. Vývoj brzdí mnoho…
UKRAJINA
2022-08-14 22:50:33  zdroj: iprima.cz
CNN: Ve válce na Ukrajině umřely stovky dětí. Další utrpěly jizvy na těle i duši - CNN Prima NEWS
Stovky ukrajinských dětí se potýkají s jizvami na těle i na duši. Kromě tělesných zranění si někteří odnášejí i psychická traumata.
2022-08-14 22:48:26  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu wagnerovců v Popasně — ČT24 — Česká televize
Raketomety HIMARS, které díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda, údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Na Twitteru o tom informoval například poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin.
2022-08-14 22:36:16  zdroj: idnes.cz
Raketomety údajně zasáhly základnu vagnerovců, mohl být zabit i Putinův kuchař - iDNES.cz
Raketomety HIMARS údajně zasáhly základnu ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny v okupovaném ukrajinském městě Popasna. Raketomety díky dodávkám ze Spojených států nyní používá ukrajinská armáda. Zabit mohl být i majitel skupiny Jevgenij Prigožin přezdívaný také jako „Putinův kuchař“.
2022-08-14 20:18:14  zdroj: idnes.cz
Mučí pro zábavu. Mladý Ukrajinec popsal tři měsíce v ruském zajetí - iDNES.cz
Šestnáctiletý Vladyslav Burjak strávil tři měsíce v ruském zajetí. Díky tomu, že jeho otec má vliv, se mu nic nestalo. Zblízka však viděl, jak Rusové mučí ostatní zajatce. Jednoho kněze podle jeho slov zbili tak, že se mu skoro sloupl obličej, pouštěli do něj elektřinu a mlátili do genitálií. Muž si pak sáhl na život. „Tváří se jako armáda dobra,“ vypráví mladík.
2022-08-14 19:04:21  zdroj: iprima.cz
Ruská invaze skomírá. Putin si myslel, že nás dlouhou válkou unudí, říká britský ministr - CNN Prima NEWS
Britský ministr obrany Ben Wallace v Dánsku popsal současný vývoj ruské invaze na Ukrajinu.
2022-08-14 18:24:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Razantní sankce pokračují? Polsko zvažuje omezit vydávání víz Rusům - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá již déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.